مقالات جراحی عمومی

لیپومدلینگ برای چه کسانی مناسب است ؟

لیپومدلینگ

لیپومدلینگ که به جراحی پیوند چربی و جراحی انتقال چربی نیز معروف می باشد از انواع عمل های لاغری است که چربی را از یک قسمت از بدن به قسمت دیگر آن منتقل می کند و هدف از انجام این عمل این است که چربی ناخواسته از یک ناحیه مانند شکم یا ران برداشته شود همچنین می توانید از این روش برای صاف کردن یا افزایش اندازه قسمت های دیگر بدن مانند سینه یا صورت استفاده نمود.

بررسی لیپومدلینگ

لیپومدلینگ از انواع روش های لاغری است که به جراحی نیاز دارد و با انجام این جراحی از نقاطی که دارای افزایش چربی هستند مقدار مورد نیاز چربی برداشته می شود و به قسمت هایی که نیاز به افزایش سایز دارند تزریق می گردد.

بررسی لیپومدلینگ

مراحل جراحی پیوند و انتقال چربی

این عمل زیبایی تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می گیرد و دارای سه مرحله اصلی می باشد که عبارتند از :

مرحله اول ( برداشت چربی ها ) : 

برش هایی کوچک در پوست ایجاد می گردد و از لوله ای کوچک و باریک برای خارج کردن مقدارهای کم چربی استفاده می شود سپس برش ها به کمک بخیه بسته می شوند و پانسمان هایی کوچک روی آن ها قرار می گیرد.

مرحله دوم ( آماده سازی چربی ها ) :

در این مرحله از تجهیزات ویژه ای برای چرخش سریع چربی ها استفاده می گردد تا چربی از خون و سایر مایع ها مجزا شود.

مرحله سوم ( تزریق چربی ) :

از سوزن و سرنگ برای تزریق مقدار کمی چربی به محل درمان استفاده می گردد و تزریق نیز از طریق سوراخ هایی کوچک به کونولا در پوست انجام می گردند بنابراین به بخیه نیازی نیست.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

انجام این جراحی اغلب چند ساعت طول می کشد و بیمار ممکن است بعد از انجام این روش به منزل برود یا ممکن است لازم باشد که یک شب را در بیمارستان سپری کند. اگر قسمتی بزرگ در حال درمان به کمک این روش باشد ممکن است لازم باشد که بیمار درمان را دو جلسه یا بیشتر از دو جلسه انجام بدهد.

بیمار نباید احساس درد زیادی در طول جراحی داشته باشد ولی ممکن است تا چند روز یا چند هفته بعد از انجام جراحی تا حدودی درد داشته باشد که در این صورت برای وی مسکن تجویز می گردد.

مراحل لیپومدلینگ

ریکاوری بعد از انجام جراحی

1.بیمار باید با فردی هماهنگ کند تا بعد از انجام جراحی وی را به منزل برساند.

2. اگر شما هیچ درد و ناراحتی نداشته باشید می توانید دوباره رانندگی نمایید.

3. مناطقی که درمان شده اند به مدت 7 تا 14 روز ممکن است کبود و متورم شوند.

4. ممکن است 6 ماه طول بکشد تا این عمل جراحی به صورت کامل تاثیر خودش را بگذارد زیرا مقداری از چربی های تزریق شده ممکن است در طی چند ماه اول بعد از انجام جراحی دوباره توسط بدن جذب گردد.

ریکاوری بعد از انجام جراحی انتقال و تزریق چربی

لیپومدلینگ برای چه افرادی مناسب می باشد ؟

این جراحی زیبایی دارای محدودیت خاصی می باشد و بیمار باید مقدار کافی چربی در ناحیه های خاص بدن نظیر شکم و ران و پهلوها داشته باشد تا جراح بتواند بدون هیچ مشکلی و ایجاد بدشکلی در فرم بدن چربی را از قسمت مورد نظر برداشت نماید.

میزان چربی که در هر جلسه می توان تزریق کرد بین 100 تا 150 سی سی می باشد که میزان تزریق چربی به هیکل و سایز فرد بستگی دارد. در جراحی زیبایی سینه این حجم چربی اغلب باعث ایجاد افزایش یک سایز در اندازه سینه ها می گردد و در دوره اول بعد از انجام جراحی منطقه تزریق سفت و کبود می شود و حدود 4 تا 6 هفته طول می کشد تا این منطقه به صورت نرم و طبیعی درآید. مقداری از چربی که تزریق شده است توسط بدن جذب می گردد و به صورت متوسط این مقدار به 25 تا 30 درصد کل حجم تزریق شده می رسد.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

اغلب بیماران نیاز به تکرار جراحی لیپومدلینگ دارند که متخصص می تواند جراحی را دوباره بعد از گذشت 3 تا 6 ماه بعد از انجام جراحی اولیه انجام دهد. افرادی که تصمیم به انجام این جراحی دارند باید انتظار واقع بینانه ای از این جراحی داشته باشند و نکته مثبت این جراحی این است که بیمار هیچ گونه ایمپلنتی نخواهد داشت و برای کسانی که ترجیح می دهند ایمپلنت نداشته باشند این جراحی زیبایی گزینه ایده آلی می باشد.

 عوارض جانبی جراحی

بعد از انجام جراحی انتقال چربی ممکن است بیمار دچار عوارض زیر شود :

1.کبودی و تورم قابل توجه

2. بی حسی موقت

3. زخم های کوچک

4. از دست دادن مقداری از چربی های تزریق شده در طول چند ماه اول

5. مرگ بافت چربی

6. تجمع خون در زیر پوست

7. انسداد در یک رگ خونی که ناشی از یک قطعه چربی می باشد که این مشکل به آمبولی چربی نیز معروف است.

8. نشت هوا به فضای بین ریه ها و دیواره قفسه سینه

9. در موارد نادر ممکن است بیمار خونریزی بیش از حد داشته باشد و خون در رگ هایش لخته شود.

10. ایجاد عفونت و واکنش آلرژیک به بیهوشی نیز جزء موارد نادر می باشد.

اگر شما به هر یک از این عوارض دچار شدید باید به متخصصی که این جراحی را انجام داده است مراجعه نمایید.

عمل جراحی انتقال و تزریق چربی

جراح در طول انجام لیپومدلینگ باید برای بیمار توضیح دهد که احتمال بروز این خطرات ها و عوارض وجود دارد و در صورت پیش آمدن هر گونه مشکلی می تواند آن را درمان کند همچنین در برخی از موارد ممکن است فرد به نتیجه دلخواه خود نرسد و نیاز به انجام دوباره این جراحی زیبایی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا