مقالاتمقالات جراحی زیبایی

بلفاروپلاستی پلک

بلفاروپلاستی پلک 

جراحی های زیبایی مخصوصا عمل بلفاروپلاستی پلک در عصر حاضر بخش زیادی از اعمال پزشکی را به خود اختصاص داده اند و هماهنگ با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن روشهای نوین برای انجام اعمال زیبایی در هر تخصص و همچنین جذابیت بصری انجام اینگونه اعمال موجب شده است تقاضای زیادی برای آنها ایجاد شود.

بدیهی است که زمانی که گردش مالی زیادی در یک بخش به وجود می‌آید قطعاً افراد سودجو نیز هستند که سعی می کنند با تبلیغات رنگارنگ مخاطبین را جذب کنند و روش خود را به آنها ارائه کنند و شاید آن روش برای آن شخص مناسب نباشند.

پس اگر می خواهید از این پیشرفت تکنولوژی بیشترین استفاده را ببرید باید سعی کنید از منابع موثق اطلاعات کامل و جامعی درباره روشهای مختلف جراحی زیبایی در حوزه تخصصی که نیاز دارید انجام بدهید و به عبارت دیگر ببینید برای انجام عملی که می خواهید چه روش هایی وجود دارد.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

بلفاروپلاستی پلک
بلفاروپلاستی پلک

قطعاً هر نوع درمان پزشکی و مداخله در سیستم بدن دارای محاسن و معایبی است که بسیار طبیعی می باشد و همچنین هر نوع تکنیک جراحی متناسب با نوع خاصی از تغییرات و اختلالات است به همین دلیل باید آنها را مطالعه کنید تا متناسب با مشکلی که دارید و محاسن و معایب هر روش روش مورد نظر خود را با مشورت با پزشک متخصص انتخاب کنید تا بتوانید از هزینه خود بهترین استفاده را کرده و همچنین آسیب کمتری را نیز برای خود به همراه داشته باشید.

قطعاً الان در زمانی هستیم که تکنولوژی پزشکی نسبت سال های گذشته بسیار پیشرفته تر شده است و امنیت انجام اعمال جراحی بسیار بالا رفته است و به جرأت می توان گفت که برای انجام هر نوع عمل زیبایی و تغییر در چهره و اندام حداقل یک روش وجود دارد ولی باید آن روش مناسب با استفاده از مطالعات کامل و مشورت با پزشک متخصص زیبایی و مورد اعتماد مشخص شود.

بلفاروپلاستی پلک(جراحی زیبایی پلک)

بدون شک اولین تصویری که در روابط کاری و اجتماعی ما تأثیر گذار است  و می تواند کیفیت ارتباطات ما را تغییر دهد اعضای موجود در چهره ماست که اولین تصویر ما برای مخاطب و اولین تابلوی ما برای جذب مخاطب است و طبیعتاً هر گونه ایراد در این تابلو می تواند روی روابط اجتماعی و همچنین تاثیر گذاری ما در محیط کار و اجتماع مهم باشد.

اولین عضو صورت که ارتباط مستقیم با مخاطب ایجاد می کند چشم ها می باشد که می تواند تاثیر بسیار زیادی در ایجاد و حفظ ارتباطات مان داشته باشد و ایجاد و یا عدم ایجاد یک ارتباط را رقم بزند و تاثیر بسزایی در روند زندگی کاری و اجتماعی ما داشته باشد.

در اینجا به یک تکنولوژی جدید که مربوط به عمل زیبایی پلک است می پردازیم و درباره آن به شرایط بیشتر توضیح می دهیم و همچنین جزئیات آن را برای شما شرح خواهیم داد تا بیشتر با این تکنیک نوین آشنا شوید.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

نگاه کلی عمل بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی پلک در اصل همان جراحی پلاستیک پلک است که با برداشتن پف پلک ها و اصلاح افتادگی پلک سبب می شود تا چهره فرد 8 تا 10 سال جوانتر به نظر آید و می‌توان گفت که از تکنولوژی های بسیار کاربردی و مهم می باشد.

در واقع عمل جوان سازی مربوط به پلک  عمل بلفاروپلاستی  است پوست های اضافی  ناشی از افزایش سن   و چربی های اطراف چشم را با استفاده از عمل جراحی  بلفاروپلاستی بر طرف میکنند این عمل جراحی  به صورت سرپایی انجام می شود الزامی بر بستری شدن وجود بعد از عمل ندارد.

از آنجایی که داشتن ظاهر خوب و جوان  مورد توجه اکثر افراد است پس نمی توان این عمل جوان سازی را مختص گروه خاصی دانست اقایان هم به اندازه خانم ها طرفدار این عمل زیبایی هستند و چرا که عمل بلفاروپلاستی یه نتیجه مطلوب در پی دارد.

بلفاروپلاستی پلک
بلفاروپلاستی پلک

بد فرمی هایی که در پلک به وجود می آید

با افزایش سن حالاتی در اطراف پلک به وجود می‌آید که ممکن است باعث ایجاد حالت های نامناسب در اطراف پلک شود که می توان با استفاده از این تکنیک جراحی آنها را برطرف کرد اگر بخواهیم این موارد را به صورت موردی اشاره کنیم عبارتند از:

 • جمع شدن چربی زائد در زیر پوست هر یک از پلک ها
 • پدید آمدن چروک های ظریف در ناحیه پلک
 • آویزان شدن پوست پلک ناشی از شل شدن پوست در آن ناحیه
 • شل شدگی عضلات پلک و افتادگی پلک و ابرو

این تکنیک جراحی برای رفع معایب پلک برای پلک بالا و پلک پایین به دو شیوه مختلف انجام می شود که در قسمت پایین این روش ها را برای شما شرح خواهیم داد.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

جراحی پلک فوقانی

در واقع روش کار در عمل بلفاروپلاستی به اینصورت است که یک برش موازی چین های طبیعی پلک بالا  می زنند  به وسیله این برش یک تکه هلالی شکل از پوست و چربی های اضافی و عضلات زیر پوستی از طریق لیزر یا امواج رادیویی و یا تیغ جراحی جدا می کنند.

همچنین افتادگی پلک نیز با نخ های قابل جذب در این مرحله برطرف می شود و در مرحله آخر برش ایجاد شده روی پوست پلک با استفاده از بخیه  های ظریف دوخته می شود.

با این عمل افتادگی پلک بالایی و علائم پیری پوست ناشی از افزایش سن برطرف می شود با برداشتن چربی ها و پوست های اضافی چشم های شما زیبایی اولیه و میدان دید سابق خود را به دست می رود و در حین جراحی پلک بالای می توان ابروهای را نیز بالا کشید و این دو کار را توامان انجام داد.

جراحی پلک تحتانی

در اینجا در مواردی  که افراد دارای پف زیر چشم هستند از عمل جراحی تحتانی برای خارج کردن کیسه های چربی موجود در زیر چشم استفاده می کنند و روش کار در این شیوه به این صورت است که یک برش در پایین مژه پایینی موازی با چین های طبیعی پلک زده می شود و چربی های اضافه خارج می شوند اگر فرد دارای پوست اضافی نیز باشد.

با یک برش هلالی کوچک آن را برطرف می کنند و جای برش را  با نخ های نازک بخیه می کنند نکته قابل توجه اینست  که استفاده از لیزر و امواج رادیونیی به جای تیغ جراحی  در این عمل مزیت و برتری دارد چرا که باعث بسته شدن عروق خونریزی در  حین عمل جراحی می شود  و خطرات پس از عمل را کاهش می دهد.

بلفاروپلاستی پلک
بلفاروپلاستی پلک

ملتحمه

یک شیوه جراحی با نام ملتحمه نیز وجود دارد که طریقه انجام کار کمی متفاوت است در این جراحی با یک برش  در پشت پلک ،چربی های اضافی را خارج کرده و سپس بخیه می زنند.

در واقع می توان از تکنیک های دیگری نیز نام برد در این تکنیک ها فقط چربی های زیر چشم را جابه جام می کنند و چربی های اضافه از قسمت های خاصی برداشته و به دیگر قسمت های فرو رفته و گود اضافه می شود.

باید توجه داشته باشید که این روش تمامی مشکلات ناحیه پلک را برطرف نمیکند و مشکلاتی همچون

 • سیاهی اطراف چشم
 • افتادگی ابرو
 • چین و چروک های ناحیه چشم و خط اخم(برای حل این مشکلات تنها روش درمانی بوتاکس پاسخگو می باشد )
عمل زیبایی پلک در مشهد
عمل زیبایی پلک در مشهد

زمان عمل بلفاروپلاستی

بطور معمول محل انجام جراحی  پلک در مطب یا درمانگاه و بیمارستان می باشد مدت زمان عمل جراحی متفاوت است اگر همزمان هر دو پلک بالایی و پایینی جراحی شوند حدودا بین 1تا 3 ساعت زمان لازم است  در این عمل از بی حسی موضعی استفاده می کنند در بعضی از موارد با توجه به نظر پزشک و شرایط بیمار  ممکن است فرد به طور کامل بیهوش گردد.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

برای چه کسانی بلفاروپلاستی ممنوع است؟

برای برخی از افراد این عمل ممنوع است و میتواند خطرناک باشد به عنوان مثال :

کسانی که دچار بیماری خاصی هستند باید قبل از عمل  جراحی پلک حتما پژشک معالج خود را  در جریان  بیماریشان قرار دهند چرا که برخی از بیماری ها  خطرات احتمالی  بعد از عمل چشم را بالا می برند و موجب  تشدید خونریزی پس از عمل  می گردند.

بیماری های مانند تیروئید چشمی،خشکی چشم و فشار چشم ،بیماری قلبی ،فشار خون بالا دیابت و یا بیماری سیستم ایمنی جز بیماری های خطر آفرین محسوب می شوند و باید جوانب احتیاط را در این مواقع به عمل آورد.

عمل زیبایی پلک برای چه کسی مناسب است؟

در اصل شرایط سنی در عمل  بلفاروپلاستی حدوا 35 به بالاست یعنی افرادی که افزایش سن موجب ایجاد تغییرات ناخوشایند در صورت شان شده است اما در موارد خاص افراد در سنین کمتر و جوان تر را نیز شامل می شوند.

همانطور که ذکر شد فرد نباید بیماری خاص و خطر آفرینی داشته باشد دراین مورد باید با پزشک معالج صحبت شود و فرد باید در مورد عمل جراحی پلک واقع بین باشد و انتظار نتایج  نا معقول نداشته باشد برای پیدا کردن دیدگاه مناسب مشاهده  تصاویر قبل و بعد عمل جراحی پلک افراد  دیگر توصیه می شود هم صحبتی با کسانی که این جراحی را انجام داده اند نیز می تواند کمک دهنده باشد و شما را به درک بهتری برساند.

قبل از عمل بلفاروپلاستی

 • عمل بلفاروپلاستی چون یه عمل جراحی است و هر عمل جراحی ممکن است با یه سری مخاطرات و عوارض همراه باشد در نتیجه مشورت گرفتن از یک متخصص و مشاور تخصصی ضرورت دارد.
 • قبل از عمل به مدت دو هفته از خوردن داروهایی مانند بروفن،آسپرین،مفناک اسید ،ایندومتاسین ،پیروکسیکام خودداری فرمایید و در صورت نیاز شدید به مسکن فقط استامینوفن ساده یا کدئین استفاده کنید.
 • در صورت داشتن شرایط ویژه مانند حساسیت دارویی و خوردن دارویی خاص و یا مصرف دارو هایی تاثیر گذار بر گردش خون و خونریزی  پزشک معالج  خود را در جریان قرار دهید.
 • با معاینه چشم قبل از عمل، چشم خود را از نظر قدرت بینایی ،حرکات چشم ،لایه اشکی و اعصاب حرکتی و حسی( چشم و صوت ) بررسی کنید و همچنین به وضعیت ابروها و قرینه بودن آن ها با هم نیز توجه فرمایید.
 • از استعمال دخانیات و مواد الکی تا دوهفته قبل و بعد از عمل بپرهیزید زیرا مصرف این گونه از مواد باعث تاخیر در بهبود زخم می گردد و قرمزی پوست و سایر اختلالات ماندگار می شوند.
 • پیش از عمل باید آزمایش خون انجام شود تا وضعیت سیستماتیک و سلامت جسمانی بررسی گردد و  در صورت بروز نشانه ای از بیماری خاص پزشک دستورات لازم را اتخاذ کند.
 • قبل از عمل یک نسخه با دستور عمل های لازم قبل و بعد از عمل به شما داده می شود در این نسخه خرید پماد آنتی بیوتیک های چشم(در صورت داشتن عمل پلک ) و آنتی بیوتیک ها خوراکی و داروهای مسکن ذکر گردیده است بهتر آنست قبل از رفتن به اتاق عمل این داروها را تهیه نموده و در منزل قرار دهید.
 • مصرف ویتامین C(اسید اسکوربیک) تا یک و دو هفته قبل و بعد از عمل توصیه می شود ویتامین C قدرت دفاعی بدن را افزایش می دهد.
 • از مصرف هرگونه مواد غذایی از نیمه شب روز قبل از عمل جراحی خودداری کنید اگر دکتر شما تجویز دیگری غیر از این داشت قبل از عمل دندانهایتان را مسواک کنید
 • به مدت دو ساعت پیش از عمل، صورتتان را پاک کنید.

محاسن بلفاروپلاستی

 • ماندگاری طولانی مدت اثرات این جراحی
 • بالا رفتن اعتماد به نفس
 • افزایش میدان دید جانبی

عوارض بلفاروپلاستی

قطعا با مراجعه به پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی، می توان عوارض عمل بلفاروپلاستی را کاهش داد چرا که این نوع جراحی به خاطر اینکه با بینایی ارتباط مستقیم دارد  عمل حساسی محسوب می شود.

 • تا 6 ماه پس از عمل محل برش کاملا خوب نمی شود محل برش در این مدت به رنگ صورتی بسیار کم رنگ است که بعد از 6 ماه و به تدریج این رنگ تبدیل به رنگ سفید می شود در موارد استثنایی این زخم گاهی به صورت کامل بهبود نمی یابد.

 • در هر عمل جراحی خطر عفونت و حساسیت به ماده بیهوشی وجود دارد با عمل کردن به توصیه های پزشک قبل از عمل و یا در طول  مدت بهبودی  از خطرات این عمل بکاهید.

 • در مواردی بسیار نادر دیده شده که خونریزی شدید بعد از این عمل با فشار آوردن بر عصب بینایی موجب کاهش دید شدید و دائمی میگردد برای جلوگیری از این اتفاق از ورزش های شدید و یا خم کردن سر خود در طول مدت بهبودی خودداری فرمایید و اگر درد شدیدی احساس کردید حتما به پزشک مراجعه کنید.

 • مشکل در بستن کامل چشم که البته این مشکل موقتی خواهد بود (با استفاده از پماد های مرطوب کننده و قطره اشک مصنوعی این مشکل تا حدودی حل خواهد شد اما اگر قرار نگرفتن پلک روی چشم مدت بیشتر از حد معمول به طول انجامید  ممکن است بر اثر زیاد روی در عمل اصلاحی این حالت رخ داده باشد وحتما پزشک خود را از وضعیت موجود آگاه کنید )

 • برخی از بیماری ها مانند  پارگی پرده شبکیه ،آب سیاه (گلوکوم)، پر کاری تیروئید ،خشکی چشم ،بیماری های قلبی و فشار خون ، دیابت و تیروئید چشمی باعث افزایش خطرات جراحی بلفاروپلاستی می شوند.

عمل های بلفاروپلاستی(زیبایی پلک) دکتر واحدی در مشهد

عمل زیبایی پلک در مشهد
عمل زیبایی پلک در مشهد

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

عمل زیبایی پلک در مشهد
عمل زیبایی پلک در مشهد
عمل زیبایی پلک در مشهد
عمل زیبایی پلک در مشهد

جراحی زیبایی بازیگران معروف

 

عمل زیبایی بازیگران معروف

 

عمل زیبایی بازیگران معروف

 

عمل زیبایی بازیگران معروف

منبع : سلامتی بدون مرز| بخش زیبایی | عمل زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا