مقالاتمقالات جراحی زیبایی

عمل زیبایی چشم ، زیبایی پلک

 

جراحی پلک ، یک نوع جراحی زیبایی چشم است .معمولا با افزایش سن ، پوست صورت دچار تغییراتی در شادابی ، رنگ و ضخامت می گردد صورت حالت جوانی و تازگی خود را کم کم از دست می دهد . به تدریج چروکها ظاهر شده و نخستین تغییر فاحش را می توان در ناحیه پلکها مشاهده کرد .
از علل اصلی افتادگی پلک ، نازک بودن پوست ان است . با افتادگی پلک نیاز به جراحیهای جوان سازی در اطراف چشم احساس می شود .وقتی که بیماران از پف الودگی ، چروکهای متعدد و افتادگی پلکها رنج می برند.نیاز به جراحی پلک دارند. این جراحی پلک چهره وچشم بیمار را ۸ الی ۱۰ سال جوانتر می کند .
همچنین این جراحی چربی ، پوست وعضله اضافی پلک های بالا و پایین را بر می دارد .این عمل می تواند افتادگی پوست و پف الودگی پلک بالا که می تواند حالت خستگی و پیری به چهره ی شما بدهد را برطرف سازد .
عمل زیبایی پلک در همه ی سنین قابل اجرا است اما چین های طریف اطراف چشم از جمله چین های پنجه غازی را رفع نمی کند و خصوصیات فردی و یا نژادی پلک ها را تغییر نمی دهد ممکن است عمل زیبایی پلک در سنین پایین تر نیز جهت اصلاح خصوصیات مادر زادی بکار می رود .

 

عمل زیبایی چشم ، زیبایی پلک
عمل زیبایی چشم ، زیبایی پلک

اقدامات قبل و بعد از عمل زیبایی پلک

قبل از مراجعه به بیمارستان استحمام کامل انجام دهید . ۶ ساعت قبل از مراجعه به بیمارستان از خوردن و اشامیدن هرگونه جامدات و مایعات خودداری کنید .
در دو روز اول پس از عمل زیبایی پلک کبودی و تورم ان افزایش می یابد و بعد از طی یک یا دو هفته بتدریج و خود به خود رفع خواهد شد .
در سه روز اول پس از عمل زیبایی پلک استراحت کامل داشته باشید یعنی دراز بکشید و چشمها را ببندید . در روز اول پس از عمل از کمپرس سرد استفاده کنید . استفاده از عینک یخی توصیه می شود هر یک ساعت به مدت ۵ دقیقه عینک یخی گذاشته شود .
قطره چشمی تجویز شده را پس از عمل پلک روزها هر ۶ ساعت استفاده کنید .
در یک یا دو روز پس از عمل زیبایی پلک ممکن است چند قطره خون از محل بخیه ها خارج شود که طبیعی است و جای نگرانی نیست .
تاری دید خفیف در چند روز پس از عمل پلک وجود دارد که طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد .
۵ روز پس از عمل از خیس کردن صورت پرهیز کنید .
بخیه ها روز پنجم برداشته می شود و جای بخیه ها پس از یک تا دو ماه تا حدودزیادی محو می شود .
از فعالیت سنگین تا یک ماه پس از عمل جراحی پلک خودداری کنید .
در روزهای اول بعد از عمل زیبایی پلک ممکن است منطره خوبی نداشته باشد ولی نگران نباشید در طی چند هفته و با فروکش کردن تورم منطره نهایی پلک مشخص می شود .بنابرین در روزهای اول پس از عمل سعی نکنید نتیجه عمل را ارزیابی کنید .
کسانی که قبل از عمل عدم تقارن شدید در پلک ها دارن پس از عمل نیز درجاتی از عدم تقارن خفیف ممکن است باقی بماند.

عمل بلفاروپلاستی نمی تواند سبب بالا کشیدن ابرو یا درشت شدن چشم ها شود .

نوشیدن مایعات ، راه رفتن به صورت ملایم و اهسته و نظارت روی پدهای چشم از اقداماتی است که باید رعایت کنید . پدها را هر ۲۴ ساعت یک بار باید عوض کنید .

عمل زیبایی چشم ، زیبایی پلک
عمل زیبایی چشم ، زیبایی پلک

برای برداشتن پدها ۳روز بعد از جراحی باید مراجعه کنید . برای برداشتن این پدها کمی احساس ناراحتی می کنید برای رفع این ناراحتی قبل از مراجعه به پزشک داروی مسکن مصرف کنید .
به علت مالیده شدن پماد چشمی که بعد از عمل به چشم شما مالیده شده است دیدتان تار خواهد بود .

خطرات بلفاروپلاستی

این عمل مانند هر عمل جراحی دیگر ممکن است خطراتی داشته باشد . خطرات عمده ی جراحی پلک شامل عفونت ، زخم ، خونریزی ، خشکی چشم ، عدم توانایی بستن چشم ، حالت غیر طبیعی پلک است .

عمل زیبایی چشم بهتر است از چند سالگی باشد ؟

بیشتر افرادی که عمل جراحی پلک انجام می دهند ۳۵ سال بیشتر هستند .اما اگر افرادی خانوادگی مشکل در زیبایی پلک یا پلک پف کرده یا پلک افتاده داشته باشند که در سنین پایین تر عمل جراحی پلک را انجام دهند .

مدت ماندگاری بلفاروپلاستی چند سال است؟

جراحی پلک بالا حداقل ۷ سال ماندگاری دارد . این جراحی مانند دیگر جراحی های جوان سازی دائمی نمی باشد و بر اثر گذشت زمان و با افزایش سن به تدریج بازمیگردد .
ولی جراحی پلک پایین ماندگاری بیشتری دارد و معمولا نیازی به عمل مجدد نخواهد داشت .البته بارعایت و پیشگیری از روند پیری پوست می توان روند افتادگی پوست را به تاخیر انداخت .قرار نگرفتن در معرض نور افتاب و دود سیگار از مهمترین عوامل در کاهش روند پیری زود رس پوست می باشند .

برای انجام  عمل جراحی پلک و انواع عمل های جراحی زیبایی توسط مجرب ترین پزشکان زیبایی می توانید از طریق نوبت گیری آنلاین اقدام کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا