عمل زیبایی چانهعمل زیبایی سینهمقالاتمقالات جراحی بینیمقالات جراحی زیباییمقالات جراحی عمومی

محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی در سال 2018 چه بوده است؟

محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی در سال 2018 چه بوده است؟

امروز با رشد روز افزون تکنولوژی های پزشکی و ابداع فناوری های گوناگون در حوزه های مختلف پزشکی ما شاهد ظهور گرایش های جدیدی در علم پزشکی هستیم که همانطور که از اسمش پیداست علمی مبتنی بر درمان بیماری های انسان ها بوده است اما جدید استفاده های دیگری نیز پیدا کرده است که گویی از نفس وجودی این علم فاصله گرفته و وارد فضای رقابتی و تجاری شده است این روزها طرفداران بسیار زیادی دارد.

 

بله منظور ما همان شاخه گسترده علم زیبایی است که از ترکیب علوم مختلف به وجود آمده است و ادغام شده علم طراحی بافت شناسی علوم پایه پزشکی علم پایه جراحی و علمی به نام جراحی پلاستیک است  مجموعه این علوم  شاخه گسترده ای به نام جراحی‌های زیبایی را پدید آورده است.

 

در ابتدا جراحی های پلاستیک بخش مهم‌ترین تخصصی بود که در جراحی‌های زیبایی فعالیت می کرد ولی امروزه با توجه به پیشرفت علوم مربوط به زیبایی تخصص های زیادی در این حوزه فعالیت می کنند و به عبارت دیگر در هر تخصصی یک شاخه زیبایی ایجاد شده است و تبدیل به یک بخش مورد نیاز در هر تخصص شده است.

محبوب‌ترین-عمل‌های-زیبایی-در-سال-2018-چه-بوده-است؟
محبوب‌ترین-عمل‌های-زیبایی-در-سال-2018-چه-بوده-است؟

در ابتدا عمل های زیبایی فقط برای افراد انجام شد که به هر دلیلی وقتی از بدن آنها دچار آسیب شدید شده و دفرمه شده بود و پس از اصلاح شکل آسیب و ترمیم آن عمل هایی برای بهتر کردن ظاهر اندام و طبیعی‌تر کردن ظاهر اندام انجام می شد تا فرد در جامعه حضور بهتری پیدا کند.

 

اما امروزه از این علم برای رقابت و پیشی گرفتن از اطرافیان در حوزه زیبایی و حتی استفاده از اعمال زیبایی در مدلینگ و برندهای تجاری و استفاده های دیگر از این دست صورت می گیرد.

 

به همین دلیل جذابیت بیشتر از پیش پیدا می کند و خیلی ها دوست دارند بدانند که فعالیت چه کشورهایی در این حوزه بیشتر است و یا اینکه هر کشوری که اعمال جراحی را بیشتر انجام می دهد و مردم آن کشور به چه اعمال جراحی زیبایی علاقه نشان می دهند و برای آن پول صرف می کنند.

 

ما در این مقاله آمار اجمالی از اعمال جراحی و انواع آنها که در کشورهای مختلف انجام می‌شود را در اختیار شما می گذاریم تا بتوانید در این حوزه آگاهی بیشتری داشته باشید و شاید با استفاده از این آمار به نتیجه گیری های جالبی برسید.

رقم-الاتصال-مع-جراح-التجمیل-الانف

انجمن جراحی پلاستیک جهان در ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ منتشر کرد که طی آن اینطور بیان شد که کشورهای آمریکا، برزیل، ژاپن، ایتالیا و مکزیک پنج کشور اولی هستند که در صدر آمار رقابت در انجام اعمال جراحی تهاجمی و اعمال جراحی کم تهاجمی قرار دارند و همین سه کشور در کنار هم ۴۱ درصد از کل اعمال جراحی در تمام جهان را به خود اختصاص می‌دهند این آمار شگفت انگیز است.

شش کشور بعدی این رده بندی نیز به ترتیب روسیه، هند، ترکیه، آلمان و فرانسه می باشند که رتبه‌های بعدی آمار بیشترین اعمال جراحی پلاستیک و زیبایی را به خود اختصاص می‌دهند و ایران در این آمار بین المللی در جایگاه بیستم جهان قرار دارد و متناسب با وسعت خود و موقعیت جغرافیایی می توان گفت ایران یکی از بالاترین آمار ها را دارد.

 

محبوب ترین عمل های جراحی زیبایی

 • انواع افزایش حجم اندام15.8 درصد از کل جراحی های زیبایی را به خود اختصاص می دهد.
 • لیپوساکشن اندام ها14 درصد از کل جراحی های زیبایی را به خود اختصاص می دهد.
 • جراحی های پلک12.9 درصد از کل جراحی های زیبایی را به خود اختصاص می دهد.
 • رینوپلاستی7.6 درصد از کل جراحی های زیبایی را به خود اختصاص می‌دهد.
 • آبدومینوپلاستی7.4 درصد از کل جراحی های زیبایی را به خود اختصاص می دهد.

رقم-الاتصال-مع-جراح-التجمیل-الانف

جنسیت در جراحی پلاستیک

احتمالاً این پیش بینی برای شما خیلی سخت نیست که بیشترین میزان ثبت درخواست برای جراحی پلاستیک مربوط به  زنان می باشد زیرا به وضوح مشاهده می کنید که تعداد عمل های جراحی زنان بیشتر جراحی‌های زیبایی مردان است ولی این آمار دقیق آن به چه صورت است و زنان چه مقدار از جراحی‌های کل دنیا را تشکیل می‌دهند؟

 

شاید بتوانید پیش‌بینی کنید که زنان بیشتر جراحی زیبایی انجام می دهند ولی مطمئن نیستم که بتوانید پیش بینی کنید که زنان ۸۶ درصد از کل جراحی های زیبایی و پلاستیک جهان را به خود اختصاص دادند و احتمالاً با شنیدن این آمار حیرت زده شده اید ولی این آمار دقیق و رسمی است و توسط انجمن جراحی پلاستیک جهان اعلام شده است.

محبوب‌ترین-عمل‌های-زیبایی-در-سال-2018-چه-بوده-است؟
محبوب‌ترین-عمل‌های-زیبایی-در-سال-2018-چه-بوده-است؟

۸۶ درصد از کل جراحی های پلاستیک و زیبایی جهان یعنی 20.362.655 در مورد عمل جراحی انجام شده در مدت یک سال است که در شاخه ها و زمینه های زیر انجام شده است.

 

 

اما مردان هم از این کورس زیبایی و جذابیت سهمی دارند و آنها نیز چیزی حدود ۱۴ درصد از عمل های زیبایی جهان را به خود اختصاص داده‌اند که این میزان در تعداد عمل های سالیانه برای مردان در حوزه زیبایی و جراحی پلاستیک از قابل توجه است که این تعداد عمل جراحی برابر است با 3.264.254 ابر جراحی زیبایی و پلاستیک در مدت یک سال که این عمل جراحی در زمینه های زیر انجام گرفته است.

 

 

نکته جالب دیگری که می‌تواند در این زمینه ذکر کرد این است که حجم عظیمی از این جراحی های پلاستیک و زیبایی مربوط به جراحی های حوزه صورت می باشد و این می تواند اهمیت زیبایی در حوزه صورت را نشان دهد به اینکه چقدر زیبایی در این حوزه می تواند ظریف و مهم باشد زیرا افراد مختلف با مشاغل مختلف بیزینس های گوناگون مدل های لباس و شخصیت کاری و شخصی افراد امروزه در شبکه های اجتماعی متفاوت با چهره آنها رابطه مستقیم دارد و افراد باید آراسته و زیبا باشند تا بتوانند مخاطبین خود را در هر زمینه جذب کند و بتوانند به موفقیت بیشتری دست پیدا کنند.

 

سازمان بهداشت آمریکا گزارش شده است که در سال ۲۰۱۷ بیش از دو میلیون عمل جراحی مختلف در حوزه پلاستیک و زیبایی در این کشور صورت گرفته است که بیشتر آنها در شاخه هایافزایش حجم پستان، لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی که یک نوع جراحی برای برداشتن چربیهای اضافی ناحیه شکمی است بوده و این موارد بیشترین آمار جراحی را در بین این دو میلیون جراحی به خود اختصاص دادند که این نوع عمل های جراحی جزو عمل های جراحی تهاجمی حساب میشود.

علاوه بر این ۱۵ میلیون عمل جراحی دیگر در حوزه های کم تهاجمی مانند تزریق بوتاکس تزریق ژل و انواع فیلر ها یا همان پرکننده ها انجام داده اند که نشان دهنده اوج تقاضای شهروندان امریکایی برای انجام عمل جراحی زیبایی و پلاستیک است.

در امریکا این آمار در سال رو به رشد می باشد و به عنوان مثال آمار این جراحی ها از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ رشد داشته و اعمال جراحی غیرتهاجمی نیز از سال ۲۰۰۰ تا به ۲۰۱۷ ۲۰۰ درصد رشد و افزایش را نشان می دهد که این نشانگر میل زیاد افراد جامعه در این کشورها به انجام اعمال جراحی زیبایی و پلاستیک است.

محبوب‌ترین-عمل‌های-زیبایی-در-سال-2018-چه-بوده-است؟
محبوب‌ترین-عمل‌های-زیبایی-در-سال-2018-چه-بوده-است؟

اگر بخواهیم این آمار افزایشی را به صورت یک آمار دقیق به شما ارائه دهیم به صورت زیر می‌تواند جزئیات آن  را به تفکیک نشان دهد

 

 • لیپوساکشن / افزایش 5 درصدی
 • جراحی بینی / کاهش 2 درصدی
 • جراحی پلک / بدون تغییر
 • ابدومینوپلاستی / افزایش 2 درصدی
 • پنج عمل زیبایی کم تهاجمی در آمریکا (سال 2017)
 • بوتاکس / افزایش 2 درصدی
 • تزریق فیلر (پرکننده) / افزایش 3 درصدی
 • تزریق چربی / افزایش 1 درصدی
 • لیزر موهای زائد / کاهش 2 درصدی
 • میکرودرم ابریژن / کاهش 4 درصدی

 

معروف ترین جراح پلاستیک جهان در برزیل

 

ایو پیتانگوی  عکس زن معروف ترین جراح پلاستیک جهان است که در برزیل ساکن می باشد و این کافیست تا دوستداران زیبایی به سمت برزیل سرازیر شوند ولی تنها جاذبه حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی برزیل این جراح معروف نیست بلکه به جز این جراح ۴۵۰۰ جراح پلاستیک و زیبایی دیگر نیز در این کشور با شرایط مختلف کار می‌کنند و این کشور یک قطب جراحی پلاستیک در کل جهان است و همه ساله اهل عظیمی از گردشگران سلامت به این کشور سفر می‌کنند و در اینکه می‌توانند خدمات جراحی زیبایی را با شرایط و قیمت های مختلف و در سطوح مختلف دریافت کنند و در این منطقه همه چیز آماده است تا شما زیباتر شوید

 

سائوپائولو و ریودوژانیرو از شهرهای اصلی هستند که گردشگران سلامت برای دریافت اعمال جراحی زیبایی به آنها سفر کنند و بیشترین تعداد این عمل ها مربوط به افزایش حجم / پروتز پستان و لیپوساکشن  می شود که در اصل دو شاخه اصلی جراحی ها در برزیل هستند.

 

علاوه بر این در طول سال حدود ۴ هزار جراح پلاستیک و زیبایی به این کشور سفر می کنند تا در دوره‌های آموزشی جراحان بزرگ این کشور شرکت کنند و سطح علمی خود را افزایش داده لایسنس های معتبر ای در رشته کاری خود دریافت کنند.

 

کره جنوبی

 

این کشور که در رتبه سوم پر تعداد ترین جراحی های پلاستیک و زیبایی می باشد علاقمندی متفاوت را در خود جای داده است به طوری که جوانان کره جنوبی و ژاپن  علاقه‌مند به این هستند که چشمانشان شبیه به چشم غربی‌ها باشد و از این رو اعمال جراحی روی پلک و تغییرات آن از آمار بالایی برخوردار است و جزوه آمار اول جراحی در کره جنوبی  محسوب می شود.

 

بعد از جراحی های حوزه چشم و پلک در زیبایی و پلاستیک در کشور کره جنوبی رتبه بعدی مربوط به جراحی های بینی و لیپوساکشن است که طبق آماری حدود ۲۰ درصد از زنان کره جنوبی جراحی های کم تهاجمی و نیمه تهاجمی را تجربه کردند.

 

ایتالیا

کشوری که در میان کشورهای اروپایی به داشتن شهروند های زیبا معروف است و همین میل ذاتی ساکنان این کشور باعث شده که آمار بسیار بالایی در جراحی زیبایی داشته باشد و رتبه چهارم را در کل جهان را به خود اختصاص دهند که کاملا منطقی و قابل توجیه است.

 

عمل های جراحی نیمه تهاجمی مانند تزریق ژل بوتاکس و انواع فیلترها و همچنین عمل لیپوساکشن از عمل های محبوب و پرطرفدار در کشور ایتالیا می باشد که موجب ایجاد چهره‌های جوان و شاداب و اندام مناسب و تراشیده در میان شهروندان این کشور شده است و چهره کلیه شهروندان ایتالیا را به نسبت به کشورهای دیگر در حوزه اروپا زیباتر و شکیل تر کرده است.

 

جراحی زیبایی در ایران

 

همانطور که در مقدمه ذکر شد ایران متناسب با عرض جغرافیایی که دارد و جمعیت آن یکی از کشورهای دارای تقاضای عمل های زیبایی و جراحی پلاستیک بالایی می باشد و شاید جالب باشد که بدانید چه بخش هایی و اعمال جراحی در کشور ما از محبوبیت و آمار بیشتری در بین عمل های جراحی زیبایی و جراحی های پلاستیک برخوردار است.

 

جراحی‌های فک و صورت، تزریق ‌ها، جراحی‌ های لیفت و لایپوساکشن به طور کلی انواع جراحی های پلاستیک و زیبایی در ایران است به صورت جزئی اشاره کنیم باید بگوییم که جراحی های زیبایی بینی پرتعدادترین جراحی های زیبایی در حوزه پلاستیک و جراحی های زیبایی در ایران هستند که با کمال تعجب آمار دقیقی در مورد آنها وجود ندارد زیرا تنها ارگان و موسسه‌ای که می‌تواند آماری از آنها ارائه دهد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است.

رقم-الاتصال-مع-جراح-التجمیل-الانف
تماس با کارشناسان زیبایی سلامتی بدون مرز

جراحی پلک (بلفاروپلاستی)، لیپوساکشن، بوتاکس، تزریق فیلر و ژل دیگر شاخه های جراحی تهاجمی و نیمه تهاجمی است که در صدر علاقه‌مندی‌های ایرانیان برای اعمال جراحی  زیبایی و پلاستیک می باشد.

درخواست های اعمال جراحی زیبایی و پلاستیک در تمام جهان با توجه به عوامل تجاری و تبلیغاتی و سود آوری افراد با استفاده از این اعمال جراحی و وجهه اجتماعی که افراد می بخشند روز افزون و در حال افزایش است که این حجم از عمل های جراحی غیر ضروری می تواند برای سلامتی جامعه مضر باشد خود متخصصان جراحی تمایلی برای انجام این حجم عظیم از عمل های زیبایی و غیرضروری را ندارند ولی تا وقتی که تقاضا است قطعاً عرضه خدمات نیز متناسب با تقاضا انجام می‌گیرد ولی باید بدانیم که تمام این اعمال جراحی در درجه اول یک عمل جراحی هستند و تمام مضرات یک عمل جراحی را با خود به همراه دارند که می‌تواند شامل خطرات بیهوشی و اتفاقاتی باشد که ممکن است در هر عمل جراحی اتفاق بیفتد و به همین دلیل قبل از انجام آن از شما یک رضایت نامه کامل دریافت می شود بابت تمام این اتفاقات که ممکن است رخ بدهد به شما زیر آن را امضا می کنید و با خیال راحت وارد اتاق جراحی می شود.

برای رزرو آنلاین نزد متخصصین زیبایی برتر مشهد لطفا کلیک کنید.

منبع : سلامتی بدون مرز| جراحی زیبایی ایران | جراحی زیبایی مشهد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا