مقالاتمقالات جراحی زیبایی

سفت کردن صورت با لیزر | ترمیم پوست

سفت کردن پوست صورت با استفاده از گرمای لیزر و انرژی رادیواکتیو بر می گردد که افراد را از شر چین و چروک و خطوط پیری رها کند
اگر چه انجام این لیزر هزینه ی بالایی دارد . اما روشی است که کمترتهاجمی بوده و نتایج ان ، تاحد بسیار زیادی قابل قبول و رضایت بخش گزارش شده است .
این روش یکی از روشهای زیبایی محسوب شده که برای رفع خطوط نا خواسته و چروک های ناشی از افزایش سن در نظررفته می شود . در هر حال بسیاری از افراد در مورد کارایی این روش ، صدرصد مظمئن نیستند . در اینجا قصد داریم این روش را کمی بررسی کنیم .
این روش هم مشابه هر عمل زیبایی دیگر نیاز به تمهیداتی دارد این تکنیک به افراد توصیه می کند ۲۱ تا ۲۸ روز پیش از عمل ، از قرار گرفتن در معرض مستقیم افتاب اجتناب کنند ، که البته شاید کار برای بسیاری از افراد تقریبا غیر ممکن بنظر برسد . و به همین منظور اسانترین راه استفاده از کرم ضد افتاب با کیفیت و با فاکتور حفاظتی ۳۰ می باشد .
ابتدا دکتر زیبایی محل مورد نظر را کاملا تمیز و عاری از هرگونه باقیمانده ارایش و چربی اضافه می نماید . سپس عینک محافظ روی چشم قرار داده و عمل را با یک بی حسی موضعی در محل اغاز می کند
جراح زیبایی یک لیزر را بالای منطقه ای که چین و چروک در ان دیده می شود . به ارامی حرکت داده و به این ترتیب ، نوری با شدت بالا و هوای سرد ، به طور همزمان از ان ساظع می شود . این نور گرمای کنترل شده ای را ایجاد می کند که موجب احیای الیاف کلاژن در لایه های عمیق تر پوست می شود . این در حالی است که هوای سرد اپیدرم پوست را از سوختگی محافظت می کند . تمام این پروسه منجر به افزایش شکل گیری کلاژن و نهایتا جوان تر به نظر رسیدن پوست خواهد شد .

عوارض و مزایای لیزر صورت

سفت-کردن-صورت-با-لیزر
سفت-کردن-صورت-با-لیزر

این روش عوارض جانبی زیاد جدی ندارد .و به محض اینکه جلسه درمانی منطقه ای که تحت لیزر قرار گرفته شروع به قرمز شدن کرد در این ناحیه کمی احساس گرما خواهید کرد .
از دیگر عوارض ان کمی تغییر رنگدر این ناحیه و کبودی موضعی می باشد . به هر حال این شرایط به تدریج در عرض چند ساعت و یا حتی چند روز فروکش خواهد کرد. در بیشتر موارد ، افراد شکایتی از درد نداشته اند اما چنانچه پوستی بسیار حساس دارید مصرف داروهای تجویز شده توسط دکتر زیبایی به تسکین درد در محل مورد نظر بسیار کمک خواهد کرد . در ضمن استفاده از ضد افتاب با حفاظتی تعیین شده از سوی دکتر زیبایی توصیه ای بسیار ضروری برای حفاظت نواحی تحت درمان در برابر اشعه مضر افتاب می باشد.

سفت-کردن-صورت-با-لیزر
سفت-کردن-صورت-با-لیزر

ایا لیزر کردن پوست صورت درد دارد؟

قبل از درمان پزشک زیبایی ، مقداری داروی بی حسی برروی محل پوست میمالد ، تا هرگونه احتمال احساس درد از بین ببرد . بیشتر بیماران کمی احساس ناراحتی میکنن ولی سرمای هندپیس ان را تخفیف می دهد . درد و عوارض ناشی از لیزر باید تا ۴۸ ساعت بعد از درمان به کلی از بین می رود.

لیزر پوست صورت مناسب چه سنی می باشد ؟

این عمل مناسب تمام افراد ، زن و مرد و با هرتیپ و سوستی و رنگ پوست میباشد . مردان و زنان بین ۳۰ تا ۶۰سال سن بهترین گزینه برای درمان سفت کردن پوست با لیزر می باشد.

تفاوت لیزر با ترمیج چیست ؟

هیچکدام از انها نیاز به برش ندارند ، پس مریض هیچ سیاه شدگی ، خونریزی ، یا دوران بهبودی طولانی رو تجربه نمیکند . در هر دو روش کلاژن زیر پوسشت را حرارت می دهند و باعث منقبض شدن کلاژن میگردند . عمل سفت کردن پوست با لیزر به کمک اشعه های نور قرمز انجام می شود . ولی ترمیج به وسیله ی امواج رادیوفرکانسی ممکن است . یک جلسه درمان با ترمیج برای مریض کافی باشد ولی درمان با لیزر چندین جلسه زمان میبرد . اما زمان جلسات درمان با لیزر کوتاهتر است . هردو روش نتایج خوبی گزارش شده است .

لیزر co۲ و لیزر فرکشنال چیست ؟

سفت-کردن-صورت-با-لیزر
سفت-کردن-صورت-با-لیزر

لیزر فرکشنال عوارض جانبی کمتری دارد . پس از کشیدن پوست صورت با این روش درمانی پوست دچار التهاب یا درد نمی شود و به دوره ریکاوری نیاز ندارد . و لیزر co۲ قدرتمندترین روش روش لیزر برای جوان سازی پوست صورت است . پس از درمان پوست با لیزر co۲ ، سطح پوست سفت تر ، صاف تر، به نظر می رسد ، زیرا لیزر برای محدود کردن الیاف کلاژن که در لایه زیرین پوست قرار دارند از گرما استفاده می کند . این لیزر باعث کاهش یا رفع چین و چروک صورت ، جای جوش و زخم ها ، زگیل ها و ماه گرفتگی ها می شود . این روش در برخی موارد سرطان پوست در سطوح اولیه مورد استفاده قرار می گیرد . مدت زمان عمل نیز معمولا بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه زمان می برد. نیا ه بیهوشی کامل و بستری شدن در بیمارستان ندارد و بیمار می تواند ظرف مدت کمتر از ۲۴ ساعت فعالیت شغلی و معمولی روزانه خود را از سر بگیرد. این ناحیه ها حداکثر ظرف ۳تا ۶ ماه به تدریج سفت تر و بافت افتاده و شل شده محکم می شود .

منبع : جراحی پلاستیک در ایران | جراحی زیبایی |سلامت بدون مرز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا