مقالاتمقالات جراحی عمومی

تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند

چاقی در سراسر جهان به خصوص در کشور ایران تبدیل به معضل بزرگی برای آقایان و خانم ها شده است و امروزه روش های تهاجمی و غیر تهاجمی مختلفی برای درمان چاقی های مفرط وجود دارد که اغلب افراد تمایل دارند از این روش ها برای داشتن اندامی خوش فرم و زیبا استفاده نمایند و چربی های موجود در قسمت های مختلف بدن خود را رفع نمایند. در ادامه تجربیات افرادی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار خواهیم داد.

بررسی تجربیات افرادی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند 

عمل اسلیو معده از انواع روش های جراحی لاغری است که امروزه توجه اغلب افراد را به سمت خود جلب کرده است و در این روش جراحی حدود 80 درصد از معده برش داده می شود که این قسمت از فوندوس تا اتصال مری را شامل می شود و با برش دادن حجمی از معده اشتهای بیمار کم می شود و بیمار اشتهای خود را از دست می دهد و اگر فردی که این جراحی را انجام داده است نکات لازم را رعایت کند دیگر دچار اضافه وزن نمی شود.

اسلیو معده

نحوه جراحی لاغری 

برای عمل اسلیو معده از دو روش زیر استفاده می شود :

1.عمل اسلیو به صورت گشاد :

در این نوع روش نزدیک به 60 درصد از معده حذف می شود و این عمل برای افرادی که شاخص توده بدنی یا BMI آن ها بین 30 تا 35  است استفاده می شود.

2. عمل اسلیو به صورت تنگ :

در این نوع روش حدود 80 درصد از معده برش زده می شود و این عمل برای افرادی که شاخص توده بدنی آن ها بین 35 تا 45 است مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه جراحی اسلیو معده

عمل اسلیو برای چه کسانی کاربردی تر است ؟

این عمل برای همه افراد کاربرد ندارد و تنها کسانی می توانند از این روش لاغری استفاده نمایند که دارای چاقی مفرط می باشند و حدود 5 سال نیز از تلاش آن ها برای لاغر شدن گذشته باشد و در صورت نرسیدن به نتیجه دلخواه می توانند به سراغ این عمل بروند.

افرادی که وزن آن ها نزدیک به 150 یا بیشتر است می توانند از این عمل لاغری استفاده نمایند و اگر شما به دلیل استفاده از دخانیات و بیماری های افسردگی دچار چاقی شده اید نباید از این عمل لاغری استفاده نمایید.

به صورت کلی تصمیم گیری در مورد عمل اسلیو معده به پزشک بستگی دارد و قطعا پزشک حرفه ای می تواند بهترین تصمیم را برای بیمارش بگیرد.

اگر شاخص توده بدنی شما بالای 35 می باشد و دچار یکی از بیماری ها نظیر فشار خون بالا و دیابت نوع 2 یا بیماری های قلبی و عروقی هستید برای برطرف کردن این مشکلات می توانید از این نوع عمل لاغری استفاده کنید تا به تدریج مشکلات تان بعد از انجام عمل رفع شوند و اگر وزن تان آنقدر بالا است که به زانو و کمر فشار زیادی وارد می کند بهتر است از این عمل لاغری استفاده کنید.

تجربیات افرادی که این عمل را انجام داده اند

مهم ترین مسئله قبل از انجام این عمل لاغری تحقیق و مطالعه تجربیات دیگران است و شما می توانید با مطالعه تجربیات دیگران به راحتی در مورد انجام این عمل تصمیم گیری کنید.

جراحی اسلیو معده

تجربه هایی آزار دهنده ای که در این عمل تجربه شده اند ؟

از تجربیات آزار دهنده می توان به احساس درد اشاره کرد که این احساس در انسان ها یکسان نیست و به آستانه تحمل درد آن ها بستگی دارد. اگر فردی تحمل درد پایین داشته باشد این عمل برای او کمی آزاردهنده است و اغلب درد در روزهای اول اتفاق می افتد و اگر فردی توانایی تحمل درد بالایی داشته باشید درد ناشی از انجام این عمل برای وی کمتر می شود.

چه تجربه های خوشایندی در این عمل برای بیماران تجربه شده است ؟

رسیدن به وزن دلخواه برای افرادی که مدت زمان زیادی به کمک رژیم و فعالیت های ورزشی تلاش کرده اند وزن خود را کاهش دهند و موفق نبوده اند از تجربه زیبای افرادی است که این عمل لاغری را انجام داده اند و احساس فوق العاده بعد از انجام عمل به آن ها دست می دهد.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

عمل اسلیو برای چه افرادی موفقیت آمیز می باشد ؟

اغلب افرادی که اسلیو معده کرده اند از نتیجه عمل راضی بوده اند و باید واقع بین بود و به همه نکاتی که پزشک ذکر می کند عمل کرد تا به نتیجه موفقی رسید. افرادی که فعالیت و تحرک بیشتری دارند و از رژیم غذایی مناسب استفاده می کنند قطعا به نتیجه بهتر و موفق تری می رسند.

عمل اسلیو معده برای چه افرادی مناسب است

آیا این عمل جزء عمل های دائمی می باشد ؟

این عمل جزء عمل های دائمی در جراحی های لاغری به شمار می رود و بهتر است برای اطمینان از دائمی بودن این عمل از تجربیات افرادی که آن را انجام داده اند استفاده نمایید همچنین آن ها با گذشت چندین سال هنوز هم لاغر و خوش اندام هستند. توجه داشته باشید که اگر بی تحرک باشید و غذاهای چاق کننده ای را مصرف کنید باز هم دچار چاقی مفرط می شوید از این رو دائمی بودن این عمل تا حد زیادی به اراده شما بستگی دارد.

دوران نقاهت در این عمل لاغری چه مدت طول می کشد ؟

طبق تجربیات پزشکان و افرادی که این عمل را انجام داده اند دوران نقاهت بین 2 تا 3 هفته می باشد و اگر شغل بیمار کم تحرک باشد می تواند به کار خود بپردازد. بیمار در دوران نقاهت و در طول مدت 4 تا 6 ماه بعد از انجام این عمل نباید از ورزش سنگین استفاده نماید و در این دوره ها باید از رژیم غذایی مناسبی استفاده کند تا به صورت کامل به بهبودی برسد.

در این روش عمل لاغری چه مقدار از وزن کاهش پیدا می کند ؟

عمل اسلیو معده جزء عمل هایی است که وزن زیادی از بیمار کاسته می شود و حدود 70 تا 90 درصد وزن اضافه بدن در یک سال و نیم بعد از انجام عمل کاهش پیدا می کند یا به عبارتی بیمار بیشتر از 45 کیلوگرم کاهش وزن خواهد داشت.

 

حالت تهوع بعد از انجام این عمل چقدر طول می کشد ؟

مواردی نظیر حالت تهوع و استفراغ و سوزش و درد معده به مدت یک تا سه ماه بعد از عمل وجود دارد و شدت و مدت ماندگاری این عوارض در همه افراد یکسان نمی باشد و در برخی از افراد این مشکل بزودی برطرف می شود ولی در برخی دیگر مدت زمان طولانی تری لازم است که این عوارض رفع شوند.

 اسلیو معده

بعد از انجام این عمل لاغری می توان باردار شد ؟

بعد از انجام این روش لاغری خانم ها می توانند به راحتی باردار شود ولی باید 18 ماه صبر کنند و سپس برای بارداری اقدام نمایند تا به مشکل جدی برنخورند و اگر شما باردار شده اید و تمایل دارید این عمل را انجام بدهید بهتر است صبر کنید تا یک سال و نیم از زمان بارداری تان بگذرد سپس اقدام به بارداری نمایید.

آیا این جراحی لاغری باعث کاهش میل جنسی می گردد ؟

این عمل میل جنسی را کاهش نمی دهد بلکه افرادی که این عمل جراحی را انجام می دهند دچار افزایش میل جنسی می شوند زیرا قبل از عمل افراد به دلیل چاقی مفرط مقدار هورمون لیپتین زیادی دارند که این هورمون سلول های چربی را می سازند و باعث کاهش میل جنسی می شوند و بعد از انجام عمل هورمون لیپتین کاهش پیدا می کند و میل جنسی نیز افزایش پیدا می کند.

کاهش وزن با جراحی معده

آیا بیمار بعد از انجام این عمل لاغری باید جراحی پلاستیک کند ؟

اگر بیمار عمل اسلیو معده را توسط تیم حرفه ای انجام بدهد و به وی ورزش های به خصوصی داده شود ظاهر شکمش بعد از انجام عمل بهتر می شود و افتادگی شکم نیز کمتر می شود.

بیمار باید از مایعات زیادی قبل و بعد از عمل استفاده کند و آب به مقدار زیادی بنوشد تا افتادگی پوست برایش پیش نیاید. اگر افتادگی پوست آنقدر زیاد است که در شما احساس بدی را ایجاد کرده است می توانید با انجام جراحی پلاستیک ظاهرتان را بهبود ببخشید که معمولا برای رفع افتادگی پوست از تکنیک آر اف استفاده می شود.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

آیا خطر مرگ در این عمل لاغری وجود دارد ؟

مرگ ناشی از این عمل لاغری نادر است و 0.5 درصد رخ می دهد که این آمار برای هر نوع عملی در هر قسمت از بدن وجود دارد و ریسک کاملا طبیعی است از این رو بهتر است بیمار برای کاهش عوارض جراحی لاغری به پزشک متخصص مراجعه نماید و به خاطر پرداخت هزینه کمتر به پزشکانی که تخصص زیادی در این زمینه ندارند مراجعه نکند.

جراحی لاغری

مشاوره چه تاثیری در فرآیند عمل اسلیو دارد ؟

در صورتی که تصمیم به انجام این عمل گرفته اید باید ابتدا با افرادی که این عمل را انجام داده اند مشاوره کنید و از تجربه های آن ها استفاده کنید. صحبت با جراح و مشاوره گرفتن از وی نیز می تواند خیال شما را برای انجام این عمل لاغری راحت کند.

بعد از انجام عمل مرخص شدن بیمار چه مدتی زمان می برد ؟

بعد از انجام اسلیو معده بیمار حدود 1 تا 3 شب بستری می شود که این مدت زمان با توجه به شرایط بیمار و نظر پزشک متفاوت است. بعد از مرخص شدن بیمار باید دو هفته بعد از انجام عمل برای بررسی اوضاع به بیمارستان مراجعه کند و در صورتی که بیمار کوچک ترین مشکلی را احساس کرد باید پزشک خود را در جریان قرار بدهد و اگر درد ناشی از انجام عمل به اتمام نرسید بهتر است بیمار به پزشک مراجعه کند.

بعد از گذشت چه مدتی از انجام عمل بیمار می تواند رانندگی کند ؟

افرادی که عمل اسلیو انجام داده اند می توانند حدود 14 روز بعد از انجام این عمل رانندگی کنند و تعیین روز دقیق برای انجام رانندگی به شرایط بیمار بستگی دارد و در فردی متفاوت است.

چه شایعاتی در مورد انجام این عمل وجود دارد ؟

1.برخی از افراد تصور می کنند که به دلیل قرار گرفتن در زیر تیغ و برش قسمتی از بدن آن ها این عمل مرگبار است در صورتی که تصور نادرست می باشد و این عمل ریسک بالایی ندارد.

2. برخی از افراد تصور می کنند بعد از انجام این عمل لاغری وزن آن ها برمی گردد که این مورد نیز جزء شایعاتی است که در خصوص این عمل لاغری گفته می شود و اگر عمل شما موفق باشد و نکات لازم را در خصوص رژیم غذایی و فعالیت های وزرشی انجام بدهید وزن تان هرگز برنمی گردد.

3. این شایعه نیز وجود دارد که با انجام این عمل لاغری ویتامین ها جذب بدن نمی شود در صورتی که در عمل اسلیو معده احتمال این مشکل وجود ندارد.

جراحی معده

رده سنی مناسب برای انجام این عمل لاغری

در هر سنی نمی توان عمل اسلیو معده را انجام دارد و پزشکان توصیه می کنند که سن بیمار برای انجام این عمل لاغری باید بین 8 تا 65 سال باشد.

بیهوشی در این عمل لاغری چقدر طول می کشد ؟

عمل زیر یک ساعت زمان می برد و میزان زمان بیهوشی زیر 60 دقیقه می باشد و حدود یک تا دو ساعت زمان برای ریکاوری بیمار نیاز است.

انجام چه ورزش هایی به بهبودی سریع و ماندگاری این عمل لاغری کمک می کند ؟ 

 • پیاده روی
 • یوگا
 • رقص
 • شنا
 • انجام ورزش های استقامتی
 • ورزش ایروبیک
 • ورزش کیک بوکیسنگ

در 6 تا 12 ماه بعد از انجام این عمل لاغری بیمار بهتر است ورزش را 3 تا 5 بار در هفته و به مدت 45 دقیقه انجام بدهد. انجام فعالیت های وزرشی باعث می شود تا عضلات در قسمت هایی نظیر شکم و پا و پهلو و بالا تنه قوی شوند.

بعد از انجام این عمل لاغری چه مواد غذایی نباید مصرف شود ؟

 • آجیل
 • گوشت قرمز
 • پاپ کورن
 • الکل
 • گوشت برشته شده
 • کرفس
 • کلم
 • میوه خشک
 • نان
 • میوه همراه پوست
 • میوه و سبزیجات خام

رژیم غذایی مناسب برای افرادی که عمل معده را انجام داده اند

در این مطلب تجربیات افرادی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد که امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات لازم را در زمینه این جراحی لاغری بدست آورده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا