مقالاتمقالات جراحی عمومی

کرایولیپولیز چیست و چگونه باعث لاغری می شود ؟

کرایولیپولیز

دستگاه کرایولیپولیز که به یخچال چربی نیز معروف می باشد باعث انجماد سلول های چربی می گردد و علاوه بر این دفع سلول های چربی توسط این دستگاه به متابولیسم بدن هر فرد بستگی دارد. در ادامه با نحوه لاغری به کمک کرایولیپولیز آشنا خواهید شد که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را ببرید.

کرایولیپولیز چیست ؟

فریز کردن چربی ها به کمک دستگاه کرایولیپولیز با دیگر روش های کم تهاجمی یا غیر تهاجمی برای لاغری تفاوت زیادی دارد و استفاده از این دستگاه به عنوان موثرترین روش برای از بین بردن چربی ها شناخته شده است.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

این روش جدید همچنین از مهم ترین پیشرفت های تکنولوژیکی در زمینه رفع چربی های موضعی به شمار می رود. استفاده از این دستگاه برای افرادی که دارای رژیم غذایی مناسب هستند و به صورت مرتب ورزش می کنند ولی هنوز موفق به از بین بردن چربی های موضعی بدن خود نشده اند مفید است همچنین استفاده از این دستگاه برای از بین بردن چربی های موضعی که در پلوها و شکم و برآمدگی بالای لگن و باسن قرار دارند می تواند دارای نتیجه ای خیره کننده باشد.

 کرایولیپولیز روشی مناسب برای لاغری

نحوه کار با کرایولیپولیز

به کمک دستگاه کرایولیپولیز چربی های موجود در زیر پوست خنک می شوند که این امر موجب تجزیه سول های چربی بدون آسیب رساندن به بافت های اطراف و پوست می گردد. از این روش برای کاهش چربی در قسمت های خاص بدن نظیر سرمعده و قسمت پشت و زیر سوتین استفاده می شود.

این روش راهکاری دائمی برای از بین بردن چربی ها نیست ولی می تواند سلول های چربی که هم اکنون در بدن وجود دارند را تا حدی کاهش بدهد و علاوه بر این می تواند مانع از افزایش تعداد باقی مانده سلول های چربی در بدن گردد و بعد از استفاده از این دستگاه شخص می تواند به کمک استفاده از رژیم غذایی و ورزش یا استفاده از دیگر روش های کرایولیپولیز میزان چربی بدن خود را ثابت نگه دارد.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

بعد از انجام خنک کاری سلول های چربی تخت تاثیر آپوپتوز قرار می گیرند که مرگ سلولی را کنترل می نماید زمانی که آپوپتوز رخ می دهد دیواره سلولی چربی تجزیه می گردد و این امر باعث می شود که چربی ها یا لیپیدها از سلول ها آزاد گردند که این چربی ها به کمک سیستم تخلیه چربی حمل می شوند تا از طریق بدن به همان روشی که چربی از غذای شما حذف می گردد از طریق بدن دفع شوند.

نحوه کار با دستگاه کرایولیپولیز

توجه داشته باشید که سلول های چربی به دو درجه حرارت بسیار حساس می باشند و این درجه حرارت ها محکوم به مرگ سلول های چربی می باشند که یکی درجه حرارت بسیار بالا است و دیگری درجه حرارت بسیار پایین می باشد. در این روش لاغری از درجه حرارت های پایین نظیر 10- ، 8- ، 9- و حتی 3- استفاده می شود که هر یک از این درجه حرارت ها باعث ایجاد پدیده های به نام مرگ سلول چربی می شوند که به اصطلاع گفته می شود .

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

سلول های چربی کریستالیزه می گردند. در اثر مرگ سلولی نیز بافت بدن سلول های چربی را به عنوان سلول مرده تلقی می کند و سیستم دفاعی بدن به این سلول های مرده و اضافه حمله می کند و آن ها را می بلعد سپس از طریق عروق لنفاوی ، چربی که با تغذیه وارد بدن می شود به طرف کبد هدایت می گردد و به کمک صفرا متابولیزه می شود و در پایان نیز این چربی توسط سیستم گوارشی دفع می گردد.

کرایولیپولیز چیسنت و نحوه استفاده از آن

مزایای استفاده از کرایولیپولیز

1.همزمان قادر است چربی های چند ناحیه از بدن را از بین ببرد.

2. به بهبود کیفیت پوست کمک زیادی می کند.

3. ناحیه مورد نظر درمان می شود.

4. تاثیر داشتن این روش ثابت شده است.

5. این درمان خارج از بدن انجام می گردد از این رو غیر تهاجمی می باشد.

6. این روش بدون جراحی و بدون ایجاد سوراخ در سطح پوست انجام می شود از این رو هیچ عفونتی ایجاد نمی گردد.

7. هیچ گوشت اضافه ای در سطح پوست ایجاد نمی گردد.

8. با استفاده از این روش پوست دچار افتادگی و شلی نمی شود.

مزیت های یخچال چربی برای لاغری

9. با یک بار درمان بین 4 تا 12 سانت سایز کم می شود.

10. این روش لاغری بدون درد و عوارض می باشد.

11. کرایولیپولیز جایگزینی مناسب برای لیپوساکشن است.

12. افرادی که مبتلا به کبد چرب با گرید پایین هستند می توان از این روش لاغری استفاده نمایند.

13. به کمک این روش سلول های چربی به صورت طبیعی توسط بدن دفع می شوند.

14. بیمار نیاز به سپری کردن دوره نقاهت بعد از درمان ندارد.

15. درمان به کمک این روش ایمن و بدون احتمال هر گونه عوارضی می باشد.

مزایای استفاده از دستگاه کرایولیپولیز

به کمک کرایولیپولیز کدام قسمت های بدن را می توان لاغر کرد ؟

1.پهلو ها

2. قسمت بیرونی و داخلی ران

3. قسمت بالا و پایین شکم

4. چربی های اطراف لگن

5. چربی هایی که در بازوها انباشته شده اند.

6. باسن

از کرایولیپولیز برای لاغری کدام قسمت های بدن استفاده می شود ؟

بررسی عوارض کرایولیپولیز

1.عوارضی که توسط این شیوه ایجاد می شوند ناچیز و بدون خطر می باشند و بعد از درمان ممکن است در پوست بیمار قرمزی موضعی و مقداری بی حسی و کبودی بوجود بیاید که به مرور زمان این عوارض به صورت طبیعی رفع می شوند.

2. کمتر از یک درصد از بیماران ممکن است به هیپرپلازی پارادوکسیک چربی مبتلا شوند که این مورد باعث افزایش ناگهانی سلول های چربی می شود همچنین این مورد نادر در آقایان بیشتر از خانم ها مشاهده می شوند.

بررسی عوارض یخچال چربی

چه افرادی نباید از روش یخچال چربی برای لاغری استفاده نمایند ؟

افرادی که به بیماری های مربوط به سرما نظیر کهیر سرد و هموگلوبینوری و … مبتلا هستند نباید از این روش استفاده نمایند همچنین افراد با پوست شل و افتاده بهتر است برای لاغری از این روش استفاده نکنند.

یخچال چربی چیست

مطالعات نشان داده است که در بین همه روش های غیر تهاجمی نظیر ساکشن و ایپوماتیک و … برای کاهش چربی موضعی  استفاده از دستگاه کرایولیپولیز موثرتر می باشد همچنین این روش نوین است و در آن از جراحی زیبایی و ساکشن و لیزر استفاده نمی شود

علاوه بر این مورد تایید FDA می باشد و موثر بودن آن نیز به اثبات رسیده است و می توان گفت آنچه استفاده از یخچال چربی را از سایر روش ها متمایز کرده است استفاده از تکنولوژی سرما همراه با وکیوم جهت کاهش سایز بافت چربی می باشد همچنین داوطلب می تواند در طی جلسات کم در حد یک تا سه هفته به لاغری در قسمت مورد نظر خود برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا