مقالاتمقالات جراحی زیباییمقالات جراحی عمومی

پروتز باسن برای خوش فرم و سفت کردن باسن

پروتز باسن

در سال های گذشته از پروتز سینه و لب و گونه به صورت متداول استفاده می شد ولی امروزه بزرگ کردن باسن به کمک پروتز نیز در بین خانم ها رواج پیدا کرده است و از محبوبیت زیادی برخوردار شده است. در ادامه با نحوه پروتز باسن آشنا خواهید شد که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را ببرید.

بررسی عمل پروتز باسن

اگر شما تمایل دارید باسنی خوش فرم و برجسته داشته باشید بهتر است از عمل پروتز یا لیفت باسن استفاده نمایید. توجه داشته باشید که پروتز برای باسن از لایه ای سیلیکونی تشکیل شده است و انعطاف پذیر می باشد و در ساخت پروتز سعی شده است که به صورت طبیعی باشد و شبیه به باسن طبیعی طراحی شود. برای انجام پروتز باسن مانند پروتز سینه از انواع پروتزهای مختلف استفاده می شود که انتخاب نوع پروتز بهتر است با مشورت پزشک جراح صورت بگیرد.

پروتز باسن

نحوه انجام عمل بزرگ کردن باسن 

1.قبل از اینکه بیمار بیهوش شود جراح علامت گذاری هایی را برای تعیین محلی مناسب برای قرارگیری پروتزها انجام می دهد و انواع روش ها برای این علامت گذاری ها وجود دارد ولی به صورت خلاصه بیمار در حالتی که ایستاده است باید دو خط افقی یکی به موازات خار خاصره بالایی در پشت و دیگری نیز به موازات چین زیر باسن در محل اتصال آن به ران کشیده می شود.

2. جراح فاصله بین دو خط کشیده شده را به سه قسمت کاملا مساوی تقسیم می کند که 1/3 پایینی در هنگام نشستن وزن بدن را تحمل می کند و پروتز نباید در این قسمت گذاشته شود بنابراین این قسمت باید حذف شود و اغلب محل حداکثر برجستگی پروتز در 1/3 میانی قرار داده می شود سپس بیمار برای انجام بیهوشی آماده می گردد.

3. عمل قرار گرفتن پروتز در باسن به کمک بیهوشی عمومی یا بی حسی از کمر و داروهای خواب آور وریدی قابل انجام می باشد ولی اغلب از بیهوشی عمومی استفاده می گردد سپس بیمار رو به شکم خوابانده می شود و برای انجام جراحی زیبایی آماده می گردد.

نحوه انجام عمل باسن

4. یکی از روش های جدید برای پروتز باسن جاگذاری ایمپلنت به روش XYZ می باشد که در این روش ایمپلنت در قسمت زیری صفحه عضلانی قرار داده می شود و این روش دارای دشواری و پیچیدگی بیشتری است ولی در نهایت نتیجه عمل رضایت بخش می باشد.

5. در روش XYZ به کمک نقاط مرجع آناتومیک باسن و ماهیچه های سرینی پزشک می تواند با کم ترین عوارض و بدون آسیب رساندن به ماهیچه باسن ، پروتز را در مکانی مناسب قرار بدهد بدین صورت فرم دهی به باسن به خوبی انجام می گردد و لبه های ایمپلنت نیز دیده یا لمس نمی شوند و علاوه بر این رضایت بیماران نیز در سال های گذشته از این روش بیشتر از سایر روش های جراحی بوده است.

6. در این روش ، جایگذاری درست ایمپلنت و انتخاب نوع پروتز مناسب و مهارت جراح از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

بررسی عمل زیبایی باسن

بررسی انواع برش ها برای قرار دادن پروتز

برش های مختلفی برای قرار دادن پروتز در داخل باسن وجود دارد که این برش ها عبارتند از :

1.قسمت بالایی باسن در هر دو طرف

2. چین زیر باسن و در محل اتصال آن به ران و در هر دو طرف

3. قسمت داخلی هر طرف باسن که در چین بین دو طرف پنهان شده است.

4. برشی منفرد در قسمت تحتانی استخوان خارجی که در چین بین دو باسن قرار دارد زده می شود. این برش اغلب با کم ترین میزان عوارض و به اندازه 5 تا 8 سانت در خط وسط در بالای چین بین دو باسن و پایین استخوان خارجی زده می شود. برش به این دلیل که منفرد می باشد و فاصله ای مناسبی از مقعد و آلودگی همراه آن دارد کمترین احتمال عفونت را دارا می باشد و علاوه بر این به وسیله بافت های اطراف پوشش داده می شود و قابل تشخیص نمی باشد به همین دلیل بیشتر جراحان پلاستیک از این برش استفاده می کنند.

پروتز باسن چیست

5. بعد از ایجاد کردن برش جراح فضای کافی را برای قرار دادن پروتز در هر دو طرف باسن ایجاد می کند و پروتز را جایگذاری می نماید.

6. محل قرارگیری پروتز باسن باید به شکلی باشد که آسیبی به اعصاب و نواحی استخوان ناحیه باسن وارد نشود و دور از آن ها قرار بگیرد. توجه داشته باشید که پروتزها در سه قسمت از ناحیه باسن جایگذاری می شوند که این سه ناحیه عبارتند از :

  • زیر فاشیا
  • لا به لای عضلات باسن
  • قسمت زیری عضلات باسن

بعد از اینکه جراح از قرینگی دو طرف مطمئن شد به تشخیص جراح ابتدا در هر طرف عضله و فاسیا را می بندند سپس برش خط وسط را در چند لایه بخیه می زنند و در این مرحله نیز پانسمان انجام می شود.

7. شکاف ها در قسمت فرورفته باسن ایجاد می شوند تا جای آن ها مشخص نباشد و مدت زمان انجام این عمل 2 ساعت می باشد.

پروتز باسن چگونه انجام می شود ؟

عوارض ناشی از عمل پروتز

1.خونریزی بعد از جراحی

2. درد

3. عفونت

4. تجمع مایعات یا خون در قسمت زیری باسن که در چنین شرایطی باید خون اضافه خارج گردد.

5. امکان حرکت پروتز درون باسن که باعث عدم تقارن باسن می شود.

6. پارگی پروتز

7. شکستن پروتز

8. ایجاد کبودی روی باسن که دو تا سه هفته بعد از انجام این عمل از بین می رود.

9. عکس العمل های آلرژیتیک

10. از دست دادن پوست که این مورد نادر می باشد.

11. امکان دارد که در اطراف جای زخم حس لامسه فرد کاهش پیدا کند که این وضعیت تا سه ماه ادامه پیدا خواهد کرد.

12. حالت تهوع و استفراغ ناشی از بیهوشی

عمل زیبایی باسن

مراقبت های بعد از عمل فرم دادن به باسن با پروتز

اغلب بعد از انجام عمل پروتز باسن بافت ها شروع به ترمیم می کنند و شش ماه بعد از انجام این عمل به صورت کامل بهبود پیدا می کنند و باسن نیز فرم دلخواه را به خوش می گیرد که در این صورت بیمار بعد از انجام عمل باید از گارمنت یا پوشش فشرده باسن استفاده نماید تا تورم ناشی از جراحی برطرف شود.

جراحی-بینی-در-مشهد
جراحی-بینی-در-مشهد

هزینه عمل فرم دادن به باسن

1.دستمزد جراح

2. نوع پروتز

3. قیمت پروتز

4. هزینه کلینیک و بیمارستان

هزینه عمل فرم دادن به باسن

اهداف افراد از انجام عمل زیبایی باسن

1. برطرف شدن مشکلات باسن

2. افزایش اعتماد به نفس

3. بزرگ و برجسته کردن باسن

4. رسیدن به اندامی زیبا و متوازن

5. بهبود پیدا کردن شکل ظاهری باسن

پروتز باسن

عمل پروتز باسن از انواع جراحی های حساس می باشد و اگر پزشک با آناتومی بدن فرد و روش های نوین این جراحی زیبایی به صورت کامل آشنایی نداشته باشد ممکن است مشکلاتی برای بیمار به وجود آید و عوارضی ناشی از این عمل زیبایی بیشتر شود از این رو بهتر است افراد داوطلب برای انجام این عمل زیبایی به پزشکی با تجربه و مهارت کافی مراجعه نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا