سوالات متداول

سوالات متداول لازک چشم

تفاوت میان لیزیک، لازک وپی آر کی چیست؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که در عمل لیزیک بخشی از بافت قرنیه(استروما) به صورت فلپ بلند شده ودر زیر آن لیزر انجام می شود و سپس فلپ به محل اول بر گردانده می شود ولی در لازک فلپ اپیتلیوم به جای استروما بلند می شود و بقیه مراحل نظیر لیزیک است و همچنین در عمل پی آر کی فلپ وجود ندارد و اپیتلیوم کاملاً  بر داشته می شود و سپس لیزر انجام می شود.

 

مدت زمان عمل لیزر چشم چقدر است؟

به طور معمول عمل هایی که با استفاده از لیزر بر روی چشم انجام می شود حدود ۵ الی ۱۰ دقیقه طول میکشد که این زمان می تواند متناسب با روش و نوع عمل و همچنین شرایط بیمار متفاوت باشد.

 

در کدام روش لیزر چشم درد بیشتری احساس می شود؟

به طور کلی اگر بخواهیم این سه روش را باهم مقایسه کنید در روش پی آر کی بیمار درد بیشتری احساس می کند ولی در دراز مدت نتایج این روش ها بسیار نزدیک به هم می باشد.

 

آیا خود بیمار روش و نوع عمل لیزر چشم خود را انتخاب میکند؟

تنها خود بیمار نمی تواند آن را انتخاب کند و باید روش مورد استفاده با توجه به شرایط جسمانی و سن بیمار و همچنین شغل و محیط کاری او و شرایط دیگر توسط پزشک انتخاب شود.

 

هزینه روش های لیزر چشم با هم چه تفاوتی دارند؟

به طور کلی شما می توانید با یک هزینه مشخص از هر یک از این سه روش استفاده کنید و از نظر هزینه تفاوت خاصی با هم ندارند.

 

آیا بعد از عمل لیزر چشم باید استراحت مطلق انجام بگیرد؟

خیر اینگونه نیست و بیمار میتواند با یک الی دو روز استراحت در منزل به فعالیت های روزانه خود بازگردد و نیاز به استراحت مطلق وجود ندارد.

 

اگر لیزر چشم در سنین زیر ۱۸ سال انجام شود آیا نتیجه آن به حالت اول باز می گردد؟

طبق نظر متخصصان اصلاً جراحی لیزر چشم برای افراد زیر ۱۸ سال نامناسب است و نباید در این سنین مورد جراحی لیزر چشم قرار بگیرند.

 

آیا افرادی که بالای ۵۰ سال دارند برای درمان پیرچشمی خود می توانند از این روش ها استفاده کنند؟

بله افرادی که بالای ۵۰ سال هستند نیز می توانند از روش های لیزر چشم برای درمان پی چشم استفاده کنند ولی با روشهای متفاوت و روش هایی که نام برده شد و این که ممکن است برای تمامی آنها قابل انجام نمی باشد و باید وضعیت بیمار به طور کامل بررسی شود.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا