عمل زیبایی سینهمقالاتمقالات جراحی زیبایی

کوچک کردن سینه آقایان

جراحی کوچک کردن سینه مردان یکی از انواع عمل‌های زیبایی است که در برخی از مردان با توجه به سایز سینه شان قابل انجام است. در ادامه این مقاله، نگاهی به روش انجام عمل کوچک کردن سینه مردان و مراقبت‌های بعد از جراحی سینه در مردان خواهیم داشت. همراه ما باشید!

همانطور که حتما می‌دانید، در بدن زنان و مردان، هورمون‌های تستسترون (هورمون جنسی مرد) و استروژن (هورمون جنسی زن) به میزان مختلفی وجود دارد. مسلما در زنان میزان هورمون استروژن و در مردان میزان هورمون تستسترون بیشتر می‌باشد. اما زمانی که سطح یکی از این هورمون‌ها در بدن فرد به هر دلیلی تغییر کند، تغییرات متنوعی در ظاهر فرد ایجاد می‌شود.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

به عنوان مثال، زمانی که در یک مرد یا یک پسر، بنا به دلایل مختلف مانند رسیدن به دوران بلوغ یا یک بیماری، سطح هورمون تستسترون تغییر کند، میزان هورمون استروژن افزایش پیدا می‌کند. در این شرایط احتمال اینکه سینه‌ها در مردان رشد کرده و به مرور زمان حالتی شبیه سینه زنان پیدا کند، وجود دارد.

 • علل بزرگ شدن سینه مردان
 • نشانه های بزرگ شدن سینه مردان
 • روش‌های کوچک کردن سایز سینه در مردان
 • نحوه انجام عمل ژنیکوماستی
 • انجام جراحی کوچک کردن سینه مردان برای چه کسانی الزامی است؟
 • مراقبت‌های قبل از عمل ژنیکوماستی
 • مراقبت های بعد از عمل ژنیکوماستی

علل بزرگ شدن سینه مردان

اگرچه دلیل اصلی افزایش سینه در مردان تغییر هورمون‌ها است، اما عوامل دیگری نیز می‌توانند در شکل‌گیری این مشکل موثر باشند. برخی از مهمترین مواردی که موجب ایجاد نیاز انجام عمل ژنیکوماستی در مردان می‌شود، عبارت است از:

·         دوره شیرخوارگی

شاید جالب باشد که بدانید تقریبا نیمی از نوزادان پسری که به دنیا می‌آیند، مبتلا به ژنیکوماستی هستند. دلیل این مسئله هم مصرف شیر مادر است. البته جای نگرانی نیست؛ چرا که بعد از چند هفته و با بزرگ تر شدن نوزاد، رشد اندام‌ها با هورمون‌های مردانه آغاز می‌شود.

·         دوران بلوغ در مردان

یکی دیگر از دلایلی که موجب ایجاد ژنیکوماستی در مردان می‌شود، دوران بلوغ است. در این برهه از زمان، به دلیل تغییرات زیادی که در سطح هورمون های فرد ایجاد می‌گردد، احتمال افزایش سایز سینه نیز وجود دارد. اما مشابه با شرایطی که در دوران شیرخوارگی وجود دارد، این مشکل به خودی خود رفع شده و نیازی به انجام جراحی کوچک کردن سینه مردان نیست.

·         نقش چاقی در ژنیکوماستی

درست مانند زنان، افزایش وزن می‌تواند در افزایش سایز سینه‌ها موثر باشد. در این شرایط، در صورتی که پزشک دلیل افزایش سینه را افزایش وزن تشخیص دهد، نیازی به انجام جراحی سینه در مردان نیست؛ چرا که با رعایت یک رژیم غذایی مناسب، این مشکل قابل حل است.

·         مصرف الکل

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید.با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

کبد مسئولیت تنظیم هورمون در بدن را به عهده دارد. استفاده بیش از اندازه از الکل، می‌تواند به کبد آسیب زده و موجب بیماری سیروز کبدی شود. زمانی که کبد دچار مشکل شود، به درستی هورمون‌های بدن را تنظیم نکرده و در مردان موجب افزایش میزان هورمون‌های استروژن می‌شود.

·         سرطان در مردان و ژنیکوماستی

در میان انواع سرطان‌هایی که در مردان ایجاد می‌شود، سرطان بیضه و سرطان ریه موجب تغییر هورمون‌ها در آنها می‌گردد؛ حتی در مواردی که تومور خوش خیم و غیر سرطانی می‌باشد، احتمال افزایش سایز سینه در افراد وجود دارد.

کوچک-کردن-سینه-مردان–فوق-تخصص-جراحی-پلاستیک

نشانه های بزرگ شدن سینه مردان

تشخیص ژنیکوماستی در مردان تقریبا کار مشکلی است؛ چرا که همانطور که گفته شد، یکی از دلایل ایجاد این مشکل در افراد، افزایش وزن می‌باشد. در ادامه، برخی از رایج‌ترین نشانه‌های ژنیکوماستی در مردان را به شما معرفی می‌کنیم. با این وجود تشخیص نهایی اینکه آیا شما به عمل کوچک کردن سینه مردان نیاز دارید یا نه، به نظر پزشک متخصص بستگی خواهد داشت:

 • افزایش سایز سینه به صورت غیر طبیعی اولین نشانه ژنیکوماستی می‌باشد.
 • نوسانات خلقی یکی دیگر از نشانه های ژنیکوماستی می‌باشد؛ چرا که تغییرات هورمون‌ها موجب ایجاد تغییر در خلق و خوی افراد می‌شود.
 • احساس درد در سینه‌ها می‌تواند یکی دیگر از نشانه‌های این بیماری باشد. اگرچه در بیشتر افراد این مسئله به عنوان یک نشانه مشهود نمی‌باشد.
 • شکل‌گیری توده در پستان از جمله نشانه‌های این بیماری است که بیشتر در نوک سینه ایجاد می‌شود. این توده در برخی موارد می‌تواند نشانه‌ای از سرطان هم باشد. بنابراین، در صورتی که احساس می‌کنید در سینه‌تان توده‌ای وجود دارد، حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید؛ چرا که احتمالا به جراحی سینه در مردان نیاز دارید!
 • تورم در نوک سینه مردان یکی از مسائلی است که در نتیجه افزایش میزان هورمون استروژن در مردان ایجاد می‌شود.

روش‌های کوچک کردن سایز سینه در مردان

برای درمان این مشکل در مردان روش های مختلفی وجود دارد که برخی از آنها به صورت طبیعی و بدون نیاز به انجام جراحی قابل استفاده هستند. اینکه کدام یک از روش‌هایی که در ادامه بیان می‌کنیم، برای شما مناسب است، به میزان پیشرفت مشکل و شرایط سلامتی خودتان بستگی دارد.

روش‌های طبیعی کوچک کردن سایز سینه مردان یا عمل ژنیکوماستی

اگرچه بهترین روش درمان ژنیکوماستی در مردان، انجام جراحی کوچک کردن سینه مردان یا عمل ژنیکوماستی می‌باشد، اما در برخی موارد می‌توان این مشکل را به صورت طبیعی و بدون نیاز به جراحی سینه در مردان رفع نمود. بنابراین، در صورتی که تمایلی به انجام عمل کوچک کردن سینه مردان ندارید، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • از مصرف الکل و داروهای حجم‌دهنده غیرقانونی خودداری کنید.
 • مصرف دخانیات و سیگار را قطع کنید.
 • از مصرف خودسرانه موادی مانند ماری جوانا، هروئین، استروئید و متادون خودداری کنید.
 • به طور منظم ورزش کنید و از انجام ورزش‌های مربوط به قفسه سینه غافل نشوید.
 • از عوارض داروهایی که مصرف می‌کنید، مطلع باشید.

نحوه انجام عمل ژنیکوماستی

اگرچه افزایش سایز سینه در بسیاری از موارد خطری برای فرد به همراه ندارد، اما با توجه به تاثیرات منفی که در روحیه افراد دارد، روز به روز به تعداد افرادی که خواهان انجام عمل ژنیکوماستی هستند، اضافه می‌شود.

برای انجام این جراحی، می‌توان از تکنیک لیپوساکشن یا برداشتن بافت اضافی و یا ترکیبی از هر دو استفاده کرد. انجام لیپوساکشن به افرادی توصیه می‌شود که درجه ژنیکوماستی در آنها خفیف یا متوسط بوده و پوست اضافی ندارند.

در صورتی که بافت اضافی ایجادشده در محدوده نوک سینه و آرئولا (Areola) باشد، با ایجاد یک برش کوچک می‌توان این بافت را به راحتی از بدن خارج کرد؛ اما در برخی مواقع برای افزایش اطمینان خاطر از اینکه تمام بافت‌های اضافی از بدن خارج شده است، می‌توان از لیپوساکشن به کمک PAL یا UAL استفاده کرد.

در برخی موارد که شدت پیشروی ژنیکوماستی در فرد زیاد است، احتمالا نیاز به ایجاد برش‌های عمیق تری باشد. در این شرایط، احتمال اینکه نوک سینه کمی جا به جا شده و بعد از برداشتن چربی و بافت‌های اضافی در جای دیگری قرار گیرد، وجود دارد.

انجام جراحی کوچک کردن سینه مردان برای چه کسانی الزامی است؟

شما کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی سینه در مردان هستید، اگر:

 • از سایر روش های کاهش سایز سینه استفاده کرده ولی نتیجه‌ای نگرفته‌اید. روش‌های مختلفی برای کاهش سایز سینه وجود دارد مانند رعایت رژیم غذایی و یا خارج سازی چربی‌های اضافی. در صورتی که هیچ یک از این روش‌ها جواب نداده باشند، عمل کوچک کردن سینه مردان آخرین راه حل پیشنهادی می‌باشد.
 • افرادی که سلامت عمومی خوبی داشته و اضافه وزن زیادی ندارند. انجام عمل کوچک کردن سینه مردان به افرادی که دیابت، بیماری قلبی یا ضعف در سیستم ایمنی بدن دارند، توصیه نمی‌شود.
 • اگرچه روش‌های طبیعی دردسر کمتری برای فرد دارند، اما نتیجه آنها پایدار نیست. بنابراین، در صورتی که به دنبال نتیجه پایدار و همیشگی هستید، باید عمل ژنیکوماستی را انجام دهید.

مراقبت‌های قبل از عمل ژنیکوماستی

قبل از انجام جراحی کوچک کردن سینه مردان حتما با یک پزشک متخصص صحبت کنید. قبل از هر چیز پزشک باید دلیل این مشکل در شما را شناسایی کرده و براساس آن یکی از شیوه‌های درمان را به شما پیشنهاد کند. همچنین، شما به عنوان فرد بیمار موظفید تا تاریخچه کاملی از عمل‌هایی که تا کنون انجام داده‌اید و داروهایی که مصرف کرده و یا می‌کنید را در اختیار وی قرار دهید. سپس، در مورد آنچه که در مورد این عمل فکر می‌کنید، به صورت دقیق و واضح با جراح صحبت کنید تا مطمئن شوید انتظارات شما از عمل ژنیکوماستی واقعی و به جا است.

کوچک-کردن-سینه-مردان--فوق-تخصص-جراحی-پلاستیک
کوچک-کردن-سینه-مردان–فوق-تخصص-جراحی-پلاستیک

مراقبت های بعد از عمل ژنیکوماستی

بعد از انجام جراحی کوچک کردن سینه مردان بیمار باید از بانداژهای مخصوص جهت جلوگیری از تورم و خونریزی استفاده نماید. بسته به اینکه از کدام یک از روش‌های جراحی کوچک کردن سینه مردان استفاده شده است، امکان دارد که یک لوله در زیر پوست وی برای مدتی جهت خارج کردن مایعات اضافی قرار گیرد.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید.با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

نتیجه‌گیری

جراحی کوچک کردن سینه مردان در سال‌های اخیر به شدت افزایش پیدا کرده است؛ چرا که افزایش سایز سینه در مردان بیشتر از آنکه برای سلامت عمومی آنها خطر آفرین باشد، موجب کاهش اعتماد به نفس آنها می‌شود. به همین علت، انجام عمل ژنیکوماستی برای افرادی که به دنبال درمانی با نتیجه دائم هستند، توصیه می‌شود.

منبع : drnajafbeygi.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا