مقالاتمقالات چشم پزشک

سرخ شدن سفیدی چشم

این معمولا علامت اولیه الرژی است اگر سفیدی چشم شما دائم صورتی یا قرمز رنگ به نطر برسد یعنی چیزی ان را اذیت می کند . یا ممکن است به خوراکی ، گرده ، گیاه ، قارچ یا مواد شیمیایی دیگر الرژی داشته باشید .

شکی چشمها

ممکن است فقط ناشی از بد کار کردن مجرا های اشک باشد . اگر همیشه در چشم هایتان احساس ناراحتی و خارش کنید شاید مشکلی وجود دارد . خشکی چشم می تواند نشانه ی ارتروز باشد .

خطرناکترین بیماری خاموش چشم

با توجه به اینکه چشم یکی از اعضای مهم انسان محسوب می شود و بیماری اب مروارید یا اب سیاه یکی از شایع ترین بیماری چشمی است که بین مردم رواج دارد .

اب مروارید می تواند هر دو چشم را درگیر کند ولی نمی تواند از یک چشم به چشم دیگر انتشار پیدا کند . تاری دید چشم ، درد ، کاهش بینایی ، سوزش چشم و قرمزی به خودی خود برطرف نمی شود و در صورت بروز علایم حتمن به چشم پزشک مراجعه شود.

فشار خون و سکته چشمی

فشار خون یکی از شایع ترین بیماری هاست فشار خون همراه دیابت عوارض بسیار جدی برای بیمار به همراه دارد . فشار خون باید کنترل شود سکته های چشمی که در چشم اتفاق می افتد یکی از علت های فشار خون است که متاسفانه در بسیاری از مواقع قابل درمان نمی باشد .

سرخ شدن سفیدی چشم
سرخ شدن سفیدی چشم

تنبلی چشم

از شایع ترین بیماریهای چشم تنبلی چشم است که اگر در کودکان زیر ۷سال درمان نشود باعث اختلال در دید دائم می شود .
لوچی چشم یا استرابیسم و یا انحراف چشم اختلالی است که در ان چشم ها وضعیت ناهمگونی نسبت به یکدیگر پیدا کرده که هر کدام از چشم ها در جهت مختلف نگاه می کنند استرابیسم در کودکان در صورتی که به موقع درمان نشود کاهش دید و یا تنگی چشم را به همراه خواهد داشت . نوزادانی که به صورت نارس به دنیا امدند ممکن است به بیماری چشم مواجه شوند کودکانی که وزن کمتر از حد نصاب به دنیا می ایند در حقیقت کودکان نارس هستند که بیشتر در معرض خطر بیماری چشم قرار می گیرند .
درمان انحراف چشم یا استرابیسم باید در سنین پایین صورت بگیرد و اگر بزرگتر شوند ممکن است چشم به تنبلی دچار شده و دیگر معالجه نشود .

برای رزرو نوبت در سلامتی بدون مرز اینجا کلیک کنید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا