مقالاتمقالات جراحی بینیمقالات جراحی زیبایی

عمل بینی نیمه فانتزی _ عمل بینی فانتزی _عمل بینی طبیعی

انواع جراحی بینی

عمل بینی طبیعی ،_منظور از بینی طبیعی این است که اشکالات ظاهری بینی مانند قوز بینی ، افتادگی نوک بینی ، انحراف بینی ، پهنای نوک بینی ، به نحوی وضع شوند که بینی در عین حال که زیبا و شکیل تر می شود ، ظاهری عملی و مصنوعی پیدا نکند . یعنی به عبارتی دیگر اگر شخصی یعد از عمل بینی شخص را ببیند و متوجه عمل جراحی زیبایی در وی نخواهد شد. طبیعی بودن به معنای باقی ماندن مقداری از اشکالات اولیه و بزرگی بینی نیست بلکه به معنی تناسب کامل بینی با سایر اجزای صورت و باقی نماندن عوارض ظاهری جراحی مانند جای بخیه ، فرو رفتگی زیاد در ناحیه پشت و پره های بینی و کوچک تر از حد شدن سوراخ های بینی می باشد .

بینی نیمه فانتزی

در این مدل بینی پهنای بینی از رو برو و سایز سوراخ ها نیز کمی از حالت طبیعی باریکتر خواهد بود و ضمن حفظ تناسب سایز و شکل بینی با سایر اجزای صورت نوک بینی کمی از حالت طبیعی سربالاتر و قوس پشت بینی نیز کمیبیشتر باشد . این مدل بینی ظاهر غیر طبیعی و عملی ندارد . نوک بینی بیش از حد بالانرفته و ظاهر به اصطلاح خوکی پیدا نمی شود و همچنین قوس پشت بینی به حالت سرسره ای تبدیل نمی شود . مل نیمه فانتزی هر چند مقداری کوچکتر و ظریف تر از مدل طبیعی است اما باید به خاطر داشت که عملکرد تنفسی بینی ممکن است به اندازه مدل طبیعی کاملا مطلوب نباشد.

مدل غیر طبیعی یا فانتزی

از مشخصات این عمل زیبایی بالارفتن زیاد نوک بینی ،قوس بیش از اندازه در پشت بینی و فرو رفتگی زیاد ناحیه پره های بینی و کوچک شدن زیاد سایز بینی است . این مدل در کوتاه مدت و به خصوص در سنین کمتر برای برخی مطلوب باشد . ولی در دراز مدت موجب نارضایتی و گاهی انگشت نما شدن شخص شده و بعد از چند سال این افراد به دنال عمل ترمیم و اصلاح شکل غیر طبیعی بینی خود خواهند بود .

بعد از عمل جراحی بینی فانتزی

بینی فانتزی
بینی فانتزی

بعد از عمل جراحی بینی مایعات و ابمیوه های طبیعی بنوشید .
در هفته اول باید غذاهای نرم میل کنید و از جویدن غذاهای سفت وسخت خودداری کنید .

داشتن تورم بعد از عمل بینی امری طبیعی است که در سه روز اول به اوج می رسد.
استفاده از عینک یخی برای کاهش ورم توصیه می شود .
نحوه ی خوابیدن بعد از عمل بینی برای کاهش تورم اهمیت به سزایی برخوردار است فرد با دو بالش سر را بالاتر از حد معمول خود قرار دهد و به صورت طاقباز استراحت نماید و از خوابیدن به پهلو در دوران نقاهت خودداری نماید .
تا دو هفته بعد از عمل بینی عطسه کردن را بادهان باز انجام دهید .
از مصرف دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی به مدت ۲ هفته خودداری نمایید .
به مدت ۴۸ ساعت با کمک یک همراه می توانید حمام کنید و با رعایت کردن اصولی که اسپلینت بینی خیس نشود .
از انجام فعالیت های سنگین و حمل اجسام سنگین به مدت چندین ماه خودداری کنید .
از رفتن به محیط های شلوغ که خطر ضربه خوردن به بینی وجود دارد خودداری کنید.

بینی گوشتی

از مشخصات بینی گوشتی ؛ پوست بینی ضخیم ، قسمت تحتانی یعنی نوک بینی پهن و استخوانی در زیر ان احساس نمی شود ، پوست بینی چرب و منافذ روی ان بزرگ است پره های بینی بلندتر پهن تر وضخیم تر است .

عمل بینی گوشتی

اگر چه در گذشته به دلیل سنتی تر بودن این عمل به واقع شکل بینی پس از عمل دچار تغییر میشد اما امروزه با متدهای جدیدی که در انجام این عمل پیاده می شود جراحان زیبایی این اطمینان را برای بیماران به وجود اورده اند که شکلبینی پس از جراحی به شکل قبل از عمل باز نمی گردد . اگر برداشتن چربی با دقت، حوصله و به صورت یکنواخت نپذیرد منجر به بد فرمی در ناحیه سر بینی شده و در صورتی که این کار با دقت انجام نشود و بیش از اندازه برداشته شود باعث اختلال در خونرسانی نوک بینی شده و عوارض بدی را برای بیمار به همراه خواهد داشت .

از انجایی که بیشتر حجمی که در جراحی تحت تاثیر قرار می گیرد قسمت پوست و پره های بینی است این امکان وجود دارد که با توجه به ضعف غضروف های قسمت پایین بینی ، پس از گذشت مدتی از جراحی ، سربینی به علت پایین متمایل شود . جراح برای پیشگیری از این مشکل بینی قسمتی از غضروف بینی و یا گوش را به قسمت پایین بینی پیوند می دهد تا تقویت شده و بافت و فرم پوست بینی به زیبایی برروی ان بنشیند .
و تاجایی که ممکن است سعی شود تغییری در بافت پوست بینی انجام نشود . سن مناسب برای عمل زیبایی بینی در دختران بعد از ۱۴ سالگی و در پسران بعد از سن ۱۸ سالگی برای افراد رقم می خورد . مدت زمان جراحی زیبایی بینی حدود ۲ تا ۳ ساعت و بسته به نوع عمل بینی متفاوت است .

بینی فانتزی
بینی فانتزی

مراقبتهای بعد از عمل بینی

کبودی دور چشم ، احساس درد در گلو و ترشحات خونی تا چند روز اول بعد از جراحی و همچنین احساس بی حسی در ناحیه اطراف بینی تا ۳ هفته طبیعی بوده و نگران کننده نیست .
از فین کردن و تخلیه بینی با فشار پرهیز کنید و میتوانید از پنبه و یا سرنگ برای تمیز کردن بینی کمک بگیرید .
استخر ، سونا ، جکوزی ، شیرجه ، پرش از ارتفاع و افتاب گرفتن تا ۲ ماه به طور کلی ممنوع است .
برای مصرف کردن داروهای مسکن حتما با پزشک مشورت کنید داروهایی مانند اسپرین ، بروفن ، و ایبوبروفن به دلیل کاهش انعقاد پذیری خون میتواند باعث خونریزی شود .
تا ۲هفته بعد از عمل از قرار گرفتن در برابر نور خورشید و گرما مثل بخاری یا اجاق گاز خودداری کنید زیرا حرارت میتواند باعث تورم بینی شود .

بینی استخوانی

بینی استخوانی دارای استخوانی باریک است و پوستی نازک با انعطاف پذیری بالا از لحاظ بافتی و غضروفی بسیار مستحکم می باشد . لایه های چربی در ان ها بسیار نازک است و پره های ان کوچک و باریک هستند و همچنین دارای قوز و فرم منحنی است .

جراحی بینی استخوانی چه فوایدی دارد .

کوچک کردن بینی ، رفع پولیپ یا گرفتگی بینی ، رفع قوز روی بینی ، رفع انحرافات بینی و استخوان
حین عمل بینی استخوانی ، اگر تغییرات کمی ایجاد شود ، در نهایتنتایجی ایده ال حاصل می شود
اغلب در زیر پوست بینی های استخوانی چربی کمی انباشته شده و در اخر به تزریق استروئید بعد از عمل به منظور جلوگیری از ایجاد بافت اسکار نیاز نیست .

عوارض عمل بینی

خونریزی ، کاهش حس بویای ، سوراخ شدن تیغه بینی ، کوچک شدن سوراخ های بینی ، اسیب به بافت های عمقی ، عفونت ، کرختی پوست ، افزایش تنفس دهانی ،
جراحی زیبایی بینی به معنای کوچک شدن ان نیست . بلکه به معنای ایجاد تناسب بینی گوشتی و یا استخوانی با قسمت های مختلف ان و دیگر اجزای چهره نیز می باشد.

نکات قبل از عمل جراحی بینی

از دو هفته قبل از انجام عمل زیبایی بینی از مصرف هر گونه قرص بپرهیزید . از مصرف قرص اسپرین ، ایبوبروفن ، و ویتامین ای و مکمل های گیاهی پرهیز کنید .
به تعداد کافی مرطوب کننده لب و نوشیدنی های خنک به همراه داشته باشید . در طول عمل به علت تنفس از دهان لب ها و گلویتان خشک خواهد شد استفاده از نوشیدنی های خنک و مرطوب کننده های لب به این مسئله بسیار کمک می کند . .
استفاده از هرگونه نیکوتین را کاملا قطع کنید . نیکوتین موجود در سیگار شدیدا روند درمان و ترمیم بینی شما را کند می کند .

عمل بینی با لیزر

هرچند که می دانیم لیزر کاربردهای درمانی زیادی دارد و برای بسیاری از تغییرات پوستی و زیبایی بسیار موثر عمل می کند . اما باید بدانیم برای کوچک کردن بینی که باید همرا ه با تغییر اندازه ، بافت ، و یاکوچک کردن بینی همراه باشد تا چه اندازه لیزر توانایی دارد . اما واقعیت این است که فعلا عمل زیبایی بینی با لیزر تنها یک شعار تبلیغاتی است .
لیزر یک عمل ساده با استفاده از اشعه بوده که به دو صورت ، یکی برای تغییر در رنگ پوست بینی و دیگری برای افزایش حرارت در بینی و کم کردن حجم چربی بینی استفاده می شود .
تغییر در رنگ پوست بینی یعنی تیره و روشن کردن نواحی متفاوت بینی که در نتیجه با ایجاد سایه و روشنی خاص در ظاهر بینی باعث می شود بینی کوچکتر به نظر برسد . و کم کردن حجم چربی بینی نیز روشی نیست که بتوان به صورت علمی و تخصصی روی ان حسا بکرد که یک درمان دائمی و ترمیمی به حساب می اید .
علیرغم اینکه لیزر برای کوچک کردن بینی گوشتی ،تغییر در اندازه استخوان بینی و ترمیم نواقص بینی مانند انحراف تیغه استفاده نمی شود اما کاربرد هایی در جهت برگرداندن زیبایی برای کسانی که در جهت سرطان دچار نواقص پوستی بینی شده و یا در اثر تصادف بینی انها بد فرم شده است استفاده می شود .

روی نوبت دهی آنلاین کلیک کنید و از برترین پزشکان زیبایی مشهد بدون اتلاف وقت رزرو داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا