مقالات جراحی عمومی

جراحی لاغری کل بدن بازگشت پذیر است؟+تصاویر قبل و بعد عمل پیکر تراشی

جراحی لاغری

بعد از جراحی لاغری امکان بازگشت وجود دارد؟

امروز یکی از مراجعه کننده ها برای انجام جراحی لاغری سوال پرسید که : اقای دکتر من انواع مختلف رژیم های لاغری رو انجام دادم حتی طب سوزنی برای کاهش وزن و لاغری رفتم تا یه حدی هم کم کردم مثلا توی این رژیم اخری که گرفتم 8 کیلو کم کردم ،اما دوباره چاق شدم .اگر من جراحی کنم برای لاغر شدن، دیگه برگشت ندارد؟
از انجایی که این سوال ممکن سوال بسیاری از افراد دیگر هم باشد لازم دونستم در سلامتی بدون مرز این نکته را بیان کنم . چاقی یک بیماری است و مانند هر بیماری دیگری ، بیماری چاقی هم دستورات و مراقبت های مختص به خودش را دارد .به طور مثال یک بیمار قلبی وقتی به جراح قلب مراجعه می کند پزشک یه سری دستورات میده یه سری دارو ها میده تا زمانی که مشکل برطرف شود یا به حدی کوچک شود که مشکل جدی برای بیمار ایجاد نکند.
حالا جراح قلب در اتاق عمل کارهای لازمه را انجام می دهد و رگ هایی که گرفته را باز می کند ،  عمل بای پس انجام می دهد و یه سری دستورات به بیمار میدهد به طور مثال  استرس نداشته باشد میزان مشخصی فعالیت ورزشی داشته باشد تا رگ ها قلب بتونه سالهای سال کار برای بیمار کار کند.

09151672363

یکسری از بیماران رعایت می کنند و نتیجه عمل بای پس براشون عالی بوده از طرفی ادم هایی هستند که بعد از عمل دوباره سراغ ناپرهیزی های دلخواهشان می روند و علاوه بر بازگشت مشکل نیاز به عمل های مجدد و خوردن داروهای متعدد نیز دارد.

آیا-پزشک-جراحی-لاغری-را-توصیه-می-کند؟

آیا پزشک جراحی لاغری را توصیه می کند؟

پزشکان جراحی عمومی معمولا برای کسانی که، روش های لاغری را انجام داده اند ولی متاسفانه مجدد به وزن قبلی خود بازگشته اند با توجه به شرایط بدنی جراحی لاغری توصیه می شود . در نظر داشته باشید افرادی که مجبور شده تن به جراحی لاغری بدهند، تحت هیچ شرایطی نباید در محیط استرس زا باشند و اگر ناخواسته در محیط های استرس زای کاری و خانوادگی قرار می گیرد این امر باید کنترل شود. پزشک روانپزشک چاقی می تواند برای کاهش استرس ،به شما کمک زیادی کند. الکل را مطلقا مصرف نکنید .

قبل از عمل جراحی لاغری در نظر داشته باشید که اگر نمی توانیدمراقبت ها بعد از عمل را انجام دهید از عمل صرف نظر کنید به علت اینکه به نتیجه دلخواه خود نخواهید رسید. درست است که در عمل های جراحی لاغری نتیجه های بسیار خوب ،زیاد داشتیم اما مریض هایی که خوب همکاری نمی کنند معمولا نتیجه های صد در صدی هم نخواهند گرفت.

کسانی که به ما مراجعه می کنند برای عمل لاغری کسانی هستند که وزن های بالایی دارند  و اکثرا تمایل به انتخاب بالون برای جراحی لاغری خود دارند .ولی از انجایی که برای هر عارضه چاقی درمان مختص به خود عارضه وجود دارد ، پزشک تشخیص می دهد که برای هر مریضی چه روشی تاثیر گذار تر هست و  این انتخاب بستگی به  ازمایشهایی دارد که از بیمار گرفته می شود. پس بی دلیل اصرار به یک عمل لاغری نداشته باشید.
سعی کنید اجازه دهید پزشک تصمیم بگیرد چه عملی لاغری برای شما مناسب تر است .

آیا-پزشک-جراحی-لاغری-را-توصیه-می-کند؟
آیا-پزشک-جراحی-لاغری-را-توصیه-می-کند؟

پیکرتراشی چیست؟

از روشهای جراحی لاغری است که شما را در کمترین زمان ممکن به هدف خود خواهد رسانید .روشی که می توانید در زیبایی اندام شما بسیار تاثیر گذار باشد و شما به ان اندامی که همیشه ارزویش را داشته اید می رسید.

در جراحی پیکرتراشی چربی های اضافی  که در نواحی مختلف بدن  وجود دارد تا حد نیاز از بین می روند. باید در نظر داشته باشید که پیکرتراشی دارای روش های مختلفی است که برخی از این روش ها تهاجمی و برخی دیگر کم تهاجمی قلمداد می شوند.

اگر بخواهیم یک تعریف کلی ازپیکر تراشی داشته باشیم می توانیم بیان کنیم پیکرتراشی به منظور از بین بردن چربی های موضعی نواحی مختلف بدن از جمله شکم ، باسن ، پهلوها ، ران ، غبغب و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

پیکر-تراشی-به-چه-کسانی-توصیه-می-شه؟
پیکر-تراشی-به-چه-کسانی-توصیه-می-شه؟

پیکرتراشی خوبه؟ پیکر تراشی به چه کسانی توصیه می شه؟

پیکر تراشی همیشه لاغری و کاهش وزن نیست تنها روشی است است که می توانید با ان به تناسب اندام برسید. برای درمان چاقی معیاری تحت عنوان شاخص توده بدنی یا BMI وجود دارد که بر اساس آن می توان میزان وزن اضافی را مشخص کرد و این مورد برای پیکر تراشی معیار قرار می گیرد.

افرادی که میزان BMI آن ها از عدد 25 بیشتر باشد دارای اضافه وزن هستند و افرادی که میزان BMI در آن ها از عدد 30 عبور کرده باشد دچار چاقی هستند.

09151672363

اما به چه کسانی پزشکان پیکر تراشی را توصیه می کنند ؟  افرادی که شاخص توده بدنی آن ها از 30 کمتر باشد کاندید مناسبی برای پیکرتراشی هستند این افراد از جراحی پیکر تراشی به نتایج همراه با موفقیت و  رضایت بخشی خواهند رسید.

نکته ای که نباید از ان غافل شد و پزشکان جراحی لاغری مدام به ان تاکید دارند این است که کسانی که این نوع جراحی را انجام می دهند باید  تثبیت وزن داشته باشند، لذا بیمار نباید دچار نوسانات وزنی شود و باید وزن او تحت کنترل و ثابت باشد.

روش های پیکرتراشی

در جراحی پیکرتراشی معمولا یکی از این سه روش  لیپوماتیک ، اولترازد و بادی جت برای جراحی لاغری انتخاب می شود.

لیپوماتیک 
لیپوماتیک

لیپوماتیک 

علت نام گذاری این عمل به این علت است که عمل لیپوماتیک با استفاده از دستگاهی به نام لیپوماتیک انجام می شود که متشکل از یک میله فلزی عمل کننده می باشد. نوک میله مذکور ، جهت ایجاد لرزش های کوچک در اندام های مختلفی از بدن که با تجمع چربی مواجه اند وارد می شود و از طریق ایجاد لرزش منجر به تجزیه چربی ها به تکه های کوچک تر می گردد. بعد از این مرحله  چربی هایی که تجزیه شده اند کافیست از بدن خارج شوند که این عمل  از طریق ساکشن صورت می گیرد.

رزرو-آنلاین-دکتر-شهریار-عزیزی--جراح-عمومی--جراحی-چاقی
رزرو-آنلاین-دکتر-شهریار-عزیزی–جراح-عمومی–جراحی-چاقی

دستگاه لیپوماتیک تنها سبب ایجاد فشار و ضربه به چربی ها می شود تا به این طریق چربی ها  خرد شوند، بنابراین در قیاس با دیگر دستگاه های پیکرتراشی مانند اولترازد و بادی جت از دقت کمتری برخوردار می باشد .توجه نمایید که در این روش نتایج حاصل از جراحی لیپوماتیک کاملا وابسته به مهارت و تجربه جراح و متخصص می باشد.

از چربی های تخریب نشده جهت تزریق در ناحیه سینه می توان استفاده کرد اما اغلب به دلیل آسیب دیدن اکثر سلول های چربی می توان گفت که طول عمر این نوع از تزریق ها بسیار ناچیز است.

نکته دیگری که دانستن ان خالی از لطف نیست این است که توجه داشته باشید در این روش ، به دلیل ضربات کوچکی که به پوست وارد می آید امکان لیفت پوست در آینده وجود نخواهد داشت.

 

پیکرتراشی
پیکرتراشی

روشی که به لاغری بدون بازگشت معروف است و طرفداران بسیاری در افراد با وزن بالا دارد. در پیکرتراشی اولترازد، تکنولوژی اولتراسوند مورد استفاده قرار می گیرد این روش لاغری تنها با ایجاد لرزش و پاره کردن دیواره سلولی در چربی های موضعی در وسعت های مختلف سلولی می تواند موجب لاغری شما در کمترین زمان ممکن شود. خبر خوب این است که روش اولترازد ،روشی است که در ان سلولهای چربی به صورت کامل از بین می رود و سبب حل شدن چربی ها در مایع اطراف موضع درمان می گردد و شما یکباره از شر این چربی ها اضافه راحت می شوید.

پیکرتراشی-با-اولتراد
پیکرتراشی-با-اولتراد

تفاوت اولترازد و لیپوماتیک در چیست ؟

روش اولترازد ، برخلاف روش لیپوماتیک قادر به تخریب تمامی سلول های چربی در اندام های مختلف بدن می باشد. یک نکته جالب که شاید خیلی از شماها تا حالا نشنیده باشید این است که  ، سلول های چربی تا سن 8 سالگی رشد کرده و پس از آن متوقف می شوند و با افزایش سن تنها حجم آن ها افزایش می یابد.

09151672363

بنابراین زمانی که سلول های قدیمی با روش اولترازد از بین می روند ، امکان بازگشت پذیری سلول های چربی به آن ناحیه وجود نخواهد داشت و فرد در صورت افزایش وزن هرگز با چاقی در نواحی درمان شده مواجه نخواهد شد.

جراحی-اولتراد-و-لیفت-پوست
جراحی-اولتراد-و-لیفت-پوست

جراحی اولتراد و لیفت پوست

جای هیچ گونه نگرانی در روش جراحی اولتراد نیست به این علت که در صورت استفاده از امواج اولترازد با فرکانس مناسب که به روشی متمرکز و دقیق ، صورت می گیرد ،مناسب ترین حالت برای کشیدن افتادگی پوست و لیفت پوست در آینده فراهم خواهد شد .

اگر شما با افتادگی و شل شدگی پوست پس از پیکرتراشی مواجه شدید نباید از این مسئله نگران شوند چرا که این اتفاق را می توان با روش اولترازد درمان نمود.

این روش ، فقط به کمک امواج اولتراسوند کار می کند ، هیچ ضربه و فشار سختی به پوست وارد نمی شود و قادر به تخریب تمامی سلول های چربی می باشد.

بسیاری از  بیماران ، این روش را برای درمان چاقی موضعی خود انتخاب می کنند.

جراحی اولتراد نیاز به ساکشن دارد؟
جراحی اولتراد نیاز به ساکشن دارد؟

جراحی اولتراد نیاز به ساکشن دارد؟

روش جراحی اولتراد به جز در موارد خاص نیازی به ساکشن ندارد. پس از تبدیل شدن چربی های زیر پوست به حالت مایع می توان چربی ها را تنها با  ماساژی ساده و از حفره های کوچکی که در سطح پوست ایجاد  می شود به  بیرون از بدن راند.

بادی جت

در روش لاغری بادی جت برای از بین بردن چربی های موضعی از فشار آب استفاده می شود و فرآیند درمان بدین نحو است که آب با میزان فشار بسیار بالا از نوک میله فلزی بادی جت بیرون آمده و در ابعادی میلی متری به موضع مورد نظر برخورد می کند و سبب خرد شدن چربی ها و شناور شدن آن ها در مایع اطراف می شود.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

در روش بادی جت نیز درست مشابه روش لیپوماتیک ، سلول های چربی از بین نمی روند و وجه تمایز آن با روش لیپوماتیک در این است که به دلیل ضربه بالای وارد شده به چربی ها در روش بادی جت ، چربی ها خرد شده و مقاومت خود را به میزان زیادی از دست می دهند و همین امر پس از گذشت مدتی منجر به از بین رفتن آن ها به طور کامل می شود.

از این رو ، چربی های دفع شده در روش بادی جت قابل استفاده در دیگر اندام های بدن نمی باشند و احتمال بازگشت پذیری چاقی موضعی نیز در این روش وجود دارد.

09151672363

عوارض پیکرتراشی چیست ؟

در واقع جراحی لاغری پیکرتراشی ، روشی ایمن و بدون خطر می باشد  تنها در صورتی که توسط پزشک ماهر و چیره دست انجام گیرد ، منجر به بروز عوارض در افراد نخواهد شد ،در غیر این صورت احتمال بروز خطرات زیادی وجود دارد خطراتی مانند غیر قرینگی ، بی حسی ، عفونت و از این قبیل موارد وجود دارد ؛ بنابراین در انتخاب پزشک بسیار دقت کرده و یکی از بهترین آن ها را انتخاب کنید.

دقت داشته باشید بروز عوارضی همانند تورم و کبودی پس از پیکرتراشی ، مسئله ای طبیعی بوده که به مرور برطرف می شود. لازم به ذکر است رعایت توصیه ها و نکات قبل و بعد از پیکرتراشی ، تاثیر به سزایی در دریافت نتایج مطلوب از این روش و همچنین کاهش احتمال بروز عوارض ناشی از آن دارد ؛ بنابراین به توصیه های پزشک معالج خود توجه کرده و به هیچ عنوان سهل انگاری نکنید.

آیا پیکرتراشی برگشت دارد ؟

نواحی که تحت درمان به روش پیکرتراشی قرار گرفته اند ، نیز همانند سایر نواحی بدن سیر طبیعی خود را ادامه می دهند ؛ با رعایت رژیم غذایی سالم و سبک زندگی صحیح ، امکان بازگشت پذیری نتایج به دست آمده از پیکرتراشی وجود نخواهد داشت.

دوران نقاهت پیکرتراشی

دوره نقاهت پیکرتراشی ، کوتاه بوده و فرد پس از گذشت مدت زمان کوتاهی می تواند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازد ؛ اما باید از انجام فعالیت های سنگین اجتناب نماید.

در اکثر مواقع پس از انجام پیکرتراشی ، نیاز به بستری بیماران نبوده و آن ها مرخص می شوند.

مراقبت های بعد از پیکرتراشی

  1. در دوران نقاهت پیکرتراشی ، نمک و ادویه را از رژیم غذایی خود حذف کرده یا تا حد امکان کاهش دهید.
  2. تا مدتی از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل اجتناب نمایید.
  3. در صورت احساس درد ، پس از اجازه از پزشک معالج خود اقدام به مصرف مسکن نمایید.
  4. داروهای تجویزی پزشک را منظم و مرتب مصرف نمایید.

09151672363

هزینه پیکرتراشی

جهت تعیین هزینه پیکرتراشی بیمار باید تحت معاینه دقیق پزشک متخصص قرار گیرد و بر اساس اندام های مورد نظر و روش پیکرتراشی مورد استفاده ، هزینه تقریبی پیکرتراشی تعیین می شود. بنابراین هزینه آن برای همه افراد یکسان نمی باشد.

جراحی اسلیو برگشت‌پذیر است؟

بعد از جراحی اسلیو معده، دیگر حجم معده به اندازه قبل بر نخواهد گشت؛ به این معنی که معده دوباره بزرگ و پرحجم نمی‌شود تا فرد بتواند غذای بیشتری مصرف کند. در حقیقت بیمار دیگر نمی‌تواند غذای بیشتری بخورد که معده کش بیاید و اصطلاحا جا باز کند.

چرا اسلیو؟

همان‌طور که می‌دانید روش‌های گوناگونی برای لاغری و کاهش وزن وجود دارد؛ از رژیم‌های غذایی گرفته تا جراحی‌های دیگر معده مثل بالون، بای‌پس معده یا حتی برداشتن چربی‌ها، لیپولیزر و… شاید بیشتر کسانی که برای جراحی اسلیو مراجعه می‌کنند قبلا روش‌های دیگر را هم امتحان کرده و جواب دلخواه را نگرفته باشند. این روش درصد اطمینان بیشتری برای لاغری دارد؛ بنابراین افراد بیشتری را به خود جلب می‌کند.

عوارض جانبی جراحی اسلیو چیست؟

مثل تمام جراحی‌های دیگری که در حفره شکم انجام می‌شود، این جراحی هم ممکن است عوارض خاص خود را داشته باشد. خونریزی بعد جراحی، درد، احتمال عفونت، امکان ایجاد آمبولی چربی یا لخته خون و… اما این عوارض بیش از عوارض عمل‌های جراحی دیگر نیست.

از دوران نقاهت جراحی معده چه می‌دانید؟

بعد از جراحی، بیمار تا 2روز در بیمارستان نگهداری می‌شود تا مطمئن شویم، می‌تواند غذا بخورد، مشکلی ندارد و همه چیز مطلوب است. به‌علاوه معمولا بعد از یک هفته تا 10روز بخیه‌ها را می‌کشیم و دوران نقاهت بیمار به سرعت تمام می‌شود. بعد از آن هم تا چند روز باید غذاهای سبک مصرف شود تا فشاری وارد نشود.

قبل از جراحی اسلیو حتما بدانید

نکته‌ای که وجود دارد این است که قبل از جراحی به بیمار مشاوره می‌دهیم و سعی می‌کنیم به لحاظ روانی او را آماده کنیم. قبل از انجام جراحی حتما این نکته را تاکید می‌کنیم که بعد از جراحی، بیمار دیگر نمی‌تواند به اندازه قبل غذا بخورد. ذکر این نکته به این دلیل است که بعضی مراجعان از ماهیت دقیق جراحی‌ها اطلاعی ندارند؛ مثلا برخی مراجعان به‌شدت غذا خوردن را دوست دارند و بعد از جراحی اسلیو از اینکه نمی‌توانند غذا بخورند به شدت ناراحت یا حتی پشیمان می‌شوند، بنابراین ما همه چیز را از قبل به بیمار توضیح می‌دهیم.

چه کسانی از جراحی اسلیو منع می‌شوند؟

کسانی که قبلا عمل لاپاراسکوپی یا دیگر جراحی‌های شکم انجام داده باشند یا مشکلات دیگری داشته باشند که نتوان به حفره شکم داخل شد، نمی‌توانند جراحی اسلیو معده را انجام دهند یا کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند باید با بررسی پرونده پزشکی و درنظر گرفتن همه جوانب این کار را انجام داد.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

اگر خواهان انجام جراحی لاغری هستید و از انجام روش های متنوع لاغری خسته شده اید بهتر است ابتدا با کارشناسان ما تماس بگیرید و یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر شهریار عزیزی یکی از برترین جراحان ایران داشته باشید. کارشناسان ما در سلامتی بدون مرز شما را در مسیر ارتباط سریع تر با پزشک یاری خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا