مقالاتمقالات متخصص زنان

همه چیز درباره لیزر مونالیزا تاچ|لیزر مونالیزا تاچ در مشهد

دکتر شادی مولوقی متخصص زنان و نازایی در مقاله همه چیز درباره لیزامونالیزا تاچ اشاره دارند:

یکی از بی نظیرترین تکنولوژی های جهان می باشد که نتایج چشم گیری و خوبی را در درمان انواع بیماری ها و مشکلات خانم ها و هم به لحاظ ایجاد ظاهری زیبا دارد. لیزر مونالیزا تاچ در واقع یک سیستم غیر جراحی واژن می باشد در این روش لیزر co2  به صورت پالس های بسیار کوچک به سطح و عمق واژن برای تحریک مخاط واژن تابیده می شود. در ادامه به کابردهای مهم لیزر مونالیزا پرداخته می شود.

درمان آتروفی و خشکی واژن با لیزر مونالیزا
درمان آتروفی و خشکی واژن با لیزر مونالیزا

درمان آتروفی و خشکی واژن با لیزر مونالیزا

اکثر خانم ها در سن یائسگی با مشکل خشکی واژن روبرو هستند.خشکی واژن به دلیل کمبود هورمون های جنسی به خصوص استروژن ایجاد می شود. درمان های متفاوتی برای مشکل خشکی واژن وجود دارد. اما یکی از بهترین روش ها استفاده از لیزر به نام لیزر مونالیزا می باشد.
لیزر مونالیزا تاچ یکی از بی نظیرترین تکنولوژی های جهان می باشد که نتایج چشم گیری و خوبی را در درمان انواع بیماری ها و مشکلات خانم ها و هم به لحاظ ایجاد ظاهری زیبا دارد.

لیزر مونالیزا یک پروبی دارد که روی آن درجه ای دارد که به آن پروب 90 درجه نیز گفته می شود. روی دستگاه نیز تنظیماتی وجود دارد که می توان  طبق درجاتی که دارد شدت و میزان تابش پال سها را تنظیم کرد. پس از وارد کردن پروب به داخل واژن کلاژن سازی داخل سلول های واژن افزایش پیدا می کند و خشکی واژن به صورت کامل از بین می رود.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

تاثیر لیزر مونالیزا تاچ در بهبود روابط جنسی
تاثیر لیزر مونالیزا تاچ در بهبود روابط جنسی

تاثیر لیزر مونالیزا تاچ در بهبود روابط جنسی

سوالی که ممکن است برای اکثر خانم ها پیش آید اسن است آیا با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ می توان روایط جنسی را بهبود بخشبد یا خیر؟ جواب مثبت است. لیزر مونالیزا تاچ یک موج منحصر به فردی را تولید می کند به نام دکاپالس که پالس های کوچکی در سرتاسر مخاط واژن آزاد می شوند و حفره های کوچکی را ایجاد می کنند و از آن حفره ها به داخل لایه های زیرین نفوذ می کنند و در آن ناحیه سلول ها را تحریک می کند و به کلاژن سازی وادار می کند که این کلاژن سازی باعث می شود بافت محکم تر شود و در نتیجه یک واژن ناکارآمد به یک واژن کارآمد با مخاط سالم و ترشحات نرمال تبدیل می شود و رابطه جنسی کیفیت بهتری در نتیجه آن پیدا می کند.

لابیاپلاستی
لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

در بعضی از موارد خانم ها از ظاهر ناحیه تناسلی خود ناراضی هستند. این افراد لابیامینورهای بلندی دارند که در رابطه جنسی شان مشکل ایجاد می کند و یا ممکن است زمانی که لباس های تنگ می پوشند دچار درد در ناحیه تناسلی خود شوند. در این موارد می توان عمل لابیاپلاستی را انجام داد.

لابیاپلاستی به دو طریق قابل انجام است

 1.  اگر به یک عمل وسیع تری نیاز باشد و اگر همزمان نیاز باشد جراحی هم بر روی ناحیه پرینه انجام شود و اگر نیاز باشد کلیتوریس کوچک تر شود می توان از روش جراحی استفاده کرد که می تواند همراه با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی در اتاق عمل انجام شود.
 2.  اما اگر باید لابیاپلاستی به تنهایی انجام شود می توان از دستگاه لیزر مونالیزا تاچ استفاده کرد. با استفاده از دستگاه لیزر مونالیزا می توان می توان عمل لابیاپلاستی را بدون بی هوشی و بدون هیچ گونه عارضه ای تحت بی حسی موضعی انجام داد.
  انجام عمل لابیاپلاستی چیزی حدود 10 دقیقه زمان نیاز دارد و حتی از نظر زیبایی در اکثر مواقع نتیجه بهتری می توان از این روش دریافت کرد اما در واقع این مساله به این بستگی دارد که بیمار در چه شرایط باشد که معمولا پس از معاینه مشخص می شود.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

کاربردهای مختلف لیزر مونالیزا تاچ

کاربرد های دستگاه لیزر مونالیزا تاچ به دو گروه تقسیم بندی می شوند:

 • کاربردهای درمانی
 • کاربردهای زیبایی

 

کاربردهای درمانی لیزر مونالیزا تاچ

 •  درمان مقاربت های دردناک
 •  درمان خشکی و آتروفی واژن
 •  درمان سوزش و خارش واژن
 •  درمان عفونت های مکرر واژن
 •  بهبود بی اختیاری ادرار
 •  برداشت زگیل خال و ضایعات ناحیه تناسلی

کاربردهای زیبایی لیزر مونالیزا تاچ

 • بلیچینگ با سفید کردن واژن و ناحیه تناسلی خانم ها
 •  تنگ کردن کانال واژن
 •  لابیاپلاستی و کوچک کردن لابیاها و پرینورافی
 • بهبود ترک های پوستی
 •  جوانسازی و روش کردن ناحیه تناسلی
 • رفع تیرگی واژن با لیزر مونالیزا

 

مساله بسیار شایعی که معمولا خانم ها با آن روبه رو هستند تیرگی ناحیه تناسلی است که علل های مختلفی می تواند داشته باشد. از جمله این عوامل شامل:

 •  بالا رفتن سن و نزدیک شدن به سن یائسگی
 •  بارداری
 •  عوامل هورمونی
 •  استفاده مکرر از ژیلت ها
 •  چاقی
 •  پوشیدن شلوار و لباس زیر تنگ
لیزر مونالیزا تاچ
لیزر مونالیزا تاچ

لیزر مونالیزا تاچ

یکی از بهترین روش های درمان تیرگی واژن خانم ها استفاده از لیزر مونالیزا می باشد. این لیزر با یک بی حسی موضعی، بدون درد و بدون خونریزی می باشد. مدت زمان استفاده از این لیزر 15 دقیقه می باشد و معمولا سه جلسه به مدت 1 ماه تا 6 هفته و به صورت سالانه باید انجام شود.

آیا لیزر مونالیزا در درمان عفونت های واژن موثر است؟

آیا لیزر مونالیزا در درمان عفونت های واژن موثر است؟

در داخل واژن همه خانم ها به طور طبیعی یک سری باکتری هایی وجود دارد که این باکتری ها برای رشد و حیاتشان نیاز به محیط واژن و مخاط طبیعی و سالم واژن دارند. این باکتری ها با رشدشان از تکثیر باکتری های بیماری زا در بدن جلوگیری می کنند. لیزر مونالیزا با بهبود بخشیدن محیط واژن و با افزایش کلاژن ها و افزایش خونرسانی شانس را برای تغذیه و حیاط این باکترها فراهم می کند در نتیجه از عفونت های مکرر واژن جلوگیری می کند.

عوارض استفاده از لیزر مونالیزا تاچ

از آنجایی که این روش بدون ایجاد زخم و خونریزی انجام می شود جزء کم خطرترین و کم عارضه ترین روش های درمانی می باشد. اما گاهی ممکن است برخی از خانم ها بعد از انجام لیزر مونالیزا تاچ دچار التهاب ، قرمزی و تورم جزئی می شوند که این عارضه کاملا طبیعی می باشد و بعد از گذشت 2 الی 3 روز برطرف می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا