مقالات جراحی زیبایی

عمل بینی پهن

عمل بینی پهن

اغلب افراد با بینی پهن از شکل بینی خود ناراضی می باشند و تمایل دارند به کمک جراحی به اصلاح فرم بینی شان بپردازند و اگر شما نیز از این دسته از افراد می باشید بهتر است در مورد عمل بینی پهن اطلاعاتی را بدست آوید.

بررسی نحوه عمل بینی پهن

بینی گوشتی و پهن دارای پوست ضخیمی می باشد و احتمال جوش زدن این فرم بینی به علت چربی پوست زیاد می باشد و اغلب این فرم بینی ها در قسمت بالایی دارای نقص و عیب هستند و غضروف نوک بینی نیز معمولا ضعیف می باشد پهنای سر بینی گوشتی نیز 8 تا 10 میلی متر است و با توجه به اینکه بینی ایرانی ها اغلب پهن است زیرا دارای چانه و فک و صورتی کوچک می باشند به همین دلیل تقاضا برای کوچک کردن بینی در ایران دارای آمار بالایی می باشد.

جراحی بینی گوشتی

مراحل جراحی بینی گوشتی و پهن

برای کوچک تر کردن بینی گوشتی و پهن عضلات اضافه آن برداشته می شود به همین دلیل متقاضی عمل بینی باید به یک جراح بینی با تجربه مراجعه نماید تا دچار مشکلات جدی نشود همچنین جراحی باید به گونه ای انجام شود که باعث بروز مشکلات تنفسی نگردد. تراشیدن زیاد تیغه بینی و گوشت داخل بینی نیز باعث نزدیک شدن سوراخ های بینی به یکدیگر می شود از این رو بیمار باید حد مناسبی از کوچکی بینی را انتخاب نماید.

قبل از هر چیز بهتر است درباره انتظارات خود با پزشک تان مشورت نمایید تا پزشک بررسی های لازم قبل از عمل بینی را انجام بدهد

غضروفی که باعث می گردد نوک بینی گرد و پهن به نظر برسد به وسیله جراحی نازک می شود و برای اینکه مشخصات نوک بینی بیشتر به نظر برسد می توان از قسمت سپتوم بینی یا از پوشت گوش ها غضروف برداشت تا نوک بینی باریک تر به نظر برسد سپس غضروف بیمار به دقت جایگذاری می شود تا بینی ظاهری طبیعی تر داشته باشد.

عمل بینی گوشتی

سوراخ بینی نیز باید تغییر داده شود و عرض ایده آل برای سوراخ های بینی تقریبا برابر با فاصله دو چشم ها می باشد. هدف مشترک بیماران نیز از عمل بینی پهن باریک کردن و بالا بردن بینی پهن و افتاده می باشد که این هدف را می توان با جابجایی استخوان های تشکیل دهنده پل بینی و کمی ارتفاع دادن به آن بدست آورد.

جراحی-بینی-در-مشهد
کارشناسان جراحی زیبایی بینی در صورت تمایل با واتساپ ارتباط برقرار کنید

 

استخوان های پهن بالای سوراخ بینی را می توان باریک نمود که این کار به وسیله جراحی استئوتومی برش با دقت از داخل برای نزدیک نمودن استخوان ها به یکدیگر انجام می شود.

عمل بینی پهن نیز با انجام برش بر پایه بینی انجام می گردد که در این روش افرادی که دارای بینی پهن می باشند با انجام برش روی بینی آن ها به جراحی بینی پرداخته می شود و این برش ها روی پوست و قسمت پایینی سوراخ های بینی انجام می شود و شکاف های ایجاد شده به صورت الماسی و مثلثی و … هستند.

توجه داشته باشید که عمل بینی گوشتی باید توسط متخصصی با تجربه و مهارت کافی صورت بگیرد و اگر بیمار نیز توصیه های پزشک را جدی بگیرد احتمال بازگشت این نوع عمل کم می باشد.

مرال جراحی بینی پهن

دلایل جراحی کردن بینی پهن

 1. ایجاد اعتماد به نفس بالا
 2. افزایش سلامتی
 3. فرم زیبای بینی بعد از عمل

دلایل جراحی بینی پهن

اقدامات قبل از انجام جراحی بینی پهن

 1. تجویز آزمایش برای بیمار
 2. بررسی نتایج حاصل از آزمایش
 3. بیمار باید به مدت 8 ساعت ناشتا باشد.
 4. بیمار نباید از داروهای رقیق کننده نظیر وارفارین و آسپرین و الکل و دخانیات استفاده نماید.
 5. آقایان قبل از مراجعه به جراح باید ریش و سبیل خود را بتراشند و بانوان نیز بدون آرایش صورت باشند.

اقدامات قبل از عمل بینی پهن

اقدامات بعد از انجام جراحی بینی پهن

 1. استفاده از نی برای آشامیدن آب
 2. بیمار برای خوابیدن باید از دو بالش استفاده نماید.
 3. از خم کردن سر و فشار آوردن به سر خودداری نمایید.
 4. از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند و سفت نیز می باشند خودداری نمایید.
 5. غذای داغ میل نکنید.

اقدامات بعد از جراحی بینی پهن

بررسی هزینه جراحی بینی پهن

 • دستمزد جراح
 • هزینه بیمارستان و پرسنل
 • هزینه متخصص بیهوشی
 • هزینه دارو

عمل بینی پهن و گوشتی

توجه داشته باشید که زمان بهبودی برای عمل بینی پهن و گوشتی اغلب یک سال می باشد و بیمار بهتر است قبل از انجام جراحی از نتیجه کار مطمئن شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا