مقالاتمقالات جراحی زیباییمقالات دندان پزشکی

لبخند هالیوودی

لبخند زیبا ، نتیجه هماهنگی و هارمونی اجزاء صورت و فک و شکل دندان هاست. داشتن لبخند زیبا می تواند افراد را جذاب تر کند . اصلاح طرح لبخند به منظور طراحی لبخند زیبا صورت می گیرد برای رسیدن به لبخند هالیوودی و شیک ممکن است تغییرلتی در فرم لثه ، طول دندان ، فاصله و برجستگی دندان ها ایجاد شود تا در نهایت لبخندی زیبا حاصل شود . داشتن دندان های بد رنگ و نامرتب می تواند تاثیر زیادی در کاهش اعتماد به نفس شما داشته باشد . و داشتن دندان های زیبا و ردیف و البته سالم ، لبخندشما را زیبا تر می کند . در واقع رابطه مستقیمی بین اجزای صورت ، اندازه ها و رنگ و شکل انها در ترکیب با یکدیگر وجود دارد . که رعایت تناسب این روابط چهره را خواستنی و دوست داشتنی می کند .

لبخند هالیوودی در مشهد
لبخند هالیوودی در مشهد

اصلاح لبخند چیست ؟

اول از همه یک نکته قابل توجه در اصلاح طراحی لبخند این است که ، این درمان تنها برای افرادی که دارای دندان های نامرتب یاشکسته یا خراب و یا بد رنگ هستند ، نمی شود بلکه حتی برای کسانی که دندان های خوب و سالم دارند نیز گاهی با تغییراتی کوچک در فرم و یا سفید کردن دندان ها می توان تغییر مثبت و چشمگیری را در ظاهر شخص ایجاد نمود .

لبخند هالیوودی یا اصلاح طرح لبخند به نمایش گذاشتن دندان ها و لثه ها در وضعیت مناسبی گفته می شود که با جذابیت خاصی روی چهره ی فرد کاندیدجلوه نمایش می کند و او را زیباتر می نمایاند . این فرایند و طرح بهبود لبخند و داشتن لبخند زیبا است که توسط دندانپزشک متخصص زیبایی که از طریق یک یا چند روش زیبایی دندان از قبیل لامینت یا لمینت ،ایمپلنت ،کامپوزیت ، ونیر ، باندینگ دندان ، سفید کردن دندان ، کاشت دندان ، روکش گذاری ، با روکش های فول و تمام سرامیک دندان ، اصلاح لبخند لثه ای و غیره انجام می شود .. با این روش ها ، موقعیت ، شکل ؛رنگ و سایر موارد در دندان ها اصلاح می شود . و لبخندی زیبا و جذاب به داوطلب اصلاح لبخند هدیه داده می شود چند نوع روش اصلاح طرح لبخند معمولا ، اصلاح لبخند لثه ای و اصلاح طرح لبخند دارای متد متعددی ا ست و فرایند اصلاح طرح لبخند دندان می تواند ترکیبی از روش های زیر باشد .
۱) روکش دندان ؛ این روش برای ترمیم دندان های اسیب دیده میباشد که از یک روکش سرامیک بادوام و محکم که منطبق با رنگ طبیعی دندان شماست استفاده می شود .
۲) باندینگ دندان ؛ در این روش می توان برای حذف فضاهای خالی بین دندان ها و نیز تغییر اندازه یاشکل دندان استفاده کرد. باندینگ دندان یک روش دندانپزشکی زیبایی مظمئن و بی خطر میباشد که برای بهبود ظاهر خراشیده ، تغییر رنگ داده ، ترک خورده دندان ها و به منظور اصلاح طرح لبخند استفاده می شود در روش باندینگ می توان از بهترین رنگ که با دندان بیمار مطابقت دارد برای تغییر رنگ دندان استفاده کرد و در زمان کم وکمتر از یک ساعت امکان پذیر است .
۳) لمینت دندان یا ونیر ؛ این روش مشکلات ظاهری دندان ها را همچون خراشیدگی ، کجی ، و تغییر رنگ را پنهان می کند . و قابلیت اصلاح تعدادی از مشکلات ترمیم زیبایی دندان و برای اصلاح طرح لبخند کاربرد دارد . فقط در طول دو جلسه درمانی ، لمینت دندان می تواند به شما یک لبخند حیرت انگیز هدیه دهد و لبخند شمارا دو چندان جذاب تر کند
۴)سفید کردن دندان یکی از روش های متداول برای اصلاح طرح لبخند سفید کردن دندان است در این روش بیماران می توانند فرایند سفید شدن دندان را در مطب دکتر یا در خانه انجام دهند
۵) ارتودنسی ، بریس های شفاف سرامیکی و بریس های نامرئی وجود دارد که با استفاده از یک سری بریس های شفاف پلاستیکی ،با احتیاط و به ارامی دندان های شمارا صاف و مرتب می سازد
۶) پرکردگی دندان و به رنگ طبیعی دندان ، امروزه و با استفاده از پرکردگی هم رنگ دندان که جذاب تر از روش های قدیمی است که از فلز برای پرکردگی دندان پرکردگی های فلزی قدیمی دندان را با مواد کامپوزیت دندانی سفید جایگزین کرد و به این ترتیب طرح لبخند را زیباتر و جذاب تر جلوه داد
۷_ لبخند لثه ای . امروزه به لطف پیشرفتهای علم پزشکی این لبخند قابل اصلاح است .بطوریکه با یک جراحی بسیار اسان و ساده و با بی حسی موضعی مقداری از لثه ها را بالا برده و سپس با درمان لامینت و یا ونیر کامپوزیت ظاهر لبخند را بازسازی می کنند . اما یک مسئله بسیار بد حالت لبخند لثه ای در بعضی افراد مربوط به کوتاهی لب بالا و یا هایپر اکتیو بودن عضلات لب داوطلب اصلاح طرح لبخند لثه ای است . که امروز این نمونه ها با جراحی پلاستیک و تغییر موقعیت لب بالا و یا تزریق بوتاکس و شل کردن عضلات لب بالا ظاهر خنده فرد قابل درمان و بازسازی می باشد .
۸_ کاشت دندان یا ایمپلنت _ این روش کاشت دندان برای جایگزین کردن دندان هاصورت می گیرد . زمانی که دندان های بیمار کنده می شود چهره او را زشت می کند اما با روش ایمپلنت می تواند همچون گذشته دندان های زیبا و طبیعی داشته باشد.

لبخند هالیوودی در مشهد
طرح لبخند هالیوودی

اصلاح طرح لبخند چه مزایایی دارد ؟

اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد . ، فواید بهداشتی و سلامت این درمان شامل کاهش خطر پر کردن بیش از حد دندان و یا فرسودگی دندان(ترفند های جلوگیری از پوسیدگی دندان) ، راحت تر بودن مراقبت و تمیز کردن دندان است . دندان هایی که صاف و مرتب شده ، ترمیم و یا کاشته شده اند ، کمتر در معرض خطر پوسیدگی و عفونت قرار دارند .
به بازگرداندن زیبایی و جوانی کل صورت و حتی بهبود حالت بدن کمک کند .

درمان مشکلات اساسی دندان

دارای فوائد دراز مدت برای سلامت کلی شما می باشد . که با افتخار لبخند زده و اعتماد به نفس بیشتری در موقعیت های اجتماعی یا کاری داشته باشد .

اصلاح طرح لبخند چه عوارضی دارد ؟

از معایب این روش می توان به کشیده شدن دندان ها قبل از درمان اشاره کرد . با توجه به فک بیمار و تشخیص دندان پزشک زیبایی ، یک یا چند دندان بیمار کشیده می شود به این معنا که اگر فک کوچک باشد و فضای کافی برای قرار گرفتن دندان ها و جود نداشته باشد ، یک یا چند دندان بیمار خارج می گردد تا فضای کافی برای مرتب شدن سایر دندان ها به سختی انجام می شود . عارضه دیگر ارتودنسی پوسیدگی دندان است که به دلیل تجمع جرم و پلاک بر روی دندان ها رخ می دهد . در صورتی که بیمار در طی درمان ارتودنسی تمامی توصیه ها و همچنین بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کند ، این عارضه رخ نخواهد داد . قرار گرفتن براکت ها برروی دندان ها مانع از نفوذ مسواک به روی دندان ها شده و در نتیجه پس از اتمام دوره درمان و خارج کردن براکت ها ، دندان های بیمار تغییر رنگ می دهند . البته برای سفید کردن دندانها می توان از روش بیلیچنگ استفاده کرد .

عوارض سفید کردن دندان

برای سفید کردن دندان هایی که به هر دلیل تغییر رنگ داده اند از ماده شیمیایی استفاده می شود که با نفوذ ان به داخل عاج دندان و در لایه زیرین مینا ، می تواند میزان استقامت و استحکام دندان ها را کاهش دهد . البته در صورتی که بیمار به کرات از این روش استفاده کند ، احتمال تخریب و پوسیدگی دندان ها افزایش می یابد . بنابرین توصیه ما استفاده کمتر است . بعد از درمان بیمار باید بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کند . استفاده از روش بلیچینگ می تواند تا یکسال دوام داشته باشد ، اما میزان دوام ان به مراقبت های پس از درمان بستگی دارد . مثلا ، نباید انواع دخانیات و غذاهای رنگدانه دار استفاده کند .

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین لطفا کلیک کنید و از برترین دندانپزشکان مشهد وقت بگیرید اولین جلسه مشاوره با پزشک کاملا رایگان می باشد. جهت مشاوره و قیمت لبخند هالیوودی (قیمت  طرح لبخند هالیوودی)  و تعیین وقت با شماره  های 09151672363 , 09366014802 تماس حاصل فرمایید.

منبع : سلامتی بدون مرز | زیبایی دندان 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا