مقالات جراحی عمومی

بهترین سن انجام جراحی لاغری چه سنی است ؟

افرادی که دارای اضافه وزن هستند بعد از نتیجه نگرفتن از انجام فعالیت های وزرشی و گرفتن رژیم های لاغری به فکر انجام عمل های زیبای لاغری می افتند که جراح اغلب با بررسی فاکتورهای زیادی در این افراد نظیر شاخص توده بدنی و وضعیت سلامت جسمی و سنی و … در مورد روش عمل لاغری آن ها تصمیماتی را می گیرد. در ادامه به بررسی بهترین سن جراحی لاغری برای خانم ها و آقایان خواهیم پرداخت که امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورید.

بررسی بهترین سن جراحی لاغری

اگرچه برای انجام جراحی لاغری محدودیت سنی وجود ندارد ولی سن بیمار تاثیر زیادی در اثر بخشی نتیجه جراحی زیبایی خواهد داشت از این رو بهتر است سن بیمار برای انجام این عمل های لاغری مورد بررسی قرار بگیرد.

بهترین سن برای عمل لاغری

سن مناسب برای انجام عمل لاغری

طبق قانون ، جراحی لاغری نباید در افراد زیر 18 سال و نوجوانان انجام بشوند ولی اگر فردی در دوران نوجوانی به چاقی مفرط دچار باشد بر طبق تشخیص متخصص در مواردی محدود این عمل زیبایی در نوجوانان صورت می گیرد.

ولی همواره به گفته متخصصین بهترین سن برای انجام عمل های لاغری سنین جوانی تا حدود سن 50 سالگی می باشد زیرا در این سنین پوست دارای خاصیت ارتجاعی است و افرادی که در رده سنین ذکر شده قرار دارند بعد از انجام عمل لاغری می توانند با داشتن رژیم غذایی مناسب و سالم در کنار فعالیت های ورزشی به عدم برگشت اضافه وزن خود کمک کنند.

سن مناسب برای جراحی لاغری

برای مردان و زنان بهترین سن جراحی لاغری سنین جوانی و میانسالی می باشد زیرا در این سنین بدن آمادگی تحمل عمل های سنگین را دارد و پوست می تواند بعد از کاهش وزن به شکل اولیه خود برگردد همچنین در سنین ذکر شده افراد از انگیزه و روحیه کافی برای انجام فعالیت های وزرشی و مصرف غذاهای سالم و مقوی برخوردار می باشند.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

انجام عمل های لاغری به افرادی که دارای چاقی مفرط هستند از طرف متخصصین پیشنهاد می شود و این افراد باید توجه داشته باشند که بعد از انجام عمل لاغری مورد نظر خود باید از غذاهای کم کالری در رژیم غذایی شان استفاده نمایند و به میزان کافی تحرک داشته باشند تا وزن سابق آن ها برنگردد.

 

در این مطلب بهترین سن جراحی لاغری را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را برده باشید و بتوانید با توجه به مطالب ذکر شده در مورد انجام عمل لاغری مورد نظرتان بدرستی تصمیم گیری کنید. در صورت تمایل می توانید برای مطالعه انواع مطالب مربوط به مقالات جراحی عمومی کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا