مقالات جراحی عمومی

روش های لاغری سریع با جراحی معده

اغلب افراد چاق تمایل دارند از روش های لاغری سریع برای داشتن اندامی مناسب و ایده آل استفاده نمایند تا با سرعت بیشتری به نتیجه دلخواه خود برسند و اگر شما نیز از این دسته از افراد می باشید بهتر است با انواع این روش ها آشنا شوید تا بتوانید بهترین را انتخاب نمایید.

بررسی بهترین روش برای لاغری سریع

در سال های گذشته عمل باندینگ معده یکی از محبوب ترین روش های لاغری به شمار می رفت ولی امروزه به دلیل وجود تجهیزات لاپاراسکوپی عمل هایی نظیر بای پس معده و اسلیو معده و … جایگزین باندینگ شده اند که در همه این روش ها هدف لاغری افراد و خلاص شدن از شر چاقی می باشد. در ادامه با انواع روش های لاغری سریع آشنا خواهید شد که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را ببرید.

   روش هایی برای لاغری سریع

سریع ترین روش ها برای لاغری

1.اسلیو معده

58 درصد جراحی های لاغری در جهان به کمک اسلیو معده انجام می شوند و از این یکی از بهترین روش ها برای لاغر عمل اسلیو معده می باشد. در این روش 5 برش کوچک و هم اندازه در شکم به روش لاپاراسکوپی ایجاد می شود که در این روش حدود 70 تا 80 درصد از معده برداشته می شود و تنها چیزی که از معده باقی می ماند به اندازه یک موز کوچک می باشد در این روش لاغری بیمار سریعا احساس سیری می کند همچنین بیمار حدود 70 درصد از وزن اضافه خود را در یک سال از دست می دهد.

اسلیو معده

2. بای پس معده

در این روش جراحی معده دور زده می شود و همین امر باعث می گردد غذای کمی وارد معده شود و علاوه بر این غذا نیز به سرعت وارد روده می شود. بیمارانی که از این روش برای لاغری استفاده می کنند حدود 60 تا 80 درصد از وزن اضافه خود از دست می دهند. این عمل بعد از اسلیو از پرطرفدارترین روش ها می باشد.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

3. جراحی پلیسه معده

پلیسه معده از جدیدترین روش های لاغری به شمار می رود و اخیرا توجه اغلب افراد را به سمت خود جلب کرده است. از مزایای این روش نسبت به دو روش قبلی این است که برشی روی معده زده نمی شود یا بخش هایی از آن از بدن خارج نمی گردد. در جراحی پلیسه معده به روده ها نیز دست زده نمی شود به همین دلیل این روش جز ایمن ترین جراحی های لاغری می باشند.

روش های کاربردی برای لاغری

4. حلقه گذاری معده

حلقه گذاری معده یا باندینگ معده در زمان های گذشته از انواع روش های لاغری سریع به شمار می رفت و با اینکه امروزه از روش هایی نظیر اسلیو و بای پس معده استفاده می شود این نوع عمل هنوز هم جزء روش های پرطرفدار در بین برخی از افراد می باشد.

در این روش جراحی لاغری یک باند یا حلقه سیلیکونی با قابلیت باد شدن در اطراف بخش فوقانی معده قرار داده می شود تا غذای دریافتی کم شود و فرد سریع تر احساس لاغری نماید همچنین باندینگ معده جزء عمل های قابل تنظیم می باشد و بعد از انجام عمل بیمار می تواند در سال اول هفته ای یک تا دو کیلو کاهش وزن داشته باشد.

5. بالون معده

یکی از ایمن ترین روش های لاغری بالون گذاری معده می باشد. در این روش یک یا چندین بالون به روش آندوسکوپی وارد مری می شوند سپس این بالون ها وارد معده می گردند. بالون های حجم زیادی از معده را اشغال می کنند و باعث می شوند تا بیمار احساس سیری زودرس داشته باشد.

بالون معده به صورت معمول 6 ماه در محل خودش باقی می ماند و اگر شما تمایل دارید مقدار زیادی از وزن خود را از دست بدهید بهتر است رژیم غذایی سالم به همراه ورزش داشته باشید. مقدار وزنی که به کمک این روش کم می شود حدود 16 تا 40 کیلوگرم می باشد.

بالون معده

در این مطلب روش های جراحی برای لاغری سریع را به ترتیب اولویت در اختیار شما عزیزان قرار دادیم که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا