عمل زیبایی سینهمقالاتمقالات جراحی زیبایی

پروتز سینه | تزریق ژل به سینه | پروتز باسن

از جمله اقداماتی که روی سینه ها انجام می گیرد ، بزرگ کردن سینه ، کوچک کردن سینه ، و لیفت سینه می باشد.در مقاله چگونگی تعیین حجم و سایز سینه به نکات مهمی اشاره کردیم . در مورد مردان جراحی زیبایی سینه معمولا برای رفع بزرگی سینه می باشد که با عمل لیپوساکشن اصلاح می شود.

امروزه برای بزرگ کردن سینه زنان از دو روش استفاده می شود . که روش اول تزریق چربی به سینه و روش دوم پروتز سینه هستند . در روش اول که تزریق چربی می باشد چربی از نواحی مختلف بدن که برجستگی دارد .

پروتز سینه

در روش تزریق چربی، ابتدا چربی از نواحی مختلف بدن جمع اوری می شود .معمولا از مناطقی که برجستگی دارد انجام می شود، لیپوساکشن شده و جمع اوری می شود . و پس از این چربی های اماده شده را در زیر بافت چربی پوست تزریق می کنند .

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

ما در این کار از چربی خود بدن استفاده می کنیم و نتایج این جراحی بسیار عالی و زیباست اما عملی طولانی و با مراقبت های خاص خود می باشد . در روش دوم که پروتز سینه نام دارد ، و از پروتز ها استفاده می شود که البته شایع ترین روش برای بزرگ کردن سینه ها می باشد .

پروتز-سینه-و-تزریق-ژل
پروتز-سینه-و-تزریق-ژل

پروتزها از نظر شکل و ظاهر متفاوت می باشند که در حالت های گرد ، قطره اشکی ، اناتومیکال می باشد. پروتزهای اناتومیک شکل طبیعی تری دارد . این در حالی است که خانم ها اصولا سینه های گرد و همچنین برجستگی در ناحیه فوقانی را دوست دارند. بنابراین جراح در هر بیمار با شرایط شکل سینه ی خودش انتخاب می کند که کدام پروتز مناسب سینه اش می باشد .


پزشک وقتی که پروتز را انتخاب کرد متناسب با وضعیت بیمار ان را یا در مجاورت بافت پستان یا زیر عضله سینه قرار می دهد
همچنین در خانم های جوان احتمال بارداری و شیردهی در انها وجود دارد. بهترین انتخاب جراح پروتز را زیر عضله سینه قرار می دهد . در این حالت پروتز با نسج پستان تماس ندارد و خانم می تواند شیردهی را انجام دهد . اما بیمارانی که زایمان قبلی داشتند یکی از بهترین مناطق که پروتز را می توان قرار داد در مجاورت بافت سینه ، که پوست اضافه که در ناحیه سینه است به این صورت مصرف شده و کاهش می یابد .

چند نوع پروتز سینه از نظر برجستگی سازی

۱_ پروتز استاندارد سینه
۲_ پروتز برجسته سینه
۳_ پروتز خیلی برجسته سینه
۴_ پروتز فوق برجسته سینه

پروتزهای برجسته و خیلی برجسته که عرض کمتری دارن و برجستگی زیادی هم دارا می باشند و نتیجه رضایت بخش تری را برای بیمار ایجاد می کنند.

انواع پروتز سینه

پروتز های سینه از لحاظ جنس و نوع ، پروتز های ژلی و پروتز های اب نمکی .
پروتزهای ژلی یک برش جراحی بزرگتری در حدود ۴ یا ۵ سانتی متر دارند ولی در لمس کردن طبیعی می باشند. و احساس بهتر و مطلوب تری در بیماران ایجاد می کنند.
اما پروتزهای اب نمکی داخل نسیج سینه قرار می گیرند و با اب نمک پر می شوند .این پروتز ها سفت و برای لمس کردن حالت طبیعی ندارد و بعد از مرور زمان مقداری از اب نمک تخلیه می شود و درون پروتز حرکت مایع را احساس خواهید کرد . جایگذاری ان دور هاله سینه و زیر بغل و چین سینه می باشد .

پروتز به چند روش جایگذاری ی شود

پروتز زیر عضله و جدار قفسه سینه و روش دوم زیر بافت گلاندولر سینه قرار می گیرد . این دو روش پروتز گذاری بستگی به معاینه قبل عمل دارد .در هر دو صورت بافت سینه دست خورده نمی شود و خانم ها می توانند به فرزند خود شیر بدهند . اما در روش اول باعث درد زیاد بعد از عمل می شود که با گذاشتن بلوک عصبی این درد کاهش پیدا می کند .
نکته مهم در مورد سایز سینه ها در پروتز گذاری است و خیلی مهم می باشد سایز پروتز باید متناسب با سایر اعضای بدن باشد و با توجه به عرض قفسه سینه و همچنین عرض شانه ها ، قد بیمار و موارد دیگر اندازه پروتز بیمار تشخیص داد. و از پروتز هایی با سایز بزرگ پرهیز کنید

روشهای کوچک کردن سینه ها

در این روش بیمارانی که دارای سینه های بزرگ هستند با دو روش جراحی می توانیم سینه های انها را کوچک کنیم .
اول لیپوساکشن و این روش برای سینه هایی که افتادگی زیادندارن و به هیچ وجه نمی خواهند هیچ برشی روی سینه انها قرار بگیرد . اما در مواقعی که بزرگی سینه همراه با افتادگی سینه باشد از برش جراحی برای کوچک کردن سینه استفاده می کنیم. در این تکنیک با یک یا دو برش این کار را انجام می دهیم . برشی از روبرو و برشی از زیر ، در تکنیک های خیلی جدیدتر با استفاده از فقط یک برش عمودی می توانیم سینه ها را به نحو بسیار مطلوبی کوچک کرده و مدل ان را درست می کنیم .
در بعضی موارد که افتادگی سینه ها کم باشد جراح با استفاده از روش های جدید فقط یک برش دور سیاهی را می زند و لیفت سینه را انجام می دهد.

انچه که باید در مورد بزرگ کردن سینه باید بدانید

مدت زمان عمل یکساعت است و با بیهوشی عمومی قابل انجام است .
عمل جراحی پروتز سینه سراپایی است و شما همان روز از کلینیک ترخیص می شوید . از این رو حتمن باید یک همراه با خود داشته باشید
این عمل روی شیر دهی شما تاثیری ندارد .
عمل جراحی پروتز سینه دردناک نمی باشد و سه روز پس از عمل می توانید به کارهای روزمره خود ادامه دهید .

اگر از هر داروی خاصی استفاده می کنید یا بیماری خاصی دارید حتمن قبل از عمل پزشک خود را مطلع کنید.

نکات قبل از عمل

۱_ در مواردی که جابجایی هاله قهوه ای سینه لازم باشد بهتر است پروتز از برش دور هاله سینه گذاشته شود . در این صورت برش چین زیر سینه را خواهید داشت .
۲_ اسکار یا برش جراحی ؛ خطی به طول چهار تا پنج سانتی متر در زیر چین سینه است که دیده نمی شود .
۳_ فتوگرافی تخصصی پزشکی در تمامی عمل های جراحی زیبایی الزامی است .

ژنیکوماستی یا بزرگی سینه در مردان

ژنیکوماستی-یا-بزرگی-سینه-در-مردان
ژنیکوماستی-یا-بزرگی-سینه-در-مردان

گاهی یک یا دو طرف سینه مردان بزرگ باشد که فرم ان غیر طییعی است و ممکن است کمی شبیه سینه خانم ها باشد .
گاهی در سنین بالاتر با اختلال هورمونی بوجود بیاید و همچنین چاق شدن می تواند باعث ژنیکوماستی شود . داروهای بدنسازی می تواند یکی از دلایل ان باشد و نیز داروهای کورتون و داروهای مخدر نیز موثر خواهد بود . ژنیکوماستی در دوران بلوغ گذرا می باشد

درمان بزرگی سینه در مردان

همان طور که گفته شد . ژنیکوماستی دوران بلوغ در اکثر موارد خودبخود رفع خواهد شد . اما اگر اختلال بزرگی سینه ها در اقایان برای مدت طولانی باقی ماند دیگر خودبخود رفع نمی شود . علت ژینکوماستی را باید در ابتدا مشخص کرد و اگر بزرگی سینه در اقایان مدت طولانی شود به خودی خود رفع نگردد .

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

برای مشخص شدن باید وضعیت هورمونی بررسی گردد و اگر با مصرف دارو ژینکوماستی ایجاد شود باقطع ان برگشت پذیر نیست و باید عمل جراحی انجام شود لیپوساکشن تنها نمی تواند درمان باشد به دلیل اینکه ژینکوماستی فقط با تجمع چربی بوجود نمی اید که با لیپوساکشن حل شود .
لیزر لیپولیز فقط روی قسمت چربی ژینکوماستی دتاثیر می گذارد و لیپولیز و لیپوساکشن موجب تخلیه بافت چربی می شود و اندازه سینه را کاهش می دهد و همچنین تخلیه غدد شیری غیر ممکن است . برای از بین بردن بزرگی غدد شیری عمل جراحی می تواند تنها راه حل باشد.

پروتز باسن

این عمل دردناک نیست . اما به مدت دو هفته خوابیدن روی باسن و به مدت یکماه نشستن روی باسن ممنوع است . بنابرین بهتراست روی سینه بخوابید و همچنین راه رفتن ممنوعیتی ندارد . عمل جراحی پروتز باسن نیاز به حداقل یک شب بستری در بیمارستان دارد .
مدت زمان عمل یکساعت و نیم می باشد و با بیهوشی عمومی قابل انجام است .

پروتز باسن

بعد از انتقال از اتاق عمل روی سینه ها میخوابید .
به علت اینکه برش جراحی بسیار نزدیک به مقعد است ، ریسک عفونت بالاس بنابرین روزانه باید دو بار تعویض پانسمان و شستشوی زخم با بتادین الزامی می باشد .
تزریق هر گونه امپول داخل باسن ممنوع است و برای تزریق عضلانی از عضله ی روی ران یا بازو استفاده شود .
قبل از عمل به مدت ۴۸ ساعت غذاهای ملین استفاده کنید تا روز عمل روده ها خالی باشند.

جهت دفع مدفوع از توالت ایرانی ممنوع است و از نشستن کامل روی توالت فرنگی نیز اجتناب کنید . و بعد از هر اجابت مزاج تعویض پانسمان و شستشوی زخم الزامی است .
برای حمام کردن روی زخمهای خود صابون یا شامپو و لیف نزنید و فقط از اب خالی استفاده کنید .
به مدت دو ماه از انجام فعالیت بدنی سنگین و بلند کردن بار سنگین اجتناب کنید و به مدت سه ماه از انجام ورزش های شکمی ، باسن و شنا خود داری کنید .
استفاده از کفش پاشنه بلند به مدت دو ماه ممنوع می باشد .

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا