مقالاتمقالات جراحی عمومی

روش های غیر تهاجمی لاغری موضعی بدن و درصد موفقیت آمیز بودن آن ها

لاغری موضعی بدن

برای انجام لاغری موضعی از روش های تهاجمی و غیر تهاجمی استفاده می شود که روش های غیر تهاجمی به راحتی حجم و اندازه توده چربی در یک ناحیه از بدن را کاهش می دهند و اگر شما جزء افرادی هستید که هر چه تلاش می کنید قادر به کاهش چربی ها در نقاط مختلف بدن نظیر پهلوها و ران و شکم و … نمی باشید می توانید از این روش ها استفاده نمایید.

لاغری موضعی با استفاده از روش های غیر تهاجمی

امروزه با گسترش فناوری های جدید این امکان بوجود آمده است که چربی ها در نقاط مختلف بدن کاهش داده شوند و علاوه بر این شکل ظاهری بدن بدون استفاده از عمل جراحی زیبایی و ایجاد زخم و … بهبود بخشیده شود. در ادامه این مطلب روش هایی برای لاغری تهاجمی بدون استفاده از عمل جراحی زیبایی را پیش رو خواهید داشت.

تعریف لاغری با روش غیر تهاجمی

برای انجام کاهش چربی بدون استفاده از جراحی به صورت انتخابی سلول های چربی در منطقه مورد نظر شکسته می شوند تا حجم چربی زیر پوست کاهش داده شود که این درمان ها توسط FDA تاییده شده می باشند و چربی را به صورت تدریجی کاهش می دهند و باعث می شوند تا فرد به فرم اندام دلخواه خود برسد همچنین استفاده از این روش ها برای افرادی که به وزن ایده آل خود نزدیک هستند و نیازی به تغییر دادن شکل قابل توجهی از بدن خود ندارند مناسب می باشد.

لاغری موضعی

بررسی فواید لاغری غیر تهاجمی

1.نیازی به استراحت بعد از انجام درمان نمی باشد.

2. در این روش هیچ بیهوشی عمومی و زخم و شکافی بوجود نمی آید.

3. عوارض جانبی کمی برای اغلب بیماران ایجاد می شود.

4. شروع تدریجی نتایج استفاده از این روش به بیماران این اجازه را می دهد تا در مورد روند درمان آگاهی بیشتری داشته باشند.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

بررسی انواع روش های لاغری غیر تهاجمی

1.کرایولیپولیز :

کرایولیپولیز از انواع روش های بدون جراحی می باشد که در این روش از سرمای شدید برای از بین بردن سلول های چربی استفاده می شود و دستگاه کرایولیپولیز روی پوست ناحیه مورد نظر قرار داده می شود تا دما به آن قسمت انتقال داده شود و این دما به اندازه ای پایین است که سلول های چربی را مسدود می کند و آن ها را از بین می برد همچنین این دستگاه به بافت ها آسیبی نمی رساند.

از این روش برای از بین بردن چربی ها در نقاطی از بدن نظیر شکم و باسن و کمر و بازوها و زیر باسن و زیر چانه استفاده می شود و برای افرادی که تمایل دارند یک برآمدگی از چربی را کمی تغییر شکل دهند مناسب می باشد. بر اساس تحقیقات انجام شده در این روش 25 درصد از چربی ها در هر جلسه کاهش پیدا می کنند و درمان نیز بین 35 تا 60 دقیقه طول می کشد و یک بیمار معمولی بعد از یک تا دو جلسه درمان به نتیجه دلخواه خود می رسد و نتیجه کلی نیز بعد از گذشت یک ماه بعد از انجام دو تا سه مرحله استفاده از دستگاه کرایولیپولیز قابل مشاهده می باشد.

عوارض جانبی استفاده از دستگاه کرایولیپولیز شامل تورم موقت و خفیف ، قرمزی و بی حسی و خارش می باشد و عوارض ذکر شده جدی و ماندگار نمی باشند.

کرایولیپولیز

2. لیزر

لیزر قادر است که به کمک حرارت کنترل شده چربی زیر جلدی را از بین ببرد و طول موج لیزر از طریق پوست باعث گرم شدن بافت های چربی می شود و سلول های چربی را تا حد امکان تجزیه می کند. از این روش برای کاهش چربی ها در شکم و پهلو استفاده می شود همچنین در قسمت های دیگر بدن نیز می توان از لیزر برای کاهش چربی استفاده کرد. از بین بردن چربی ها توسط لیزر بدون درد است و بیمار احساس گرم شدن دارد و درمان نیز 25 دقیقه طول می کشد. بعد از گذشت 6 هفته یا 12 هفته نیز بیمار به نتیجه دلخواه خود می رسد.

لاغری موضعی با لیزر

3. تزریق داکسی کولیک اسید

داکسی کولیک اسید ماده طبیعی است که در بدن وجود دارد و به تجزیه چربی کمک زیادی می کند از این رو تزریق داکسی کولیک اسید باعث می شود تا سلول های چربی در هم بشکنند و از این روش برای کاهش چربی زیر چانه یا همان غبغب استفاده می شود.

تزریق داکسی کولیک اسید توسط سوزنی نازک انجام می شود و این تزریق 20 دقیقه طول می کشد و ممکن است پزشک برای راحتی بیمار از بی حسی موضعی نیز استفاده نماید و بعد از انجام درمان بیمار نیاز به استراحت ندارد و اغلب بیماران نیز بعد از گذشت دو روز می توانند فعالیت عادی خود را شروع کنند. بیماران معمولی نیاز به 2 تا 4 جلسه درمان به فاصله یک ماه از یکدیگر دارند تا به بهترین نتیجه برسند.

عوارض جانبی این روش لاغری موضعی شامل ایجاد تورم خفیف و بی حسی و قرمزی و کبودی در ناحیه درمان می باشد و علاوه بر این عوارضی نظیر بی حسی طولانی مدت نیز نادر می باشند و به خودی خود برطرف می گردند. توجه داشته باشید سلول های چربی که در این روش از بین رفته اند قابل بازگشت نمی باشند.

4. امواج اولتراسوند 

در این روش لاغری موضعی امواج فراصورت با استفاده از امواج صوتی متمرکز شده دیوارهای سلول های چربی را در منطقه مورد نظر تخریب می نمایند و در نتیجه چربی زیادی آزاد می شود و این چربی ها توسط بدن دفع می شوند و در نتیجه اندازه رسوبات چربی نیز کاهش داده می شوند.

انرژی اولتراسوند از طریق پوست منتقل می شود و این انرژی باعث ایجاد تغییرات فشار سریع می گردد که این فشار باعث می شود تا سلول های چربی هنگام ترک بافت هایی که در اطراف شان وجود دارند آن ها را تخریب کنند. از این روش درمانی برای رفع چربی های شکم و پهلو ها استفاده می شود و بیمار بعد از انجام این درمان نیازی به استراحت ندارد و با توجه به نوع درمان یک بیمار معمولی نیاز دارد یک تا سه جلسه به فاصله دو هفته از هم از این روش استفاده نماید و نتایج حاصل از درمان نیز اغلب بین 6 تا 12 هفته نهایی می شوند و سلول هایی چربی که نابود شده اند رشد نمی کنند و قابل بازگشت نیز نمی باشند.

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

5. کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی از انواع روش های لاغری است که در آن متخصص به بافت های چربی ناحیه مورد نظر گاز دی اکسید کربن تزریق می کند و این کار باعث تجزیه سلول های چربی ها می شود و سلول های چربی به کمک این روش از بدن دفع می شوند. مطالعات بیانگر این است که کربوکسی تراپی برای لاغری موضعی موثر می باشد و گاز دی اکسید کربن نیز به گردش خون بالا در بدن کمک زیادی می کند.

لاغری با کربوکسی تراپی

در این مطلب روش هایی کاربردی لاغری موضعی بدون استفاده از جراحی را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار دادیم که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا