مقالات جراحی عمومی

همه چیز درباره عمل لاغری با باریاتریک

به مجموعه جراحی هایی که در زمینه لاغری انجام می شوند باریاتریک گفته می شود و از این جراحی زمانی استفاده می گردد که انجام فعالیت های ورزشی و گرفتن رژیم غذایی چاره ساز نیست و افراد به دلیل داشتن اضافه وزن زیاد با مشکلات زیادی روبرو هستند. در ادامه به بررسی عمل لاغری با باریاتریک خواهیم پرداخت که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را ببرید.

بررسی عمل لاغری با باریاتریک

باریاتریک به مجموعه ای از جراحی های لاغری نظیر اسلیو معده و بالون معده و حلقه معده و بای پس گفته می شود و این نوع جراحی ها جزء روش های غیر تهاجمی هستند و بای پس معده از مهم ترین و رایج ترین آن ها می باشد. جراحی اسلیو معده و حلقه معده جزء روش های محدود کننده به شمار می روند و در عمل جراحی بای پس معده نیز بخشی از معده برداشته می شود و بخشی از روده نیز جدا می گردد و در نتیجه عمل جذب کمتر صورت می گیرد.

باریاتریک

نحوه انجام جراحی لاغری

افرادی که مجاز به جراحی باریاتریک هستند باید دارای اضافه وزن بیشتر از 45 کیلوگرم باشند و علاوه بر این به بیماری های ناشی از چاقی نظیر مشکلات جدی فیزیکی و حرکتی دچار شده باشند که همه این موارد باعث مرگ زودرس و ناگهانی می شوند. مدت زمان بستری شدن در بیمارستان بعد از انجام این جراحی ها 3 تا 5 روز می باشد که با توجه به وضعیت بیمار این مدت زمان مشخص می گردد.

بررسی معیار افراد برای انجام این عمل

افرادی که موفق به کاهش وزن از طریق رژیم های غذایی و فعالیت های ورزشی و درمان های دارویی نشده اند می توانید از این جراحی های لاغری استفاده نمایند و از مهم ترین معیار این عمل لاغری می توان به BMI مساوی یا بیشتر از 40 و BMI مساوی یا بیشتر از 35 همراه با بیماری های زمینه ای نظیر فشار خون بالا و دیابت و آپنه آ شدید اشاره کرد همچنین بیمار نباید دارای اختلالات اعصاب و روان باشد و نیاز به درمان یا بستری شدن داشته باشد. افرادی که تمایل دارند از این روش های عمل لاغری استفاده نمایند نباید اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی داشته باشند.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

جراحی-بینی-در-مشهد

تیم پزشکی برای انجام این عمل شامل پزشک جراح و روانشناس و پزشک و رژیم درمان و … می باشند که این افراد بیمار را از لحاظ وضعیت سلامت جسمانی و روان و وزن و تغذیه مورد ارزیابی قرار می دهند و بعد از بررسی و ارزیایی هر یک از موارد ذکر شده متخصص تشخیص خواهد داد که کدام روش جراحی لاغری مناسب است و درصد موفقیت آن بیشتر می باشد.

بررسی معیار افراد برای انجام این عمل

بررسی دلایل مهم برای انجام جراحی های لاغری

مهم ترین و رایج ترین دلیل برای انجام جراحی لاغری باریاتریک کمک به کاهش وزن کسانی است که از چاقی مفرط رنج می برند و اگر وزن افرادی که دچار چاقی مفرط هستند و از طریق روش های دیگر لاغری کاهش پیدا نکند و سلامتی آن ها با خطر مواجه شده بهتر است از مجموعه عمل های لاغری باریاتریک روشی مطمئن و مناسب را انتخاب نمایند.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

جراحی-بینی-در-مشهد

اگر شما جزء افراد واجد شرایط برای انجام این عمل های لاغری هستید ابتدا باید آزمایش غربالگری را انجام بدهید و برای داشتن وزنی ایده آل و همیشگی نیز به تغییر دائمی در زندگی خود بپردازید.

مراقبت های قبل و بعد از جراحی های لاغری

1.با انجام هر یک از جراحی های لاغری باریاتریک بیمار نمی تواند به مدت چند روز و تا زمان ترمیم معده و سیستم گوارشی مواد غذایی خاصی را مصرف کند و نیاز به دریافت رژیم غذایی به مدت 12 هفته از سوی پزشک متخصص دارد که رژیم غذایی در افرادی که این عمل را انجام داده اند ابتدا با مایعات شروع می گردد و بعد از آن نیز بیمار باید غذاهای نرم مصرف کند و با گذشت زمان و سپری شدن دوران نقاهت و ترمیم معده بیمار می تواند شروع به خوردن غذاهای معمولی کند.

2. بیمار بعد از انجام جراحی لاغری باید به صورت مرتب به پزشک برای بررسی و انجام معاینه های لازم مراجعه نماید و در صورت نیاز نیز باید از بیمار آزمایش خون گرفته شود.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

3. در برخی از اوقات بیمار به دلیل از دست دادن مقدار زیادی وزن در طول چند ماه بعد از انجام جراحی لاغری ممکن است با مشکلاتی نظیر دردهای بدنی و خشکی پوست و نازک شدن موها و ریزش موها و احساس سرماخوردگی و خستگی و تغییرات اخلاقی و … مواجه شود.

بررسی معیار افراد برای انجام این عمل

عوامل موثر بر هزینه مجموعه عمل های لاغری

هزینه جراحی باریاتریک یکی از بزرگ ترین دغدغه ها برای بیماران می باشد و در این میان عوامل زیادی روی قیمت و هزینه نهایی جراحی های لاغری تاثیرگذار هستند که این عوامل عبارتند از :

  • سلامت جسمی و روحی افراد
  • محل انجام جراحی لاغری
  • سابقه و مهارت پزشک
  • هزینه دستیاران جراح
  • هزینه مشاوره
  • جراح متخصص و دستمزد وی
  • هزینه وسایل مورد نیاز برای انجام عمل لاغری
  • هزینه برنامه رژیم غذایی مناسب و استاندارد برای بعد از عمل لاغری

مراقبت های قبل و بعد از جراحی های لاغری

برای انجام عمل های لاغری باریاتریک بهتر است فرد قبل و بعد از انجام عمل مراقبت هایی را انجام بدهد تا دچار مشکل نشود همچنین بهتر است بیمار قبل از انجام عمل با پزشک متخصص مشاوره کند و با کمک و راهنمایی وی بهترین روش جراحی لاغری را انتخاب نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا