مقالاتمقالات جراحی زیباییمقالات گوش و بینی

عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است ؟

عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است ؟

اگر شما تمایل دارید بینی تان را عمل کنید بهتر است قبل از اقدام به انجام این جراحی اطلاعات لازم را بدست آورید. در ادامه به بررسی عمل بینی خطرناک خواهیم پرداخت که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را ببرید.

بررسی عمل بینی خطرناک

جراحی بینی در ایران و سایر کشورها دارای طرفداران زیادی است و امروزه اغلب افراد تمایل دارند برای ایجاد تغییرات مثبت در ظاهر خود از این جراحی استفاده نمایند. با توجه به اینکه این نوع عمل دارای مزایای زیادی می باشد در مواردی نیز می تواند جزء عمل های خطرناک به شمار رود از این رو بهتر است شما به جراح بینی با تجربه و ماهر مراجعه نمایید زیرا عمل بینی خطرناک می تواند آسیب جدی را به شمار وارد کند.

جراحی بینی خطرناک

جراحی بینی برای چه افرادی خطرناک می باشد ؟

بعد از انجام جراحی بینی تا ده روز زندگی شما مختل می شود و ممکن است عوارض این عمل تا یک سال همراه تان باشد از این رو اگر شما تمایل دارید این جراحی را انجام بدهید بهتر است سختی ها و رنج های آن را هم به جان بخرید و علاوه بر این قبل از انجام عمل باید آمادگی لازم را داشته باشید تا از عمل بینی خطرناک در امان باشید. جراحی بینی در موارد زیر می تواند برای شما خطرساز باشد :

جراحی بینی خطرناک

1.مصرف سیگار

مصرف سیگار می تواند مانع بهبودی کامل و کسب نتیجه رضایت بخش از جراحی بینی شود از این رو جراحان توصیه می کنند که متقاضیان این نوع عمل از هفته ها قبل سیگار کشیدن را کنار بگذارند و بعد از انجام عمل نیز کشیدن سیگار ممنوع می باشد زیرا دود سیگار توانایی گلبول های قرمز را برای حمل اکسیژن کاهش می دهد و راه مبارزه با گلبول های سفید با عفونت سخت می گردد و در نتیجه زخم ها و عفونت ها دیرتر بهبود پیدا می کنند و اگر سیگاری هستید و توانایی ترک آن را هم ندارید بهتر است از انجام عمل بینی خودداری کنید.

مشاوره رایگان جراحی بینی
مشاوره رایگان جراحی بینی

2. مصرف الکل و مواد

الکل تاثیر بدی را روی سیستم ایمنی دارد و افراد الکلی ممکن است در حین انجام عمل بینی دچار خونریزی شوند و بعد از انجام عمل نیز بدن آن ها دچار عفونت شود. مصرف مواد مخدر نیز می تواند خطرات زیادی را در حین عمل و بعد از عمل برای شما ایجاد کند.

جراحی بینی خطرساز

3.بیماران قلبی و عروقی

یکی از خطراتی که در اتاق عمل وجود دارد واکنش منفی بدن به مواد بیهوشی می باشد که این مواد برای بیماران قلبی و عروقی و افرادی که به ماده بیهوشی حساسیت دارند می تواند خطرآفرین و مرگ آور باشد و قبل از انجام عمل باید حساسیت به این مواد توسط پزشک سنجیده و تشخیص داده شود.

4. دیابت

عدم بهبود زخم یکی از مشکلاتی است که بیماران دیابتی با آن روبرو هستند و اگر شما به این بیماری دچار هستید ممکن است کاندید خوبی برای انجام عمل بینی نباشید.

5. اختلالات تنفسی

اختلالات تنفسی سد دیگری در برابر جراحی بینی موفق آمیز است و اختلالاتی که این مشکل در ریه ها به وجود می آورد می تواند برای فردی که بیهوش می شود خطرساز باشد علاوه بر این اگر شما دچار مشکل تنفسی هستید که دلیل آن ساختار بینی تان می باشد می توانید این مشکل را به کمک انجام عمل بینی رفع نمایید.

عمل بینی برای چه افرادی خطرتاک است ؟

6.کم خونی

یکی دیگر از عوارض عمل بینی خونریزی در حین عمل بینی می باشد که این خونریزی امری طبیعی است ولی اگر بیمار دچار کم خونی باشد ممکن است خونریزی به بحرانی جدی در اتاق عمل تبدیل شود بنابراین اطلاع داشتن از سابقه پزشکی بیمار کمک زیادی به جراح در زمینه تصمیم گیری این عمل زیبایی می کند.

7. نداشتن تعادل روانی

عمل بینی نوعی از جراحی است که به اختیار خود فرد انجام می شود و این موضوع دارای اهمیت زیادی است که فرد در زمان تصمیم گیری از سلامت عقلی برخوردار باشد زیرا اگر بیمار در زمان انجام عمل از سلامت عقلی برخوردار نباشد ممکن است از انجام عمل پشیمان شود که پشیمانی از عمل بینی هیچ راه بازگشتی ندارد.

بررسی جراحی زیبایی بینی

بررسی عوارض عمومی ناشی از عمل بینی

  • عفونت
  • خونریزی
  • بی حسی
  • جنع شدن خون زیر پوست ( هماتوما )
  • ایجاد زخم در بینی
  • ورم
  • کبودی
  • عدم موفقیت همل و نیاز به انجام مجدد عمل بینی ( عمل بینی ترمیمی یا ثانویه )

بررسی عمل بینی خطرناک

اگر دچار هر گونه از مشکلات بالا هستید ممکن است انجام جراحی بینی برای شما خطرساز باشد و علاوه بر این عمل بینی خطرناک می تواند آسیب جدی و عوارضی را ایجاد نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا