عمل زیبایی چانهعمل زیبایی سینهمقالاتمقالات جراحی بینیمقالات جراحی زیباییمقالات جراحی عمومیمقالات گوش و بینی

هفت عمل زیبایی رایج در دنیا

در روزگاران قدیم اعمال جراحی تنها برای نجات جان بیماران و انجام اعمال ضروری روی بدن بیمار انجام می شد و زمانی که اسم عمل جراحی می آمد همه دچار وحشت می شدند و از آن می ترسیدند ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی و آمدن فناوری های به روز و پیشرفت علم در حوزه جراحی در شاخه های متفاوت و مختلف بخشی جدید و جذاب در این علم به وجود آمده است که به آن حوزه جراحی های زیبایی گفته می شود، با ما همراه باشید تا هفت عمل رایج زیبایی رایج در دنیا را بشناسید.

 

امروز طیف گسترده ای از مردم در سراسر جهان به این جراحی های زیبایی علاقه مند هستند و اخبار آن را دنبال می کنند و جراحان به نام را مانند  سلبریتی های سینمایی دنبال می کنند و نتایج جراحی های آنها را مورد بررسی قرار می دهند تا اگر خواستند عمل جراحی زیبایی روی خود انجام دهند به سراغ بهترین جراح با بهترین نتایج برود.

بدیهی است که این امر موجب ایجاد یک مارکت جدید در علم پزشکی شده است و اخبار مربوط به خود را دارد و نقش قابل توجهی را در اطلاعات فضای مجازی و مطالعات روزمره مردم به خود اختصاص داده است.

 

سوالی که شاید به ذهن خیلی از افراد برسد این است که بدانند آمارین عمل های جراحی به چه شکل است یا این که کدام یک از این اعمال جراحی بیشتر مورد پسند مردم در سراسر جهان قرار گرفته است و بیشتر از آن استفاده می کنند.

 

ما در این مقاله به ۷ مورد از محبوب ترین اعمال جراحی در سراسر جهان اشاره کرده ایم که توجه شما را به این آمار جذاب جلب می کنیم امیدواریم که مطالعه این مقاله برای شما مفید واقع شود.

 

روزگاری اعمال جراحی فقط مربوط به ثروتمندان بود و تنها آنها می توانستند این اعمال را انجام دهند ولی امروزه میلیون ها نفر برای صاف کردن شکم خود عمل بینی و یا بزرگ کردن سینه ها به دنبال پزشکان جراح زیبایی می گردند و غوغایی در این بازار به پا شده.

جراحی بینی
جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی

بی شک  جراحی زیبایی بینی جزو محبوب ترین جراحی های زیبایی در سراسر جهان مخصوصاً برای نوجوانان است و در این سنین اکثر نوجوانان درباره این مسئله صحبت می کنند به آن فکر می‌کنند.

 

توصیه پزشکان به این نوجوانان عزیز این است که تا قبل از ۱۵ سالگی حتی به آن فکر هم نکنید زیرا بدن در حال تغییر است و ممکن است بعد از عمل باز هم تغییراتی در شکل به وجود بیاید و بهترین سن برای انجام این عمل پس از ۱۸ سالگی است البته مواردی پیش می آید که قبل از این هم همین اعمال انجام می‌شود ولی این یک کار نادرست می باشد و نباید در سنین زیر ۱۸ سال بینی مورد عمل جراحی قرار بگیرد.

 

معمولا عمل های جراحی زیبایی بینی برای کوچک کردن بینی مورد استفاده قرار می گیرد و طی این عمل جراحی با استفاده از ابزارهای مختلف بخشی از استخوان بینی فرد را بر می دارد و با استفاده از این عمل فرم جدیدی به بینی شخص می دهد که کیفیت نتیجه این جراحی به تبحر و جراح بستگی دارد.

 

اگر جراح دارای توانایی کافی و تجربه بالایی در این نوع جراحی باشد می تواند با تغییراتی کوچک چهره فرد را بسیار متناسب کند و عمل جراحی بینی فرد را متناسب با صورت انجام دهد و نتیجه کار یک چهره زیبا شود.

 

علاوه بر این سلامت سیستم تنفسی و کارکرد درست آن نیز یکی از عواملی است که باید در این نوع عمل جراحی در نظر گرفته شود تا بیمار بعد از انجام عمل جراحی بتواند به راحتی تنفس کند و مشکلی در این خصوص نداشته باشد.

 

معمولاً این نوع عمل جراحی عوارض زیادی به دنبال ندارد و بیمار پس از ریکاوری که حدود ۱ تا ۳ هفته طول می کشد می‌تواند به فعالیت‌های عادی خود بپردازد.

 

جراحی زیبایی پلک

جراحی های زیبایی پلک می توانند به اشکال مختلف انجام شود و برای انجام آنها از تکنیک‌های مختلف استفاده می کنند به طور مثال مشکلاتی که می تواند در ناحیه ظاهر شود به شکل افتادگی پلک یا اضافه بودن پوست باشد که جراح با بررسی نقاط اطراف چشم اقدام به برش پوست اضافه می‌کند تا پلک سفت تر و کشیده تر باشد.

در برخی موارد ممکن است برای پایبند ماندن سفتی پلک  نیاز به استفاده از چربی بیمار باشد که با انتقال چربی در دور چشم این عمل انجام می گیرد و در موارد دیگر ممکن است خود همین چربی باعث افتادگی پلک شده باشد که در این موارد چربی در دور چشم منتقل می شود یعنی از جایی گرفته می شود و به جای دیگر تزریق می شود تا مشکل بد فرمی پلک برطرف شود.

معمولا پس از انجام عمل پلک حدود یک هفته بعد بیمار به حالت عادی برمی گردد و جای زخم زیادی از جراحی پلک به جای نمی ماند و بیمار می تواند به فعالیت های روزمره خود بپردازد.

 

لیزر پوست
لیزر پوست

لیزر پوست

در این نوع لیزرها از اشعه ای شبیه به اشعه نور استفاده می‌شود که با استفاده از آن یک لایه از روی پوست شما بر می دارند و پس از برداشته شدن این لایه روی پوست شما شاهد از بین رفتن لکه های پوستی و جوش ها خواهیم بود مخصوصاً در افرادی که دچار ضایعات پوستی ناشی از نور آفتاب شده اند این روش می تواند بسیار کارآمد باشد.

 

جراح با استفاده از لیزر یک لایه از پوست شما برداشته می شود و سلول های مرده سطح پوست شما حذف می گردند و این به جوان سازی پوست کمک می کند و بستگی به نوع لیزر و شرایط بیمار حدود ۱ الی ۲ هفته طول می‌کشد تا بیمار به حالت به زندگی عادی خود برگردد.

 

کاشت مو

به طور کلی در سراسر جهان نیمی از مردان و تقریباً بیشتر  زنان با افزایش سن شاهد کاهش تراکم مو های خود به دلیل ریزش و یا نازک شدن تارهای مو هستند که طیف گسترده ای از آنها برای کاشت مو به پزشکان زیبایی مراجعه می کنند.

 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی انجام این عمل نسبت به قبل بسیار ساده تر شده است و پزشکان می توانند با استفاده از بانک موی که در پشت سر افراد قرار دارد به ترمیم نقاط کم مو یا دارای موهای ظریف تر بپردازد زیرا در اکثر افراد که دچار ضعف در موها می شوند در قسمت پشت سر ضخامت و تراکم موها بیشتر است پزشکان می‌توانند از آن بانک مو برای ترمیم نقاط کم پشت استفاده کنند.

با توجه به تکنولوژی های جدید این روش بسیار سریع آسان و کم ضرر می باشد و از موهای طبیعی خود شخص برای ترمیم نقاط کم پشت استفاده می شود  که این ریسک حساسیت ها را کاهش می دهد.

 

جراحی لیفت گردن

 

یکی دیگر از اعمال جراحی که از  محبوبیت زیادی برخوردار است عمل جراحی لیفت گردن می باشد که برای زیباسازی ساختارهای ضعیف شده در گردن و پوست گردن استفاده می شود و به این شکل است که جراح با بررسی مشکلات شما در ناحیه گردن راهکار هایی را به شما پیشنهاد می دهد و با تغییر حالت عضلات گردن برداشتن چربی ها و یا بخشی از پوست گردن و اعمالی شبیه به این سعی می کند تا فرم گردن شما از حالت افتادگی خارج شود و فرم مناسب تری را به خود بگیرد.

 

معمولا عمل جراحی لیفت گردن به همراه عمل جراحی لیفت صورت انجام می گیرد به این دلیل که جراح بتواند میزان افتادگی گردن و افتادگی های موجود در صورت را با هم هماهنگ کند تا نتیجه خروجی از جراحی ترکیب مطلوبی باشد.

 

مانند همه جراحی های زیبایی این جراحی هم احتمال عفونت های مختلف را دارد به همین دلیل حدود دو هفته ریکاوری و تحت نظر بودن را به دنبال خواهد داشت خطر احتمالی عفونت برطرف شود.

 

جراحی لیفت صورت

در لیفت صورت هم مانند لیفت گردن این جراح با بررسی شرایط پوستی و وضعیت عضلات و بافت های بیمار تصمیم می‌گیرد که از چه تکنیک هایی برای برداشتن پوست اضافی بیمار و چربی‌های ناخواسته موجود در صورت استفاده کند که در موارد معمول جراح از سمت گوش ها شروع می کند و پوست را باز کرده و بر روی بافت های عمیق تر پوست و عضلات زیر آن کار می کند.

با اصلاح موقعیت عضلات و برداشتن چربی های اضافی و حذف پوست باقی مانده در انتهای گوش جراح به زیباسازی و جوانسازی پوست بیمار و چهره بیمار می پردازد.

 

امروز راه های آسان تری مانند لیزر و بوتاکس برای جوانسازی پوست به وجود آمده است و معمولاً لیفت صورت در مواقعی که بیمار نیاز به لیفت گردن داشته باشد و همراه آن انجام می‌شود و به تنهایی خواهان زیادی ندارد زیرا این عمل نیز یک عمل جراحی هست و ریسک جراحی های دیگر را دارد.

 

احتمال عفونت در جراحی لیفت صورت بسیار پایین است اما باید پس از جراحی حدود دو هفته تحت نظر باشند تا از عفونت های احتمالی جلوگیری شود و بیمار بتواند با سلامت کامل به زندگی عادی خود برگردد.

 

جراحی لیفت بازو

یکی دیگر از مشکلاتی که با افزایش سن بروز می کند افتادگی های ناحیه بازو است که به دلیل ضعیف شدن عضلات و بافت های پیوندی این قسمت در زنان و مردان اتفاق می افتد و باعث می شود نیاز به جراحی لیفت بازو داشته باشید.

 

جراح لیفت بازو موقعیت بیمار را بررسی می‌کند و از قسمت زیر بازو شکافی به وجود می آورد و چربی های تشکیل شده در این قسمت را خارج می کند و به استحکام بخشیدن به ماهیچه های زیر بازو کمک می کند و اتصال بافتها را بهتر می کنند و در نهایت پوست اضافه زیر بازو را برمیدارد که ظاهری سفت و محکم به قسمت پوست زیر بازو می دهد و به این شکل افتادگی زیر بازو را در سنین بالا مورد درمان قرار می‌دهد.

 

یک اختلال طبیعی است که با افزایش سن و ضعیف شدن ماهیچه ها و بافت های پیوندی در زنان و مردان به وجود می آید و با عمل جراحی به راحتی و با احتمال عفونت کم می تواند برداشته شود و اندام متناسب تری را به بیمار هدیه کنم.

 

خطر برای زیبایی

در روزگاران قدیم تکنولوژی های مربوط به جراحی بسیار اولیه بودند و اعمال جراحی ریسک بالایی داشتند و در آن زمان افراد زیادی زیر عمل های جراحی جان خود را از دست می‌دادند یا دچار نقص عضو  همیشگی می شدند.

 

در آن زمان با ظهور و جراحی های زیبایی مجوز عظیم ایجاد شد که متناسب با امکانات آن زمان اقدام به جراحی زیبایی کردند و افرادی که این خطرات بالا را در آن زمان قبول می‌کردند واقعا افراد عجیبی بودند زیرا این اندازه از خطر مرگ ریسک بسیار بالایی بوده.

 

شاید جالب باشد که بدانید اولین عمل زیبایی روی ویکتوریا انجام شده است که در آن زمان مد این بوده که بانوان دارای کمر های باریکی باشند و عمل جراحی زیبایی به این شکل بوده که زنان دنده‌های انتهای خود را با عمل جراحی بر می داشتند تا بتوانند کمری باریک تر داشته باشند و در بین اذهان عمومی زیباتر جلوه کنند.

 

در آن زمان آمار آسیب ها و جراحت ها و حتی مرگ در جراحی های مختلف زیبایی بسیار بالا بود و گوشه ای از این آمار را در در اینجا ذکر می کنیم تا متوجه عمق ماجرا بشوید.

جراحی ساعد: 13 درصد

جراحی بازو: 52 درصد

جراحی ساق پا: 50 درصد

جراحی ران: 85 درصد

این فقط آمار آسیب‌های ۴  شاخه جراحی در آن زمان است که آمار بسیار قابل توجه می باشد.

 

انتخاب جراح زیبایی

خوشبختانه ما در آن دوران زندگی نمی کنیم و اگر تصمیم بگیریم که اعمال جراحی زیبایی را انجام دهیم معیارهای مختلفی وجود دارد که می توانیم با استفاده از آنها ریسک عمل جراحی خود را کاهش دهیم.

جراح مناسب انتخاب کنید یعنی تحقیق کنید که پزشکی جراح مورد نظر شما مدارک و تحصیلات لازم و کافی را دارد و یا اینکه مراجعین قبلی و از نوع عمل جراحی خود راضی هستند یا نه.

پزشکان جراحان راجع به انتظاراتتان از جراحی صحبت کنیم و با او به یک نتیجه قطعی و مشترک برسید و اینکه مطمئن شوید پزشکی شما تمام خطرات جراحی را برای شما توضیح داده است در کنار مزایای که معمولاً توضیح داده می شود و همه از آنها آگاه اند.

برای انجام عمل جراحی زیبایی عجله نکنید و خوب تحقیق کنید زیرا عمل زیبایی هم می‌تواند خطرات یک عمل جراحی کامل را داشته باشد.

برای رزرو آنلاین جراحان سلامتی بدون مرز لطفا کلیک کنید.

منبع : سلامتی بدون مرز | جراحی زیبایی

نویسنده : امیر رستمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا