مقالاتمقالات جراحی بینیمقالات جراحی زیباییمقالات گوش و بینی

چه پزشکانی مجاز به جراحی زیبایی هستند؟+معرفی برترین پزشکان زیبایی

آیا می دانید چه پزشکانی مجاز به جراحی زیبایی هستند؟

به عنوان کارشناس عمل های زیبایی در این مقاله به تمام سوالات شما در خصوص پزشکان مجاز به جراحی زیبایی پاسخ خواهیم داد. جراحی زیبایی بله این اسم نام آشنا که حجم زیادی از تبلیغات و رسانه های موجود در زندگی روزمره ما را به خود اختصاص داده است و هر روز نمونه‌های مختلف آن را در سطح شهر و مجلات فضای مجازی و در تمام فضاهای ارتباطی پیش روی خود می‌بینیم.

این موج عظیم آنقدر قدرتمند و جذاب است که مخاطبان زیادی را تحت تأثیر خود قرار می دهد و گاهی مخاطبان فراموش می کنند که این اعمال در ابتدا یک عمل جراحی هستند و ممکن است مخاطرات خود را به همراه داشته باشد.

اعمال جراحی زیبایی در اصل یک جراحی غیر ضروری محسوب می‌شود و ضرورت آن تنها در مواردی است که شخص دچار ضایعه و آسیب شده است که نیازمند جراحی زیبایی برای ادامه زندگی به صورت عادی می باشد اما این مسئله برای افراد زیادی منجر به تبدیل به دغدغه ای جدی شده است؟

بد نیست دوستانی که شیفته این جراحی ها می شوند مطالعه پیرامون تاریخچه علم جراحی و نکات موجود درباره آن مطالعه کنند تا با دید بهتری به این اعمال نگاه کنند و تصویر بهتری از آن داشته باشند زیرا تصویری که تبلیغات به ما ارائه می دهد تنها تصویر مثبت و بزرگ شده ای از نکات خوب این اعمال است.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

عمل زیبایی ارزان بهتر است؟

نکته دیگری که بسیار حائز اهمیت است این است که بسیاری از این افراد که شیفته این تبلیغات می شوند سریعاً به دنبال راه های ارزان استفاده از این خدمات هستند و این باعث می شود تا کیفیت خدمات و کادر پزشکی کاهش پیدا کند و این ریسک های زیادی برای سلامتی آنها به دنبال خواهد داشت و در موارد زیادی ممکن است اعمال جراحی زیبایی آنها توسط کسی انجام شود که صلاحیت انجام آن را به هیچ عنوان ندارد.

همیشه به خاطر داشته باشید که هر شخصی که تخصص پزشکی دارد و یا تخصص جراحی دارد حتی یک جراح عمومی نمی تواند اقدام به انجام عمل جراحی زیبایی کند زیرا عمل جراحی زیبایی در هر بخشی از بدن یک تخصص جداگانه و خاص دارد که حتماً و فقط متخصصان بخش می توانند اعمال جراحی مربوط به آن را انجام دهد و صرف داشتن مدرک پزشکی دلیل بر صلاحیت فرد برای انجام اعمال جراحی زیبایی نمی باشد.

 

بارها مشاهده شده که افراد فریب مدرک پزشکی شخص را می خورند و برای انجام اعمال جراحی زیبایی به او مراجعه می کنند و دچار سوانح مختلف در هنگام جراحی می‌شوند که بسیاری از آنها متاسفانه جبران ناپذیر است.

تبلیغات جراحی زیبایی چقدر روی ما تاثیر دارد؟

به یاد داشته باشیم که روی دیگر تبلیغات مارکتینگ می باشد و گردش مالی موجود در مارکتینگ هرنوع بزرگنمایی و زیبا نمایی را توجیه می کند پس باید قبل از انجام هر گونه عمل جراحی زیبایی درباره آن به صورت کامل و از منابع موثق تحقیق کنید و اطلاعات کاملی درباره آن به دست بیاورید و همچنین به پزشکان متخصص مراجعه کنید و از آنها بخواهید که وقت بگذارند و برای شما توضیح بدهند و شما را راهنمایی کنند.

حتی خود جامعه پزشکی هم به انجام این حجم عظیم از جراحی‌های زیبایی و اعمال زیبایی معترض است و خیلی از پزشک ها میگویند که در ایران عمل های جراحی زیبایی غیر ضروری زیادی انجام میشود و هر پزشکی باید پیش از اینکه عمل جراحی زیبایی را انجام دهد،فرد را راهنمایی کند و وی را به روانشناس یا متخصص مشاوره معرفی نماید.

نظر پزشکان در مورد جراحی زیبای

در واقع از نظر پزشکی جراحی زیبایی در صورت مشکل جدی باید پیگیری شود و در غیر این صورت نباید عمل جراحی انجام شود و برخی افراد ممکن است به دلیل عدم رضایت از ظاهر خود مبادرت به عمل جراحی غیر ضروری کنند. عمل جراحی باید توسط پزشکان متخصص و حاذق در فضای مجهز مانند بیمارستان یا کلینیک انجام شود، چون با انجام عمل‌های جراحی در مطب به دلیل عدم دسترسی به تجهیزات پزشکی با بروز هرگونه اتفاق امکان احیا و رسیدگی به بیمار وجود ندارد.

در اغلب جراحی‌های زیبایی اکثر بیماران با جراحت‌ها و صدمات گوناگونی مواجه می‌شوند. همچنین شاهد ورود جراح‌های عمومی در حیطه جراحی‌های پلاستیک هستیم که این امر تبعات گوناگونی دارد. بسیاری از بیماران بدون توجه به تخصص پزشک و بدون بررسی نحوه کارکردش تصمیم به عمل جراحی و دیگر اقدامات پزشکی می‌گیرند. در برخی مواقع شاهد انجام عمل جراحی در مطب‌ها هستیم که منجر به مرگ و میر شده است.

این اقدام می‌تواند با عوارض گوناگونی همچون آمبولی، خونریزی، حساسیت به دارو و… همراه باشد. در این شرایط به دلیل عدم دسترسی به بیمارستان و تجهیزات پزشکی بی‌شک بیمار فوت می‌کند. از دیگر پیامدهای انجام عمل جراحی در مطب‌ها را می‌توان عدم رضایت بیمار از نتایج آن دانست، چون در این نوع عمل‌ها پزشک با هول و هراس مبادرت به عمل جراحی می‌کند، به این ترتیب عمل انجام شده چندان رضایت بخش نیست.

این نوع عمل‌ها با شکایت از پزشکان و عمل‌های دوباره و چند باره همراه است. با بررسی پرونده‌های موجود در پزشکی قانونی و نظام پزشکی شاهد افزایش جراحی‌های غیر ضروری هستیم. برای مثال فردی با بینی کج ممکن است با عمل جراحی شکل ظاهری اش به هم خورده و مجبور به شکایت از پزشک معالجش شود.

 

بازخورد وزارت بهداشت

اهمیت این موضوع به قدری است که حتی شهریور امسال مدیر کل بازرسی، پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو گفت: مواد مصرفی و تجهیزاتی که در کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید مجوزهای لازم را از سازمان غذا و دارو داشته باشند تا بتوانند در کلینیک‌هایی که به صورت قانونی فعالیت می‌کنند، مورد استفاده قرار گیرند. شهریار اسلامی‌تبار با بیان اینکه کلینیک‌های زیبایی در کشور بسیار زیاد شده‌ است، افزود: شاهدیم که بسیاری از این کلینیک‌ها به صورت غیرقانونی فعالیت دارند که باید مسئولان مربوطه نظارت‌های خود را با جدیت در این زمینه انجام دهند.

او در ادامه تاکید کرد: بازرسی از کلینیک‌ها بر عهده چند سازمان در حوزه‌های مختلف است. در عین حال باید توجه کرد مواد مصرفی و تجهیزاتی که در کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرند، مجوزهای لازم را از سازمان غذا و دارو داشته باشند تا بتوانند در کلینیک‌هایی که به صورت قانونی فعالیت می‌کنند، مورد استفاده قرار گیرند.

اسلامی تبار ادامه داد: مراجعه ‌کنندگان به کلینیک‌ها حتما همه شرایط را از سازمان‌های مربوطه مورد استعلام قرار دهند و از امکانات کلینیک از لحاظ سلامتی و اصل بودن مطمئن شوند. بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، مدیر کل بازرسی، پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو گفت: اگر از کلینیک‌های زیبایی شکایتی شود، بر اساس دستورالعمل‌ها و قوانین مربوطه برخورد جدی با آنها صورت می‌گیرد.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

کدام پزشکان مجاز به جراحی زیبایی هستند؟ در این زمینه کاملا تحقیق کنید!

بدیهی است که زمانی که یک پزشک تخصصی را به دست می‌آورد و مدرک تخصصی می شود که دقیقا این تخصص شامل چه اعمال و مواردی می‌شود و در مراجعه به پزشکان باید مدرک پزشکی که معمولاً در مطب دیوار یا جایی شبیه آن موجود است مراجعه کنید و آن را مورد مطالعه قرار دهید.

جراحان زیبایی موظفند تنها موارد ذکر شده در دانشنامه فارغ‌التحصیلی‌شان را که در پروانه مطب آنها قید شده بر تابلو و در معرفی خود ارائه کنند و عناوینی که با عنوان پلاستیک صورت، پلاستیک بینی، پلاستیک سینه و شکم در تبلیغات پزشکی به کار می‌رود، همگی تبلیغات غیر واقعی و کذب است.

قوانین جراحی زیبایی را می دانید!

در واقع بر اساس ضوابط و قوانین موجود، فارغ التحصیلان رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی که رشته مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، پس از گذراندن دوره پزشکی عمومی و طی دوره تخصصی جراحی عمومی به مدت چهار سال و پس از آن گذراندن دوره سه ساله آموزش فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی، زیبایی و کسب مدرک مورد تایید مراجع علمی، مجاز به انجام اعمال جراحی پلاستیک و زیبایی می‌شوند.

بطور کلی بر اساس قوانین وزارت بهداشت، انجام هر گونه اقدامی در زمینه جراحی زیبایی منوط به گذراندن دوره‌های آموزشی مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. برای مثال اعمال جراحی زیبایی بینی به لحاظ قانونی باید توسط افرادی انجام شود که در دوره آموزش آنها، آموزش این جراحی قید شده باشد.

باید توجه داشت که حیطه فعالیت جراح را در دوره‌های آموزشی، برنامه درسی (کوریکولوم آموزشی) بر اساس اینکه یک پزشک قرار است پس از فارغ التحصیلی چه وظایفی را انجام دهد، مشخص و معین می‌کند و پزشک به طور قانونی حق دارد تنها بر اساس مواردی که آموزش دیده است، اقدام به اعمال جراحی کند.

هر فرد در هر زمینه‌ای که آموزش پزشکی ببیند، باید اطلاعاتی نسبت به سایر رشته‌ها داشته باشد که این موضوع به نادرست زمینه دخالت در برخی رشته‌های پزشکی از سوی پزشکان غیرمتخصص را فراهم می‌کند.

همانطور که بدیهی است جراح زیبایی از یک شغل مانند مشاغل دیگر است و کارفرما می تواند در صورت عدم رضایت بعد از عمل جراحی خود نسبت به شکایت از متخصص زیبایی و یا مرکزی که برای اعمال زیبایی را انجام داده است اقدام به شکایت کند.

مراحل شکایت

برای شکایت در ابتدا به دادسرا مراجعه کرده و بعد پرونده در هیات بررسی توسط کارشناسان و متخصصان آن رشته مورد ارزیابی قرار گرفته می‌شود. در نظام پزشکی بیمار به پزشکی قانونی مراجعه می‌کند و بعد از بررسی‌های کارشناسان پزشک با پرداخت دیه یا محرومیت از مطب محکوم می‌شود.

این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که فرد قبل از ورود به مطب باید تابلوی پزشک را مطالعه کند. در مرحله بعد می‌تواند از بیماران قبلی آن پزشک درباره او پرس و جو کند. در ضمن بیمار نباید به هیچ عنوان در مطب تحت انجام عمل جراحی قرار گیرد. در صورت بروز هر گونه نارسایی بیمار می‌تواند به دادسرای نظام پزشکی یا دادسرای جرایم عمومی مراجعه کند.

 

پیشگیری بهتر از درمان

اعمال زیبایی مخصوصاً در اندام هایی مانند صورت که هرگونه تغییر ناخوشایند در آن ها ممکن است پیامدهای اجتماعی و ارتباطی زیادی برای ما به ارمغان بیاورد باید با دقت و ظرافت و تحقیق و در صورت لزوم انجام شود.

بهتر است به جای اینکه دنبال راهکارهای درمان باشیم از انجام اعمال غیر ضروری خودداری کنیم زیرا انجام با عجله و بدون تحقیق آنها و مراجعه به مراکز بی کیفیت غیر متخصص می‌توانند عوارض ظاهری و سلامتی زیادی برای ما به همراه داشته باشند و این را هم فراموش نکنیم که جراحی حتی درصد اندکی خطر مرگ را نیز می تواند به همراه داشته باشد.

درست است که تکنولوژی امروز بسیار پیشرفت کرده است و امنیت اعمال جراحی تا حد بسیار بالایی تامین شده است اما باز هم عمل جراحی از دید پزشکی یک عمل ضروری است و باید ریسک آن تنها در موارد ضروری پذیرفته شود و در غیر این صورت می توان  خطراتی را برای آن محتمل دانست.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

پزشکان غیر متخصص ممنوع!

همانطور که در مقدمه نیز به این نکته اشاره کردیم هر کسی که دارای مدرک پزشکی و حتی دارای مدرک پزشکی جراحی می باشد قادر به انجام اعمال جراحی زیبایی نیست و  برخلاف تصور بسیاری از افراد پزشکان عمومی مجاز به انجام عمل های جراحی زیبایی برای بیماران و متقاضیان نیستند.

باید این نکته را مورد توجه قرار دهید که انجام جراحی های زیبایی به تخصص و به کارگیری ظرافت های خاصی نیاز دارد که ورود افراد غیر متبحر به این حوزه چندان خوشایند نمی باشد.

متاسفانه امروزه موارد زیادی از بروز مشکلات و شکایات در این خصوص از سوی بیماران گزارش شده که این اقدام بار روانی را بر افراد و خانواده های آنان تحمیل کرده است و مشکلات دیگر که میتوانید آنها را پیش‌بینی کنید.

آشنایی با برخی تخصص ها

بطور استاندارد عمل های جراحی مربوط به افتادگی پلک باید توسط متخصصان جراحی پلاستیک و یا توسط فوق تخصص زیبایی و چشم انجام شود.

همچنین عمل های جراحی ابدومینوپلاستی زیبایی شکم که در آن چربی و پوست اضافی شکم برداشته می شود و در بیشتر موارد بازسازی جدار شکم که به علت ضعیف شدن یا جدا شدن عضلات شکم رخ می دهد باید از سوی متخصص و با حساسیت های بیشتری انجام شود.

استقبال مردم

در سال های اخیر متاسفانه اقبال عمومی نیز برای انجام عمل های جراحی به مراتب افزایش یافته و بیشتر متقاضیان بدون کسب اطلاعات و آگاهی های لازم به این افراد و پزشکان غیر متخصص مراجعه می کنند.

جالب است بدانید که هزینه های دریافتی پزشکان عمومی برای انجام عمل های زیبایی به مراتب بیشتر از فوق تخصص های زیبایی است و نظارت های چندانی نیز در این خصوص اعمال نمی شود.

در حقیقت عموم مردم به ویژه بانوان باید به این موضوع مهم توجه داشته باشند که انجام عمل های جراحی زیبایی بدون عوارض نیست و افراد واجد شرایط پس از بررسی های لازم از سوی پزشکان این اقدام را انجام دهند.

معرفی برترین پزشکان زیبایی

دکتر عزت الله رضایی متخصص زیبایی

دکتر-عزت-الله-رضایی-جراحی-بینی-مطرح-مشهد

نمونه کارهای دکتر عزت الله رضایی به زودی اضافه خواهد شد.

هزینه عمل بینی توسط آقای عزت الله رضایی از 10میلیون تومان

جراحی-بینی-در-مشهد
جراحی-بینی-در-مشهد

شکایت از جراح زیبایی

دکتر شیما کمندی متخصص زیبایی

دکتر شیما کمندی متخصص زیبایی بینی

برخی از نمونه عمل های خانم دکتر شیما کمندی

عمل بینی دکتر شیما کمندی

هزینه عمل بینی توسط خانم دکتر شیما کمندی از 5 میلیون تومان

جراحی-بینی-در-مشهد
جراحی-بینی-در-مشهد

شکایت از جراح زیبایی

دکتر احمد علی مصدقی جراح زیبایی

بهترین-جراح-زیبایی

برخی از نمونه عمل های آقای دکتر احمد علی مصدقی

نمونه-کارهای-دکتر-احمد-علی-مصدقی

هزینه عمل بینی توسط اقای دکتر احمد علی مصدقی از 5 میلیون تومان

جراحی-بینی-در-مشهد
جراحی-بینی-در-مشهد

شکایت از جراح زیبایی

سوالات لازم قبل از جراحی بینی که باید از پزشک خود بپرسید

 1. سابقه جراحی و تعداد جراحی انجام شده توسط پزشک چه تعداد می باشد؟
 2. آخرین جراحی بینی خود را چه زمانی انجام داده اید؟
 3. چند درصد از بیماران شما از نتیجه جراحی بینی خود راضی هستند؟
 4. نظر شما راجب به جراحی ترمیمی یا مجدد چیست؟
 5. چند درصد از بیماران شما درخواست جراحی ترمیمی داده اند؟
 6. برای انجام عمل بینی حدودا چقدر زمان جراحی نیاز است؟
 7. برای عمل بینی چه ریسک ها و خطراتی احتمال داره اتفاق بیوفتد؟
 8. شما به چه سبکی جراحی بینی انجام می دهید؟
 9. از چه نوع بیهوشی برای جراحی بینی استفاده می کنید؟
 10. جراحی بینی در داخل کلینیک انجام می شود یا بیمارستان؟
 11. نمونه جراحی هایی که شبیه بینی من بوده را می توانم ببینم؟
 12. آیا بینی من شبیه آن چیزی که برای شما شرح دادم خواهد شد؟
 13. قبل از عمل بینی چه نکاتی را باید رعایت کنم؟
 14. بعد از عمل بینی چه نکاتی را باید رعایت کنم تا بینی خوش فرم داشته باشم؟

منبع : بخش زیبایی سلامتی بدون مرز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا