سوالات متداول

ترک های پوستی

معمولاً چه بخش‌هایی از بدن دچار ترک های پوستی می شوند؟

ترک های پوستی ممکن است هم در آقایان و هم در بانوان ایجاد شود و در آقایان معمولاً در سنین بلوغ می تواند در ران و باسن ظاهر شود و در بانوان در هنگام حاملگی این ترک ها در شکم و سینه مشاهده می شود.

آیا کشیدگی پوست موجب ترک های پوستی میشود؟

بله کشیدگی پوست یکی از عوامل است که می‌تواند ترک های پوستی را ایجاد کند ولی عوامل اصلی آن اختلالات مربوط به بخش های داخلی میشود.

ترک های پوستی قابل بهبود هستند؟

این اختلال معمولا به صورت ناگهانی رخ می دهد و قابل پیش بینی و پیشگیری نیست اما در دوران حاملگی اگر مراقبت های لازم انجام شود و در مراحل اولیه ترکهای پوستی درمان آغاز شود نتیجه بهترین حاصل خواهد شد.

ترک های پوستی بارداری در هر بار زایمان اتفاق می افتند؟

بله این ترک ها می توانند در هر بارداری ظاهر شوند و حتی اگر فرد در بارداری اول خود شاهد آن بوده است تضمینی وجود ندارد که در بارداری دوم نیز دچار ترک های پوستی نشود.

ترک های پوستی ناشی از بلوغ را چگونه درمان کنیم؟

ترک های پوستی ناشی از بلوغ نیز مانند ترک های پوستی ناشی از بارداری حائز اهمیت هستند و باید هرچه زودتر به پزشک مراجعه کنید تا متناسب با میزان آسیب دیدگی پوست شما درمان مناسب را آغاز کند و زمان شروع این درمان بسیار مهم و حائز اهمیت است که هر چه زودتر انجام شود نتیجه بهتری خواهد داد.

آیا نور خورشید موجب آسیب دیدن و وخیم‌تر شدن ترک های پوستی میشود؟

در بخش‌هایی که ترک های پوستی به وجود می‌آید رنگدانه ای ندارد به همین دلیل حتی بعد از برنزه شدن مشاهده می‌کنیم که این ترک ها سفید رنگ باقی می ماند که با پیگیری و درمان این ترک ها کمکم سلول های سازنده رنگدانه در این قسمت هم فعال می شوند و کم کم رنگ سفید از بین میرود.

آیا ترک های پوستی به طور کامل درمان میشوند؟

برای پوست باید در اولین فرصت مورد درمان قرار بگیرند و یک نکته مهم درباره آن ها این است که ترک های پوستی به صورت خود به خودی درمان می شوند و اگر به پزشک مراجعه شود آنها تنها به رنگ سفید مرواریدی تغییر رنگ میدهند و بدون تغییر عرض و عمق به همان شکل باقی می ماند ولی اگر به پزشک مراجعه شود با انجام درمان های ویژه تا حد زیادی این ترک ها بهبود پیدا می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا