مقالاتمقالات متخصص زنان

واکسن زگیل تناسلی مردان

واکسن زگیل تناسلی مردان

خانم دکتر شادی مولوقی، در گفتگو با سلامتی بدون مرز در مورد واکسن زگیل تناسلی مردان اشاره کرد و افزود:

واکسن زگیل تناسلی مردان قطعا توصیه می شود چرا که زگیل های تناسلی یکی از شایع ترین انواع عفونت های جنسی هستند. می توان ادعا کرد نزدیک به تمام افراد فعال جنسی حداقل در طول زندگیشان به یکی از انواع ویروس های پاپیلوما انسانی (HPV) آلوده خواهند شد. این همان ویروسی است که باعث ایجاد زگیل تناسلی می شود. احتمال بروز زگیل تناسلی در مردان بیشتر از زنان است.

عکس واضح از زگیل تناسلی مردان
عکس واضح از زگیل تناسلی مردان

درباره واکسن زگیل تناسلی مردان چه میدانید ؟ آیا زگیل تناسلی درمان دارد؟ تنها واکسن ۴ ویروسی گارداسیل، مجوز استفاده در مردان را دارد. این واکسن برای کلیه پسران ۹ تا ۱۱ سال و هم چنین پسران ۱۳ تا ۲۱ ساله که قبلا واکسن نزده یا به طور ناقص زده اند، توصیه می شود. تزریق واکسن در مردان همجنس باز یا مبتلا به ضعف سیستم ایمنی (مانند ایدز) تا قبل از سن ۲۶ سالگی توصیه شده است.

واکسن گارداسیل9

این واکسن تناسلی مردان گارداسیل 9 می باشد که اثر محافظت بیشتری در مقابل انواع زگیل تناسلی دارد.

برای پیشگیری از زگیل تناسلی چه باید کرد؟

ما به شما توصیه می کنیم که حتما واکسن گارداسیل را بزنید.حتما توجه داشته باشید که برای رابطه دهانی، مقعدی، و یا واژنی از کاندوم و یا سایر روش‌های پیشگیری از انتقال بیماری‌های آمیزشی استفاده کنید.

حتما در نظر داشته باشید بهداشت رابطه جنسی را در هر شرایطی رعایت کنید، مخصوصا از داشتن رابطه دهانی-مقعدی و یا واژنی-مقعدی بدون رعایت بهداشت دوری کنید.

در این مطلب عکس واضح از زگیل‌های تناسلی وجود دارد در ضمن سایر علایم ابتلا به ویروس اچ‌پی‌وی را نیز بشناسید و در صورت مشاهده این علایم در اسرع وقت به پزشک متخصص مراجعه کنید و دنبال درمان به صورت کامل باشید.

نکته دیگری که حتما باید به ان توجه داشته باشید این مطلب است که در صورت مشاهده زگیل روی بدن خود و یا شریک جنسی از داشتن تماس جنسی و ارتباط جنسی تا انتهای درمان ضایعات اکیدا خودداری کنید.

منبع : سلامتی بدون مرز | متخصص زنان

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا