عمل زیبایی سینه

ماستوپکسی چیست ؟ و چه کمکی به زیبایی سینه ها می کند ؟

ماستوپکسی یک اصطلاح پزشکی می باشد که به لیفت سینه ها گفته می شود و در این روش عمل زیبایی به سینه های شل و آویزان ظاهری گرد و محکم داده می شود همچنین پوست اضافه اطراف سینه ها نیز از بین می رود و اندازه نوک پستان کاهش پیدا می کند.

بررسی ماستوپکسی

با بالا رفتن سن سینه ها قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهند و عواملی نظیر شیردهی و بارداری و کاهش وزن نیز می توانند باعث شل شدگی و افتادن سینه ها شوند از این رو اغلب خانم ها تمایل دارند از انواع عمل های زیبایی برای فرم دادن به سینه های خود استفاده نمایند که یکی از این عمل ها لیفت سینه ها می باشد که دارای برش های مختلفی است و با توجه به فرم سینه از بین آن ها برشی مناسب انتخاب می شود.

لیفت سینه برای چه افرادی مناسب می باشد ؟

1.افرادی که سینه های آویزان و شلی دارند.

2. افرادی که سایز سینه های آن ها بزرگ می باشد.

بررسی انواع روش ها برای لیفت سینه

برای انجام ماستوپکسی از روش های مختلفی استفاده می شود که در ادامه به بررسی هر یک از این روش ها خواهیم پرداخت.

1.لیفت هلالی (Crescent)

از این روش برای بیمارانی استفاده می شود که به مقدار کمی لیفت نیاز دارند همچنین در این روش بخش کوچکی از بافت سینه در بالای آرئول برداشته می شود و نوک سینه ها نیز به قسمت بالاتر منتقل می شوند.

2. لیفت بنلی (Beneli)

این روش انتخابی مناسب برای بیماران با سینه آویزان و پوست شل می باشد و در این روش ابتدا یک برش در اطراف آرئول زده می شود سپس یک برش بزرگ تر در اطراف ایجاد می شود به صورتی که برش ها شبیه دونات می شوند سپس این قسمت برداشته می شود و لیفت قوی تری نسبت به هلال ماه ایجاد می گردد.

انواع برش ها برای لیفت سینه

3. لیفت آبنبات چوبی (Lollipop)

نسبت به روش های قبلی این روش قوی تر می باشد ولی جای زخم بیشتری ایجاد می گردد و برش ها نیز از اطراف آرئول شروع می گردند سپس به صورت مستقیم رو به پایین و تا قسمت چین سینه می رود.

4. لیفت T معکوس (T-bone)

یکی از قوی ترین روش های ماستوپکسی می باشد و این روش به صورت کلی شبیه به همان برش آبنبات چوبی یا دونات است ولی یک برش جانبی در زیر سینه و در چین پستان ها اضافه می گردد. این روش باعث ایجاد زخم های زیادی می شود ولی به مرور زمان زخم ها کمرنگ می شوند و توسط چین سینه محو می گردند.

ماستوپکسی چیست ؟

نحوه انجام جراحی لیفت سینه

این جراحی سینه در وضعیت بیهوشی عمومی انجام می گردد و اولین مرحله تزریق داروهای بیهوشی یا انجام بیهوشی می باشد سپس پزشک در قسمت هایی که از قبل مشخص کرده است برش هایی را ایجاد می کند که این برش ها در خط طبیعی چین های سینه ایجاد می گردند تا بعد از انجام جراحی محل بخیه ها به طور واضح مشخص نباشند. هر یک از این برش ها این امکان را فراهم می کنند که جراح بتواند پوست اضافه و چربی های اضافه موجود در سینه ها را خارج نماید و در ادامه نیز با انتخاب روشی خاص پوست سینه از محلی که برش خورده است به هم نزدیک می شوند تا بخیه انجام گیرد. مهم ترین بخش این نوع جراحی فرم دهی و قرار دادن هاله سینه در بهترین نقطه می باشد که این اقدام باید با دقت و ظرافت خاصی انجام شود و در پایان نیز پانسمانی روی بخش های بخیه شده قرار داده می شود تا روند بهبودی آغاز گردد.

نحوه انجام لیفت سینه ها

برخی از بیماران تمایل دارند همزمان با انجام ماستوپکسی کاشت پروتز سینه را نیز انجام بدهند که پروتز باعث می شود تا اندازه و حجم سینه ها افزایش پیدا کنند ولی جراحان به دلایل ایمنی این دو عمل را به صورت همزمان با یکدیگر انجام نمی دهند و اگر نیاز به انجام این دو عمل احساس شود بهتر است بیمار ابتدا لیفت سینه را انجام بدهد و در هفته ها یا ماه های بعدی عمل پروتز سینه را انجام بدهد.

مزایای عمل لیفت سینه

1.بالاتر رفتن سینه ها

2. رفع افتادگی سینه ها

3. ایجاد تقارن بین دو سمت سینه ها

4. ایجاد استحکام در بافت سینه

5. گرد شدن سینه ها

6. سفت شدن سینه ها

مزیت های ماستوپکسی

چه کسانی کاندیدی مناسب برای عمل لیفت سینه ها می باشند ؟

1.افرادی که از اندازه سینه های خود راضی هستند ولی از شکل ظاهری آن ها رضایت کافی ندارند.

2. توجه داشته باشید که لیفت سینه باعث افزایش سایز سینه نمی شود از این رو اگر شما تمایل دارید سینه هایی بزرگ داشته باشید بهتر است عمل پروتز سینه را انجام بدهید.

3. افرادی که از نظر جسمی سالم هستند و وزن ثابتی دارند.

مراقبت های بعد از انجام عمل لیفت سینه

1.قرار دادن میوه ها و سبزیجات تازه در برنامه غذایی

2. مصرف آب آناناس

3. اجتناب از مصرف الکل به مدت 1 ماه

4. اجتناب از کشیدن سیگار به مدت 1 ماه

5. استفاده از داروهایی که توسط پزشک تجویز می شود.

6. بیمار نباید از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین و … استفاده نماید.

لیفت سینه ها چیست ؟

7. بعد از عمل ممکن است سینه ها دردناک و متورم شوند بنابراین شما می توانید مقداری یخ را روی سینه خود قرار بدهید تا درد و تورم ناشی از عمل بهبود یابد.

8. به مدت دو تا سه هفته بعد از انجام جراحی باید از سوتین مخصوص لیفت سینه استفاده کنید همچنین قفسه سینه را باید بالا نگه دارید که در این صورت می توانید پشت تان یک بالش قرار بدهید و به آن تکیه کنید.

9. بین 2 تا 12 ماه زمان لازم است تا سینه ها به شکل نهایی خود برسند.

10. به مدت 2 تا 4 هفته باید از انجام فعالیت های شدید ورزشی خودداری نمایید.

بررسی هزینه عمل لیفت سینه

میزان هزینه دریافتی برای عمل لیفت سینه بر اساس معیارهای زیر تعیین می شود :

1.میزان تخصص پزشک جراح سینه

2. میزان تجربه پزشک

3. محل جغرافیایی مطبی که بیمار به آن مراجعه کرده است.

4. میزان پیچیدگی و دشواری روند جراحی سینه

 

توجه داشته باشید که عمل ماستوپکسی حساس می باشد از این رو توصیه می شود به پزشک متخصص و با تجربه کافی مراجعه کنید تا ابتدا بررسی های لازم در ناحیه سینه ها به صورت دقیق انجام شوند و شما بعد از انجام عمل زیبایی دچار مشکل خاصی نشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا