مقالات جراحی زیبایی

فرم بینی بعد از عمل کی مشخص می شود ؟

عمل زیبایی بینی از انواع جراحی های پرطرفدار و محبوب می باشد و این نوع عمل یکی از هیجان انگیزترین عمل ها در زندگی هر فردی محسوب می شود زیرا افراد بعد از انجام عمل بی قرار می شوند تا ببینند ظاهر و فرم بینی شان به چه شکلی تبدیل می شود.

مشخص شدن فرم بینی بعد از عمل

طبیعتا هر فردی تمایل دارد بعد از انجام عمل زیبایی ، شکل نهایی بینی خود را ببیند و بعد از انجام این عمل فرد وارد دوره نقاهت می شود که در این مرحله تغییراتی در بینی رخ می دهد. توجه داشته باشید که تغییر در شکل بینی به صورت مرحله به مرحله صورت می گیرد و در طول این مدت فرد باید صبر و حوصله خود را بیشتر کند و نکاتی را رعایت نماید تا به مشکل خاصی برنخورد. در ادامه این مطلب مشخص شدن فرم بینی بعد از عمل زیبایی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را ببرید.

آیا تغییر در شکل بینی بلافاصله بعد از انجام عمل زیبایی امکان پذیر است ؟

بعد از انجام عمل برش هایی که ایجاد می شوند در قسمت پوست و تیغه بینی مشاهده می شوند همچنین در روزهای اول کبودی و ورم در صورت قابل مشاهده می باشد که در این مدت باید استراحت کنید و با نگاه کردن در آینه ناامید نشوید همچنین بهتر است به پزشک خود اطمینان داشته باشید و با صبر و حوصله از خودتان مراقب کنید. نگران متورم شدن بینی نباشید زیرا کاملا طبیعی می باشد و علاوه بر این افرادی که بینی گوشتی دارند ورم بیشتری را تجربه می کنند که این ورم های شدید حاصل از عمل بینی گوشتی بعد از گذشت 60 روز برطرف می شوند بنابراین بلافاصله بعد از انجام عمل ، بینی شکل نهایی اش مشخص نمی شود.

تغییر در شکل بینی

تغییر در شکل بینی 7 روز بعد از انجام جراحی بینی

در هفته اول بعد از انجام عمل بینی علائمی نظیر ورم و قرمزی و کبودی زیر چشم ها و گونه ها مشاهده می شود همچنین ممکن است لب ها نیز دچار تورم گردند که این وضعیت طبیعی می باشد و جای نگرانی وجود ندارد همچنین برای هر فردی این میزان تورم و کبودی فرق می کند و بستگی به نوع جراحی و جراح دارد. برای محافظت از بینی از آتل بانداژ استفاده می گردد همچنین در طول یک هفته بینی دست نخورده باقی می ماند و بعد از یک هفته بیمار باید به پزشک مراجعه نماید و گچ بینی اش را بردارد همچنین تامپون نیز از بینی خارج می شود و به جای آن از چسب استفاده می گردد همچنین در صورت لزوم بخیه ها کشیده می شوند و یک هفته بعد از انجام جراحی زیبایی ، بینی هنوز شکل نهایی خود را به صورت واضح نشان نمی دهد اما اگر در بینی برآمدگی یا قوز وجود داشته باشد در این مرحله تغییرات تا حد زیادی مشخص می شوند.

تغییرات در فرم بینی بعد از عمل بینی

تغییر در شکل بینی 14 روز بعد از انجام جراحی بینی

14 روز بعد از انجام عمل بینی کبودی در دور چشم ها تا حد زیادی محو می شوند و میزان ورم نیز کاهش پیدا می کند. در این مرحله بیمار با محو شدن کبودی خوشحال می شود ولی برایش این سوال پیش می آید که چرا ورم نخوابیده است ؟ این موضوع را باید مد نظر داشته باشید که از بین بردن ورم نسبت به کبودی به مدت زمان بیشتری نیازمند است.

تغییر در شکل بینی

تغییر در شکل بینی 1 ماه بعد از انجام جراحی بینی

30 روز بعد از انجام عمل بینی به دلیل چسب زدن ورم بینی تا حد زیادی کاهش پیدا می کند و این مورد برای بیمار قابل مشاهده می باشد. برخی از افراد تصور می کنند که بینی شان کج شده است و جراحی به خوبی انجام نشده که این تصور نادرست می باشد زیرا در حین عمل زیبایی بینی پزشک پوست بینی را برش می دهد و پوست را از غضروف جدا می کند تا بتواند استخوان و غضروف را شکل بدهد و بعد از اتمام عمل نیز پوست را روی بینی برمی گرداند تا به استخوان بچسبد بنابراین مقداری فضای خالی بین پوست و استخوان ایجاد می شود که این فضای خالی باعث ایجاد تور می شود که با چسب زدن پوست به استخوان ورم برطرف می گردد ولی فروکش کردن ورم به صورت یکنواخت رخ نمی دهد و در بعضی نقاط نیز ممکن است ورم وجود داشته باشد بنابراین بیمار نباید نگران کج شدن بینی اش باشد زیرا بعد از خوابیدن ورم ، بینی به فرم نرمال خود تبدیل می شود.

تغییر در شکل بینی 3 ماه بعد از انجام جراحی بینی

90 روز بعد از انجام جراحی زیبایی بینی تورم در بینی به صورت چشم گیری کاهش پیدا می کند و تغییرات در بینی قابل مشاهده تر می باشند ولی برخی از افراد تصور می کنند که در این مرحله بینی به شکل نهایی خودش رسیده است و نیازی به چسب زدن ندارد در حالی که تصور نادرست می باشد و بهتر است تا ماه پنجم بیمار در هنگام شب به بینی اش چسب بزند. به طور معمول از ماه سوم به بعد دیگر نیازی به ماساژ و تزریق در ناحیه بینی نمی باشد که این موضوع به تشخیص پزشک بستگی دارد.

تغییر در ظاهر بینی بعد از عمل

تغییر در شکل بینی 6 ماه بعد از انجام جراحی بینی

180 روز بعد از انجام جراحی بینی هیچ ورمی مشاهده نمی شود و تغییرات در فرم بینی نیز به صورت کامل واضح می شوند همچنین بیمار بعد از گذشت 6 ماه از انجام عمل می تواند با خیالی راحت به آینه نگاه کند و از تقارن و ظرافتی که در بینی خود مشاهده می کند نهایت لذت را ببرد. در این مرحله کاهش ورم ها تمام نشده ولی به شکلی نامحسوس ادامه دارد و بعد از گذشت 6 ماه دیگر نیازی به ویزیت نیست مگر اینکه بیمار در مواقع ضروری نیاز به ویزیت را تشخیص دهد.

تغییر در شکل بینی 1 سال بعد از انجام جراحی بینی

بعد از گذشت یک سال روند بهبودی تکمیل شده است و در این زمان ورم بینی به صورت کامل از بین می رود و بیمار می تواند از مشاهده نتیجه عمل نهایت لذت را ببرد. شکل و تقارن بینی در این زمان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و اگر شما از فرم بینی تان راضی نیستید بهتر است این موضوع را با جراح تان در میان بگذارید.

عمل بینی

اگر شما قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارید بهتر است در انتخاب جراح تان حساسیت لازم را به خرج دهید زیرا جراح خوب فردی است که در همه مراحل تغییر در فرم بینی مراقب بیمارش باشد و در این مراحل بیمار را باید همراهی نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا