مقالات

13 مورد بسیار مهم برای پیشگیری از ویروس کرونا _ تاثیر کرونا بر عملهای زیبایی

ویروس کرونا چیست؟

تاکنون ابتلای بیش از ۱۳۰۰ نفر به این ویروس تایید شده است به غیر ازچین موارد دیگری در ابتلا به این بیماری در تایلند کره‌ جنوبی ، ژاپن ، تایوان ،ا سترالیا ، آمریکا ، هم مشاهده شده است این ویروس که تازه در منطقه‌ای از چین شیوع پیدا کرده تاکنون جان هزاران نفر را گرفته است .

خانواده ویروس کرونا همیشه از گونه‌های حیوانی به گونه دیگری منتقل شده است این ویروس برای انتقال آسان تر ممکن است تکامل پیدا کند و موجب بیماری سخت تری  می شود .

دانشمندان در حال تحقیق درباره این موضوع هستند شناخت و درک صحیح از یک مسئله و با یک موجودیت غیرقابل انکار باعث می‌شود تا با آن با اعتماد به نفس بالاتری روبرو شویم و به جای ترس سعی کنیم با روشهای معقولانه تر ، به بی اثر یا کم اثر کردن مشکل کمک کنیم .

البته ناگفته نماند که حس ترس در انسان همیشه سبب بقای آن شده است .ولی این ترس باید ترس منطقی باشد و نه عامل ضعیف . قبل از هرچیز این مورد را همیشه در خاطر داشته باشید که ویروس کرونا گروه بزرگی از خانواده‌های ویروسها را تشکیل می‌دهد ساختار این ویروس از دو لایه تشکیل شده است که سطح این ویروس را مواد ژنتیکی و لایه بیرونی آن را تاج های پروتئینی تشکیل داده‌اند .

ویروس کرونا را ویروس تاجدار نیز می نامند. چراکه لایه پروتئینی این ویروس به شکل تاج است .جالب است بدانید که واژه کرونا از اسم کرون به معنای تاج گرفته شده است انواع مختلفی از این ویروس وجود دارد که گاهی به دستگاه تنفسی حمله می‌کنند و گاهی علائم خود را در روده و معده افراد نمایان می‌کنند .علائم ویروس کرونا در ریه معمولاً در سرماخوردگی های معمول و نوعی سرماخوردگی ترشح اوربه نام پنومونیا ظاهر می شود. که معمولاً در بیشتر افراد با سرماخوردگی ملایمی همراه است .اگر چه انواعی از این ویروس هستند که با علائم شدیدتر همراه می شوند .

دو نمونه از ویروس کرونا که با شدت بیشتری قربانی های بسیاری را گرفتند .کرونا در قدم اول از طریق سرماخوردگی پنیمونیاو غذا های دریایی و حیوانات زنده درووهان چین پدیدار شد .نشانه های اولیه شیوع ویروس کرونا از افراد بیمار به اعضای خانواده و به کارکنان بیمارستان‌ها پدیدار شد .و به همین منوال و با سرعت بالایی به شهرهای دیگر در چین و دیگر کشورها راه پیدا کرد .

13-مورد-بسیار-مهم-برای-پیشگیری-از-ویروس-کرونا
13-مورد-بسیار-مهم-برای-پیشگیری-از-ویروس-کرونا

آیا کرونا درمان میشود

برای درمان ویروس کرونا تاکنون هیچ درمان قطعی وجود ندارد. نه داروی مشخصی برای درمان آن وجود دارد و نه مراقبت های ویژه واکسیناسیون ویژه‌ای برای شکست این ویروس طراحی نشده است .افرادی که هنوز به کرونا مبتلا نشده اند باید اول از همه تلاش کنند تا از عادت تماس دست با صورت جلوگیری کنند و تا آنجا که می توانند از قرار گرفتن در اماکن شلوغ پرهیز کنند .

علائم و پیشگیری از ویروس کرونا

این ویروس جزخانواده بزرگی از ویروس هاست که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود. سارس در سال ۲۰۰۲ در چین باعث ابتلای بیش از ۸ هزار نفر و مرگ ۷۷۴ نفر از آنها در جهان شد .

تحقیقات  نشان می دهد که کدهای ژنتیکی ویروس کرونا نزدیکی زیادی به ویروس سارس دارد. از علایم مهم ویروس کرونا می‌توان به معمولی ترین حالت این ویروس باعث سرماخوردگی میشود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان سارس می شود. نشانه های ابتلا به این ویروس در انسان تب ، سرفه ، نفس نفس زدن ، تنگی نفس ، عفونت ، از کار افتادن کلیه و در نهایت مرگ هستند .

ویروس کرونا چقدر خطرناک است

به نظر می رسد دوره درمان عفونت ناشی از این ویروس طولانی است و به همین دلیل احتمال دارد که بیماران بیشتری جان خود را از دست می‌دهند.

 پیشگیری از انتقال ویروس کرونا

 1. شستن دست ها را به صورت مداوم توصیه می شود
 2. استفاده از الکل و ژل ضدعفونی کننده را به افراد جامعه پیشنهاد می کنیم
 3. هنگام عطسه و سرفه جلوی بینی و دهان خود را بگیرید.
 4. از انتشار و بزاق دهان خود در فضا جلوگیری کنید.
 5. بلافاصله دستمال خود را در پلاستیک های دربسته دور بیندازید .
 6. از ارتباط با افرادی که مشکوک به ابتلا به این ویروس هستند خودداری کنید .
 7. اگر در محیط هایی مانند بیمارستان و مراکز پررفت و آمد کار می‌کنید حتماً از ماسک های فیلتردار استفاده کنید .
 8. تنفس در هوای آلوده را تا حد امکان کاهش دهید .
 9. از تماس با حیوانات دوری کنید تا جایی که امکان دارد از محل زندگی آنها فاصله بگیرید .
 10. اگر مجبور به ارتباط با حیوانات هستید بعد از لمس آنها حتماً دست های خود را حداقل به مدت ۲۰ ثانیه شستشو دهید.
 11. اگر کمی احساس کسالت می کنید در خانه بمانید و استراحت کنید .
 12. اگر عطسه و سرفه های پی در پی دارید وبیش از ۳ روز احساس تب می کنید سریعاً به پزشک مراجعه کنید .
 13. در نهایت باید بدانید که با جلوگیری و رعایت اصول بهداشتی تا ۹۰ درصد از ابتلا به این ویروس در امان هستید .

مهم-جدا-للوقاية-من-فيروس-التاج---تأثير-التتويج-على-عمليات-التجميل-

 

خطر ویروس کرونا

ویروس کرونا افراد سالم و سرحال را که هیچ بیماری زمینه خاصی ندارند را اذیت نخواهد کرد ویروس کرونا برای چند گروه محدود خطرناک است افرادی پیر و سالخورده ، افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای خاصی مانند فشارخون ، دیابت دارند،  بیماران مبتلا به بیماری‌های تنفسی و ریوی مانند آسم ، کسانی که به هر دلیلی سیستم ایمنی بدنشان دچار نقص است و یا داروهای سرکوب کننده ایمنی دریافت می کنند و بیماران خاص.

 

 ویروس کرونا برای چه کسانی خطر ندارد

 •  افراد جوان و سالم
 • افرادی که بیماری خاصی ندارد
 •  کودکان زیر ۱۰ سال کم خطر ترین گروه در بیماری کرونا به حساب می‌آید.

چگونه کرونا نگیریم

 1.  با کارهای ساده ای مثل رعایت بهداشت شخصی
 2. نزدیک نشدن به افراد تا پایان فروکش کردن دوره اوج  این ویروس
 3. افزایش سطح ایمنی بدن هم می تواند به سادگی به شما کمک کند تا در برابر بیماری‌های اپیدمیک مصون بمانید .یا اگر خدایی نکرده به بیماری‌های این چنینی مبتلا شدید ، بدن شما به خوبی از پس بیماری بر بیاید و دوره بیماری را به سادگی پشت سر بگذارید .
 4. با مصرف مواد غذایی مناسب و داشتن رژیم غذایی سرشار از ویتامین ها می توانید بدن خودتان را به سطح مطلوبی ایمنی برسانید .
 5. پیشنهاد می کنیم تا جای ممکن از سفرهای غیرضروری پرهیز کنید .و اگر لازم شد سفر بروید حتماً تمام نکات ایمنی گفته شده را جدی بگیرید.

13-مهم-جدا-للوقاية-من-فيروس-التاج---تأثير-التتويج-على-عمليات-التجميل-3

 چه غذاهایی استفاده کنیم

مواد غذایی حاوی ویتامین های گروه ب مانند:

 • پسته منبع ویتامین B1: می توان پسته را بهترین منبع تیامین نامید، چرا که در هر 100 گرم پسته در حدود 0.87میلی گرم تیامین وجود دارد.
 • ماهی سر شار از تیامین

مصرف گوشت ماهی که حاوی چربی های سالم است برای تامین ویتامین B1 لازم بدن بسیار مفید و مهم بر شمرده می شود؛ برای نمونه در 100 گرم ماهی در حدود 0.67 میلی گرم تیامین است. هم چنین ماهی تن نیز در حدود 0.5 میلی گرم در خود ویتامین ب 1 دارد.

 • ارده از منابع ویتامین B

ارده سرشار از آهن و روی و مقدار مناسبی تیامین است؛ این مقدار در هر صد گرم ارده شامل.6 1 میلی گرم می شود.

 • لوبیاها غنی از ویتامین B

همه انواع  لوبیا شامل  لوبیای سیاه، لوبیای سفید، لوبیا چیتی دارای ویتامین B1 هستند؛ با مصرف روزانه یک کاسه لوبیا می توان به اندازه مورد نیاز ویتامین ب یک بدن را تامین کرد.

ویتامینیD3 مانند:

 • میگو
 • زرده‌ی یک تخم‌مرغ صنعتی معمولی، حاوی ۱۸ الی ۳۹ واحد ویتامین D است که مقدارش خیلی هم زیاد نیست. با این حال ویتامین D موجود در تخم‌مرغ محلی که تولید مرغ‌هایی است که در مراتع و زیر نور آفتاب رشد کرده‌اند، ۳ الی ۴ برابر بیشتر است.

مواد غذایی حاوی ویتامین e

 • روغن جوانه گندم در هر ۱۰۰ گرم ۱۵۰ میلی‌گرم ویتامین E
 • بادام در هر ۱۰۰ گرم ۲۶ میلی‌گرم ویتامین E
 • کره بادام‌زمینی ر هر ۱۰۰ گرم ۹ میلی‌گرم ویتامین E
 • فندق در هر ۱۰۰ گرم ۱۵ میلی‌گرم ویتامین E
 • دانه آفتابگردان در هر ۱۰۰ گرم ۳۳ میلی‌گرم ویتامین E

مواد غذایی حاوی ویتامین c

 • پودر فلفل قرمز
 • فلفل دلمه‌ی زرد؛ از منابع خوب ویتامین سی
 • آویشن تازه
 • جعفری تازه

 

علایم بیماری کرونا

 1. سرفه های خشک
 2. تب بالای 38درجه
 3. اسهال
 4. استفراغ
 5. سردرد
 6. تنگی نفس و یا مشکل تنفسی
 7. لرز
 8. گلودرد

اگر علایم بالا را در خودتان دیدید با وسیله نقلیه شخصی به بیمارستان بروید و سعی کنید ماسک بزنید و از دیگران فاصله بگیرید .

اگر به بیماری مبتلا شده اید برای مدتی در مکانهای عمومی حاضر نشوید .

حتما جلوی دهانتان را بپوشانید .

ظرفهای خودتان را از را از افراد خانواده جدا کنید.

و در اتاق مجزا بمانید .

سعی کنید استرس و اضطراب خودتان را با یوگا و مدیتیشن کنترل کنید.

و مطمئن باشید اتفاق بدی برای تان نمی‌افتد.

کرونا آن هیولای ترسناکی اکه در رسانه‌های شایعه پرداز برای جو روانی منفی به مردم ساخته اند  نیست .

این ویروس هم با مدیریت و همکاری همه ما وحفظ اصول بهداشت فردی به زودی ریشه کن خواهد شد.

تاثیر کرونا بر عملهای زیبایی

با توجه به اینکه این روزها به علت شیوع  بیماری خطرناک کرونا که حرف از تقویت سیستم ایمنی بدن و بالا بردن قدرت دفاعی بدن می باشد اکثر پزشکان از انجام عمل های زیبایی خودداری می کنند به علت اینکه در انجام انواع عمل های زیبایی بخصوص پیکر تراشی و انجام عمل بینی و تزریق ژل بدن نیاز به استراحت کافی دارد و توانایی فرد بخصوص در روزهای اولیه عمل زیبایی کاهش می یابد .کسانی که قصد عمل زیبایی در این روزها را دارند پیشنهاد می شوند مقداری وقت عمل زیبایی خود را عقب بیندازند تا با پایین امدن سیستم ایمنی بدن دچار ویروس کرونا نشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا