مقالات جراحی بینیمقالات جراحی زیبایی

بهترین سن انجام عمل بینی گوشتی چه سنی است ؟

انجام عمل بینی امروزه در بین خانم ها و آقایان رواج پیدا کرده است همچنین انجام این عمل زیبایی با اهداف مشخصی انجام می شود که زیبایی آن نیز غیر قابل انکار می باشد. در ادامه این مطلب بهترین سن عمل بینی گوشتی را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار خواهیم داد.

بررسی بهترین سن عمل بینی گوشتی

بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم و اسکلتی استخوانی و غضروف ناکافی می باشند همچنین اغلب بینی های گوشتی دارای حالت پهن همراه با بافت چربی زیادی هستند و همین ناکافی بودن بانک غضروف آن ها و استحکام بافت استخوانی روند جراحی را تحت تاثیر زیادی قرار می دهد ولی این مسئله بیانگر این نیست که بینی های گوشتی برای انجام عمل زیبایی مناسب نیستند همچنین توجه داشته باشید اگر بینی های گوشتی طبق اصول مخصوص به خود جراحی شوند فرم و حالت بهتری پیدا خواهند کرد و عیب ها و مشکلات آن ها برطرف می شود. توجه به بهترین سن عمل بینی گوشتی نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و بهتر است شما در سنی بینی تان را عمل کنید که فرم قبلی آن برنگردد.

سن مناسب برای انجام عمل بینی گوشتی

سن مناسب برای انجام جراحی بینی گوشتی 

بافت بینی همزمان با رشد انسان رشد ، خواهد کرد از این رو از نظر اکثر جراحان پلاستیک دنیا بهترین زمان برای انجام این جراحی زیبایی بعد از تکمیل شدن رشد بافت بینی می باشد و بهترین ملاک برای تعیین سن مناسب جراحی بینی به اتمام رسیدن رشد بینی می باشد.

رشد بینی در هر فرد با هر جنسیتی متفاوت است و بهترین داوطلبان عمل زیبایی بینی با مراجعه حضوری به متخصص گوش و حلق و بینی شرایط و وضعیت بافت و حفره بینی خود را مورد ارزیابی دقیق قرار بدهند و علاوه بر این پزشک متخصص در این زمینه می توانید بعد از ارزیابی های لازم آمادگی بیمار را برای انجام عمل بینی گوشتی تعیین نماید.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

معمولا بهترین سن برای انجام جراحی بینی بین 20 تا 30 سالگی می باشد و بعد از 30 سالگی پوست صورت شروع به از دست دادن خاصیت الاستیک می کند و در نتیجه پوست به تدریج دچار افتادگی می شود و این موضوع می تواند نتیجه عمل بینی را تحت تاثیر قرار بدهد و هر چقدر سن بالاتر رود رسیدن به نتیجه دلخواه جراحی بینی سخت تر می شود.

حداقل سن برای انجام عمل بینی گوشتی

اگر جراحی بینی زودتر از تکمیل رشد بافت بینی انجام گردد نتیجه حاصل ماندگار نیست و علاوه بر این فرد با مشکلاتی جدی در ظاهر و درمان خود روبرو می شود.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در سلامتی بدون مرز تماس بگیرید.

جراحی-بینی-در-مشهد

طبق آمار و تجربه های بدست آمده حداقل سن عمل زیبایی بینی برای خانم ها 16 سالگی و برای آقایان 18 سالگی است ولی در نظر داشته باشید که بهتر است جراح پلاستیک با تجربه و مهارت کافی می تواند بهترین سن عمل بینی را تعیین نماید زیرا رسیدن به بلوغ برای هر فردی متفاوت است و جراح باید وضعیت رشد اجزای صورت و رسیدن به بلوغ را به صورت کامل بررسی نماید و اگر رشد صورت فرد و غضروف های بینی تکمیل شده باشد داوطلب می تواند عمل زیبایی بینی را انجام بدهد.

پایین ترین برای انجام عمل بینی گوشتی

اگر فردی به سن 16 یا 18 سالگی رسیده باشد ولی رشد صورت و غضروف های بینی اش به پایان نرسیده باشد و تغییر کنند باید از انجام عمل بینی خودداری کند زیرا در بینی غضروف هایی وجود دارد که به اصطلاح به آن ها غضروف رشد گفته می شود و رشد بخش هایی از صورت نیز به این غضروف ها وابسته است و با انجام جراحی زیبایی بینی و دستکاری و برداشتن غضروف های رشد به تغییرات نرمال برخی از اجزای صورت آسیب جدی وارد می گردد و در واقع یک سوم از قسمت بالایی و یک سوم از قسمت پایینی صورت به رشد خود ادامه می دهند و رشد یک سوم میانی صورت که بینی در آن قرار دارد متوقف می گردد از این رو صورت فرم نامطلوبی پیدا خواهد کرد بنابراین نباید برای انجام عمل زیبایی بینی عجله داشت و باید صبر کرد تا صورت به فرم نهایی خود برسد.

بررسی سن مناسب برای انجام عمل بینی

حداکثر سن برای انجام عمل بینی گوشتی

تعیین حداکثر سن برای انجام عمل بینی گوشتی با توجه به شرح حال بیمار و شرایط جسمانی و روحی وی سنجیده می شود ولی بالاترین سن برای انجام عمل بینی 60 سالگی می باشد و بعد از این سن خاصیت ارتجاعی پوست کاهش پیدا می کند و در نتیجه نمی توان در فرم بینی یا بالا بردن نوک بینی به نتیجه ای رضایت بخش و ماندگار رسید همچنین هر چقدر سن بالاتر رود پوست صورت دچار افتادگی می شود و در اثر آن نیز نوک بینی دچار افتادگی می گردد و این افتادگی و کاهش قدرت کشش در پوست و پایین آمدن نوگ بینی بعد از انجام عمل زیبایی ادامه پیدا می کند و فرد بعد از عمل نیز دچار افتادگی نوک بینی می شود از این رو نتیجه جراحی بینی یک فرد 25 ساله با نتیجه عمل بینی یک فرد 55 یا 60 ساله متفاوت است بنابراین انتظارات در سن بالا باید از انجام جراحی بینی کمتر و معقولانه باشد.

عواملی نظیر آمادگی بیمار برای بیهوشی و کیفیت پوست و بیماری های زمینه ای و شرایط جسمی بیمار و … در تعیین بالاترین سن برای انجام عمل زیبایی بینی تاثیرگذار هستند.

بهترین سن عمل بینی

اغلب عمل های زیبایی بینی با بیهوشی عمومی انجام می شوند و با توجه به اینکه بیشتر افراد بالای 60 سال با مشکلات و بیماری هایی روبرو هستند از این رو خطر انجام عمل بینی آن ها به کمک بیهوشی افزایش پیدا می کند که در این شرایط مشورت با جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و در این گونه موارد اغلب انجام برخی از عمل ها که بیهوشی نیاز ندارند به بیمار پیشنهاد داده می شود.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در سلامتی بدون مرز تماس بگیرید.

جراحی-بینی-در-مشهد

افراد مسن اگر عمل بینی را انجام دهند با مشکلاتی نظیر بهبود آهسته جای بخیه و زخم های ناشی از انجام عمل مواجه می شوند همچنین ورم بینی نیز در این افراد به تدریج کم می شود و ممکن است کاهش ورم بینی برای افراد مسن بیشتر از یک سال طول بکشد به همین دلیل است که بالاترین سن برای انجام عمل بینی 60 سال در نظر گرفته شده است.

 در این مطلب به بررسی بهترین سن عمل بینی برای خانم ها و آقایان پرداختیم که امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا