مقالات جراحی عمومی

سریع ترین راه ها برای حذف چربی زیر شکم

چاقی شکم اغلب با توجه به اندازه دور شکم تعیین می گردد که در مردان اگر اندازه دور شکم 40 اینچ یا بیشتر باشد نشان دهنده چاقی شکم آن ها است و در زنان نیز اگر اندازه دور شکم بیشتر از 35 اینچ باشد نشان دهنده چاقی شکم آن ها است. در ادامه روش هایی برای حذف چربی زیر شکم را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

روش های سریع برای حذف چربی زیر شکم

عمل جراحی شکم به آبدومیناپلاستی نیز معروف می باشد که در این روش لاغری با ذوب کردن شکم و حذف چربی های اضافه و بافت شل شده و سفت کردن عضلات دیواره شکم ، شکم صاف می شود و این عمل می تواند تمام یا بخشی از علائم کشیدگی ایجاد شده در قسمت پایینی شکم را برطرف سازد. از عمل جراحی شکم می توانید بعد از بارداری و کاهش وزن زیاد و مواقعی که عضلات شکم شل شده اند استفاده کنید همچنین این عمل های جراحی باعث حذف چربی زیر شکم می شوند.

رفع چربی زیر شکم

انواع جراحی های کاربردی برای رفع چربی زیر شکم

عوامل زیادی روی افزایش چربی زیر شکم تاثیرگذار هستند که این عوامل شامل تاثیرات ژنتیک و نحوه سبک زندگی و تاثیرات روان شناسی و مقدار مصرف غذا و رژیم غذایی و …. می باشند و اگر چربی های زیر شکم شما زیاد هستند بهتر است برای رفع آن ها و رسیدن به نتیجه دلخواه از جراحی های شکم استفاده نمایید.

1.آبدومیناپلاستی به صورت کامل

در این روش علاوه بر اینکه شکافی در زیر شکم ایجاد می شود یک شکاف نیز در اطراف ناف فرد ایجاد می گردد که بدین ترتیب امکان برداشتن پوست اضافه و سفت کردن عضلات برای لاغری شکم وجود دارد و از عمل لیپوساکشن نیز می توان برای بهبود بخشیدن به فرم شکم استفاده نمود که این عمل جراحی پوست شکم را از قسمت بالای ناف تا بخش پایینی شکم که به خاطر بارداری و مسائل ژنتیک و چاقی و … شل شده است برمی دارد و باعث برداشتن چربی های شکم می شود.

2. آبدومیناپلاستی به صورت مینی

در این روش شکافی در ناحیه زیر شکم ایجاد می گردد که طول این شکاف می تواند از چند اینچ تا کل ناحیه شکم را در بر بگیرد و بوسیله این شکاف جراح می تواند پوست اضافه را برداشت نماید و عضلات شل شده را سفت کند و احتمالا از لیپوساکشن برای اصلاح بیشتر ناحیه مورد نظر استفاده می گردد. این روش جزء روش های سریع برای لاغری شکم می باشد و افراد ایده آل برای استفاده از این روش کسانی هستند که دچار سستی و جلو افتادگی شکم در قسمت زیر ناف می باشند همچنین این روش به افرادی توصیه می شود که شکم آن ها دارای ظاهری مناسب می باشد ولی نمی توانند از رژیم لاغری سریع و تمرین های وزرشی استفاده نمایند تا شکم آن ها به فرم مطلوبی برسد.

برای رزرو آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

3. لیزر لیپولیز

این روش بر خلاف سایر روش های جراحی شکم غیر تهاجمی و بی خطر و موثر می باشد و علاوه بر این مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است و افرادی که دارای چربی زیر شکم هستند می توانند بهترین نتیجه را با یک دوره 8 جلسه ای بدست آورند ولی بیشتر افراد به یک یا دو جلسه استفاده از لیپولیزر نیازمند هستند. نتیجه حاصل از این عمل لاغری فوری است و افراد به طور متوسط می توانند شاهد از بین رفتن نهایی چربی ها حدود یک تا سه ماه بعد از انجام این عمل لاغری باشند.

4. لیپوساکشن

لیپوساکشن می تواند چربی های زیر شکم را با ریسک کم و بدون ناراحتی درمان نماید و در این حالت هیچ گونه محدودیتی برای انجام فعالیت های بعد از درمان وجود نخواهد داشت. لیپوساشکن شکم مانند سایر روش های عمل جراحی داخل شکم خطرناک نمی باشد.

5.لیپوماتیک

برای استفاده از این روش لاغری بیمار باید آزمایش های لازم را 10 روز قبل از درمان انجام بدهد و علاوه بر این بیمار باید از مصرف داروهای مسکن غیر استروئید و آسپرین و نوشیدنی های الکی 10 روز قبل از عمل خودداری نماید. بعد از برداشتن چربی های زیر شکم به کمک این روش بهتر است بیمار به مدت 5 روز از لباس نخی استفاده نماید و بعد از بستن سوراخ هایی که ایجاد شده است از گن های مخصوص لیپوماتیک به مدت 1.5 ماه استفاده نماید.

حذف چربی شکم

6. کرایولیپولیز

اگر شما تمایل دارید به کمک کرایولیپولیز به حذف چربی زیر شکم بپردازید باید حدود 45 تا 60 بین جلسه های درمان منتظر بمانید و تغییرات به سرعت و بعد از گذشت سه هفته بعد از درمان شروع می شوند.

7. ورزش و رژیم غذایی مناسب

داشتن رژیم غذایی مناسب در حذف چربی زیر شکم موثر است و شما می توانید علاوه بر داشتن رژیم غذایی به انجام فعالیت های ورزشی بپردازید. از ورزش هایی نظیر حرکت پل معکوس و رساندن پا به شکم و کرانچ پای پیشرفته و لگد به عقب و دراز و نشست برای رفع چربی زیر شکم استفاده می شود و این حرکات ورزشی را بهتر است زیر نظر مربی و در باشگاه ورزشی انجام بدهید.

 

مراقبت های بعد از انجام عمل لاغری شکم

1.روزی سه بار راه بروید.

2. در روزهای اول می توانید برای کاهش دادن درد به صورت خمیده راه بروید.

3. داروهای رقیق کننده خون را مصرف نمایید.

4. آب بنوشید.

5. سیگار نکشید.

6. به مدت 60 روز از شکم بند طبی استفاده کنید.

7. از انجام ورزش های سنگین خودداری نمایید.

8. اجسام سنگین را بلند نکنید.

    مراقبت های بعد از انجام عمل لاغری شکم

در این مطلب با سریع ترین روش ها برای حذف چربی زیر شکم آشنا شدید که به کمک این روش ها می توانید به راحتی چربی های موجود در شکم را از بین ببرید ولی ورزش کردن و داشتن رژیم غذایی مناسب نیز از بهترین روش ها برای لاغر نگه داشتن شکم است و اگر شما به صورت مرتب ورزش کنید بعد از انجام عمل های لاغری دیگر مبتلا به چاقی و افزایش چربی در قسمت شکم نمی شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا