مقالاتمقالات جراحی عمومی

مقایسه لیپولیز لیزر با سایر روش های لاغری

لیپولیز لیزر

اغلب خانم ها و آقایانی که دارای اضافه وزن هستند تمایل دارند اندامی لاغر و متناسب داشته باشند و برای انجام عمل لاغری امروزه روش های مختلفی وجود دارد که لاغری با لیپولیز یکی از این روش ها است که بی خطر می باشد. لیپولیز به لیپولیزر یا لیزرلیپو نیز معروف می باشد و از این روش برای از بین بردن توده های چربی در قسمت های مختلف بدن استفاده می شود.

لیپولیزر چیست ؟

لیپولیزر یک روش جراحی زیبایی با حداقل حالت تهاجمی می باشد که به کمک گرمای لیزر با طول موج های مختلف برای آب کردن چربی بدن از آن استفاده می شود و این روش با لیپوساکشن تفاوت دارد زیرا در لیپوساکشن ، چربی به کمک دستگاه مکنده از قسمت مورد نظر کشیده می شود. از این روش لاغری برای قسمت های مختلف بدن استفاده می شود که این قسمت ها عبارتند از:

تعریف لیپولیزر

نحوه انجام لیپولیز لیزر

پزشک برشی بسیار کوچک را در ناحیه ای که چربی ناخواسته وجود دارد ایجاد می کند و لیزر را از طریق برش از لایه های زیر پوست عبور می دهد و لیزر در زاویه های مختلف در زیر پوست حرکت می کند.

09151672363

 

در طول این مدت بیمار ممکن است احساس گرما یا سرما داشته باشد و علاوه بر این بیمار احساس ناراحتی زیادی نخواهد داشت و توده های چربی که توسط لیزر شکسته می شوند به کمک ماساژ یا وکیوم از منطقه ای که مورد درمان قرار گرفته است خارج می گردند و نوع روش خارج کردن چربی به مقدار چربی ذوب شده نیز بستگی دارد و بعد از حذف چربی نیز بیمار به راحتی قادر است که راه برود و فعالیت های روزانه خود را انجام بدهد.

روش انجام لیپولیزر

اثرات لیپولیزر با توجه به انتظارات فردی شما متفاوت می باشد و این روش لاغری ممکن است در ظاهر بدن شما تغییراتی را ایجاد کند ولی رژیم غذایی و ورزش مشخص می کند که نتیجه جراحی شما دائمی است یا خیر ؟ توجه داشته باشید که اگر بعد از انجام لیپولیز نتیجه قابل توجهی را مشاهده کردید نتیجه بدست آمده در صورتی که وزن اضافه نکنید دائمی می باشد و اگر افزایش وزن داشته باشید نتیجه بدست آمده از این روش لاغری نیز ناپدید می شود.

انجام لیپولیزر کمتر از 60 دقیقه طول می کشد و در طول این مدت بیمار هوشیار خواهد بود و در اغلب موارد نیز فقط یک جلسه برای درمان لازم می باشد و اگر بیمار تمایل داشته باشد که چند ناحیه مختلف بدن را با انجام این روش درمان نماید نیز یک جلسه کافی می باشد.

نحوه انجام لیپولیزر

مقایسه لیپولیز لیزر با سایر روش های لاغری

1.در قسمت هایی که درمان شده احتمال بروز عفونت کم می باشد.

2. خطر ایجاد زخم بسیار کم است.

3. مدت زمان ریکاوری در این روش نسبت به سایر روش ها کوتاه تر می باشد.

4. یک هفته بعد از انجام این روش لاغری می توانید به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازید.

5. در این روش لاغری از لیزر برای شکستن سلول های چربی استفاده می شود و حجم بافت چربی نیز کاهش پیدا می کند و علاوه بر این قسمتی که مورد درمان قرار گرفته است جمع می شود و ممکن است بیمار حس کند که نسبت به گذشته پوستش جمع و نرم تر شده است.

6. لیپولیزر قادر است روش هایی مشابه با دیگر روش های حذف چربی را ارائه بدهد.

7. لیزری که در این روش مورد استفاده قرار می گیرد برای استفاده پزشکی بی خطر می باشد و پوست را در خطر سوختگی شدید قرار نمی دهد.

8. این روش در مطب پزشک به راحتی قابل انجام می باشد.

مقایسه لیپولیز لیزر با سایر روش های لاغری

مقایسه لیپولیز با لیپوساکشن

لیپولیزر روشی تاثیرگذار می باشد ولی قدرت از بین بردن ذخایر چربی بزرگ را ندارد و از طرفی دیگر افراد به این دلیل از لیپوساکشن استفاده نمی کنند که بعد از انجام این عمل جراحی زیبایی ممکن است پوست شان شل شود به همین دلیل متخصصان اغلب توصیه می کنند که از ترکیب روش سنتی لیپوساکشن و روش جدید لیپولیز با یکدیگر استفاده نمایند. لیپوساکشن باعث شلی پوست می شود ولی می تواند چربی های زیادی را از بین ببرد و در مقابل لیپولیز نیز باعث سفت شدن پوست می گردد و با این حال نیز عوارض جانبی این دو عمل برای از بین بردن چربی ها با یکدیگر هنوز کشف نشده بنابراین باید بیمار مراقب باشد.

مقایسه لیپولیز با لیپوساکشن

برای انجام لیپولیز باید چگونه آماده شویم ؟

پزشک اطلاعاتی را در مورد چگونگی انجام این روش لاغری به شما ارائه خواهد داد و وی نیز ممکن است به شما توصیه نماید که دو هفته قبل از انجام لیپولیز مصرف داروهای ضد التهاب و رقیق کننده خون را قطع نماید و این داروها نیز می توانند روند بهبود بدن بیمار را مختل نمایند.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

بیمار باید از انجام فعالیت هایی که ممکن است ناحیه تخت درمان را تحریک نماید خودداری کند همچنین پزشک باید از هر گونه بیماری و شرایط سلامتی و داروهایی که بیمار مصرف می کند اطلاع داشته باشد همچنین پزشک اقدامات احتیاطی مورد نیاز را با توجه به شرایط بیمار مشخص می کند.

اگر از روش لیپولیزر به تنهایی استفاده شود بیمار در محیطی استریل به احتمال زیاد در مطب پزشک آماده می شود و باید لباس های استریل را نیز بپوشد سپس بی حسی موضعی به داخل ناحیه درمان تزریق می گردد.

آمادگی برای انجام لیپولیزر

در این مطلب با نحوه انجام لیپولیزر برای انجام لاغری در قسمت های مختلف بدن آشنا شدید که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را برده باشید و مورد توجه تان قرار گرفته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا