مقالاتمقالات سلامت قلب و عروق

سلامت قلب | قلب خود را تقویت کنید

چرا باید به سلامت قلب اهمیت دهیم؟ چگونه قلب خود را تقویت کنیم ؟از راههای داشتن قلب سالم  چقدر اطلاع دارید ؟ ورزش همیشه برای داشتن قلب سالم توصیه می شده است اما بیماران قلب و عروق به علت داشتن شرایط خاص باید حتما تحت نظر پزشک ورزش کنند و فعالیت کمی داشته باشند.

ورزش علاوه بر تاثیر مثبت روی قلب، با کاهش فشار و قند خون و جلوگیری از سکته قلبی و… تاثیر بسیار خوبی روی بدن می گذارد.

انتخاب زندگی بیحرکت و واکنش قلب شما

اگر شما ورزش را تا کنون از زندگی خود حذف کرده بودید باید سریع تر اقدام کنید و قلب خود را از بیماری های قلبی نجات دهید!

تحقیقات نشان می دهد یک زندگی بی تحرک ضررهای بسیار زیادی روی قلب شما از خود برجای می گذارد. بخصوص نشستن های طولانی ممکن است ضرر جبران ناپذیری به شما وارد کند.زمانی که شما یک ساعت تلویزیون نگاه می کنید به قلب شما فشار می اید و خطر بیماری قلبی را 18 درصد افزایش داده اید. اگرچهار ساعت یا بیشتر تلویزیون نگاه کنید  ۸۰ درصد این خطر را افزایش داده اید. دوره های طولانی نشستن نگران کننده ترین بی تحرکی برای قلب است که ممکن است خطرات جبران ناپذیری برای ما داشته باشد.

دوره های طولانی نشستن به عنوان عامل خطر را برای بیماری قلبی تشخیص داده شده است .

ورزش‌های مفید برای سلامت قلب و عروق 

چقدر به سلامت قلب و عروق اهمیت می دهید؟ به جرات می توان گفت که بهترین و مفیدترین ورزش برای داشتن قلب سالم، ورزش‌های هوازی است. از ورزش‌های هوازی می توان به  پیاده‌روی، شنا، دویدن ملایم، دوچرخه‎سواری اشاره کرد این  ورزش‌ها  آستانه هوازی ما را تقویت می‌کنند و منجر به تقویت سیستم قلب می شوند  و در نهایت منجر به بهبود مجراهای تنفسی و افزایش طول عمر می‌شوند.

اگر بیماری قلبی داریم چه کنیم؟

برای کسانی که بیماری قلبی دارند ورزش‌هایی مانند وزنه‌برداری که حالت ایستایی و به زور زدن‌های درجا نیاز دارد توصیه نمی‌شود .این ورزش ها  فشار زیادی به قلب و عروق وارد می‌کنند. از دیگر ورزش هایی که به هیچ عنوان توصیه نمی شود جکوزی و سونا می باشد که تغییرات همودینامیکی و تغییرات سریع و ناگهانی در سیستم بدن ایجاد خواهد کرد یا ورز‌ش‌هایی که به حرکات شتابی خیلی سریع نیاز دارد وناگهانی به سیستم بدن انرژی وارد می‌کندبه هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا