مقالات جراحی بینیمقالات جراحی زیبایی

هزینه عمل انحراف تیغه بینی در مشهد + نمونه کار

انحراف تیغه بینی

عمل انحراف تیغه بینی یا سپتوپلاستی زمانی انجام می شود که استخوان میانی بینی که عامل جدا کننده دو مجرای تنفسی است دچار کشیدگی یا کج شدن به یک سمت می شود. این مشکل می تواند به صورت مادر زادی در افراد وجود داشته باشد همچنین ممکن است به بینی ضربه یا آسیب وارد شود و بینی فرد دچار انحراف در تیغه شود.

بررسی هزینه عمل انحراف تیغه بینی در مشهد

به کمک جراحی بینی می توان مشکلاتی که در ساختار یا ظاهر بینی وجود دارد را برطرف کرد بنابراین اگر شما در فرم یا ساختار بینی خود دچار مشکل هستید بهتر است به جراح مناسب بینی مراجعه نمایید و بعد از انجام مشاوره با وی برای انجام عمل بینی اقدام نمایید همچنین قیمت عمل بینی گوشتی و استخوانی و … با یکدیگر متفاوت است و به شرایط بیمار و فرم بینی وی بستگی دارد. در ادامه به بررسی هزینه عمل انحراف تیغه بینی خواهیم پرداخت.

عمل انحراف بینی

عوارض انحراف بینی

انحراف تیغه بینی دارای عوارضی برای بیمار می باشد که همه این عوارض با انجام جراحی بینی برطرف می شوند. این عوارض عبارتند از :

 • ایجاد اختلال در تنفس
 • درد
 • خونریزی

نحوه انجام جراحی انحراف بینی در شهر مشهد

برای انجام این جراحی به 30 تا 90 دقیقه زمان نیاز است که مدت زمان جراحی با توجه به میزان پیچیدگی آن افزایش یا کاهش پیدا می کند همچنین بیمار اغلب برای انجام این عمل تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد ولی در برخی مواقع نیز ممکن است پزشک جراحی بینی بدون بیهوشی را انجام دهد و از بی حسی استفاده نماید.

برای انجام این جراحی ابتدا برش هایی در گوشه پره بینی ایجاد می شوند و پوست بینی به سمت بالا کشیده می شود تا جراح به استخوان تیغه بینی دسترسی پیدا کند سپس جراح بعد از جاگذاری تیغه بینی در مکانی مناسب و جدا نمودن غضروف های شکسته و بافت های آسیب دیده ، پوست را به محل اصلی برمی گرداند و محل برش ها را هم بخیه می زند.

نحوه انجام جراحی انحراف تیغه بینی

خطرات ناشی از جراحی انحراف بینی

برخی اوقات عوارض و خطرات نادری بعد از انجام جراحی انحراف تیغه بینی برای بیمار رخ می دهد که در ادامه مطلب به آن ها اشاره خواهیم کرد :

 • خونریزی
 • اسکار در محل زخم ها
 • تغییر در فرم بینی
 • تغییر در رنگ پوست بینی
 • کاهش حس بویایی

توجه داشته باشید که درصد بروز هر یک از این مشکلات کم است و در صورتی که بیمار برای انجام جراحی به بهترین جراح بینی در مشهد مراجعه نماید این علائم و عوارض رخ نخواهند داد همچنین برخی اوقات بعد از به وجود آمدن هر یک از این علائم نیاز به جراحی ترمیمی بینی می باشد.

دوره بهبود بعد از انجام جراحی انحراف بینی چقدر است ؟

بعد از اتمام جراحی و گذشت چند ساعت از انجام جراحی بیمار از بیمارستان مرخص می شود به همین دلیل این نوع عمل جزء عمل های سرپایی به شمار می رود همچنین در مواردی نیز ممکن است بیمار به مدت یک شب در بیمارستان بستری شود.

بررسی دوره نقاهت عمل انحراف بینی

ممکن است بعد از انجام عمل مقداری خونابه وجود داشته باشد و بیمار بعد از انجام عمل احساس درد کند و در اطراف بینی و تورم و کبودی ایجاد شود که همه این موارد بعد از گذشت مدت زمانی رفع می شوند همچنین دوره نقاهت بعد از انجام این جراحی کوتاه می باشد و بیمار می تواند بعد از گذشت چند روز به انجام فعالیت های روزانه اش برگردد.

خطرات ناشی از عمل انحراف بینی

چه اقداماتی را قبل از انجام عمل انحراف تیغه بینی باید انجام بدهیم ؟

 • از مصرف داروهای ضد التهاب نظیر آسپرین و ایبوپروفن و … دو هفته قبل از انجام عمل خودداری نمایید زیرا این داروها باعث رقیق شدن خون و افزایش احتمال خونریزی می شوند.
 • برای انجام جراحی باید به صورت ناشتا به بیمارستان مراجعه نمایید تا در زمان بیهوشی با مشکل خاصی مواجه نشوید.
 • انجام آزمایش
 • عکسبرداری از بینی
 • در زمان جلسه مشاوره در مورد سابقه بیماری یا داروهای خاصی که مصرف می کنید با پزشک تان صحبت کنید.
 • روز عمل حتما یک همراه داشته باشید.

چه اقداماتی را بعد از انجام عمل انحراف تیغه بینی باید انجام بدهیم ؟

مراقبت های بعد از انجام جراحی انحراف بینی می تواند روی نتیجه جراحی تاثیر زیادی داشته باشد و به بهتر شدن آن کمک زیادی کند. برخی از اقداماتی که بعد از انجام جراحی انحراف تیغه بینی باید انجام دهیم عبارتند از :

 • بیمار باید داروها و مسکن های تجویز شده توسط پزشک را به موقع مصرف نماید تا از بروز عفونت و درد جلوگیری شود.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون و مصرف الکل و دخانیات به مدت 14 روز بعد از انجام عمل خودداری نمایید.
 • در زمان خوابیدن بهتر است سر خود را بالاتر از بدن تان قرار بدهید که برای این کار می توانید از چند بالش استفاده کنید.
 • به مدت 7 روز بعد از انجام عمل از انجام فعالیت های ورزشی سنگین خودداری نمایید زیرا این کار باعث ایجاد تورم می شود و احتمال خونریزی را افزایش می دهد.
 • از انجام فعالیت های ورزشی خودداری نمایید.
 • بعد از انجام جراحی غذاهای سفت نخورید زیرا این غذاها نیاز به جویدن دارند و بیشتر از مایعات و غذاهای آبکی استفاده نمایید.

جراحی بینی

تفاوت بین جراحی سپتوپلاستی با جراحی سپتورینوپلاستی

سپتوپلاستی به جراحی انحراف تیغه بینی گفته می شود ولی زمانی که شما بخواهید در کنار عمل انحراف تیغه بینی جراحی زیبایی نیز انجام بدهید به آن سپتورینوپلاستی گفته می شود و در کنار عمل انحراف بینی می توان عمل بینی طبیعی یا فانتزی و نیمه فانتزی را هم انجام داد.

مزیت های جراحی انحراف بینی

 1. بهبود در ظاهر بینی
 2. رفع ایرادهای بینی
 3. بهبود و اصلاح مشکلات تنفسی
 4. رفع خروپف در زمان خواب
 5. اصلاع تیغه بینی و رفع کجی آن
 6. تناسب فرم بینی با سایر اجزای صورت

مزیت های جراحی انحراف تیغه بینی

بررسی هزینه عمل انحراف بینی در مشهد

هزینه جراحی انحراف بینی به عوامل زیادی وابسته است که این عوامل عبارتند از :

 • دستمزد جراح هزینه بیمارستان
 • دستمزد پرسنل اتاق عمل
 • هزینه آزمایش ها
 • هزینه داروها

برای رزرو و نوبت گیری آنلاین نزد برترین پزشکان مشهد لطفا کلیک کنید. . با مجرب ترین پزشکان مشاوره کنید و انتخاب دقیق تری برای درمان داشته باشید.

 

علاوه بر موارد ذکر شده هزینه جراحی در افراد مختلف با فرم بینی متفاوت متغیر می باشد و تا زمانی که بیمار نزد پزشک معاینه نشود نمی توان قیمت دقیقی را برای جراحی انحراف تیغه بینی ذکر کرد همچنین با توجه به اینکه جراحی انحراف بینی جزء جراحی های زیبایی و درمانی شناخته می شود در صورتی که شما بتوانید ثابت کنید که عمل را با هدف درمان و رفع مشکلات تنفسی انجام داده اید می توانید بخشی از هزینه جراحی را از بیمه دریافت کنید.

اگر بیمه شما تامین اجتماعی می باشد برای انجام عمل باید به بیمارستان دولتی مراجعه نمایید که در این صورت بیمه حدود 30 درصد از هزینه عمل را تقبل می کند ولی اگر بیمه شما تکمیلی باشد بیمه حدود 70 درصد از هزینه عمل را تقبل می کند و بیمار باید بخشی از هزینه های جراحی که مربوط به عمل زیبایی بینی می باشد را باید به صورت کامل پرداخت نماید.

هزینه عمل انحراف تیغه بینی

نمونه کار عمل انحراف بینی

بهتر است قبل از انتخاب جراح ابتدا نمونه کارهای وی را مشاهده نمایید. امروزه اغلب پزشکان نمونه کار جراحی های خود را در پیج اینستاگرام یا سایت به اشتراک می گذارند و ضمن مشاهده نمونه کارها می توانید نظر بیماران را هم مطالعه نمایید سپس برای انتخاب جراح مناسب و با تجربه بدرستی تصمیم گیری نمایید.

عمل زیبایی و درمانی بینی انحراف تیغه بینی نمونه کارهای انحراف بینی عمل زیبایی بینی نمونه کار عمل بینی مدل عمل انحراف تیغه بینی در مشهد نمونه کار جراحی بینی انحراف بینی

نتیجه گیری :

هزینه عمل انحراف تیغه بینی با بیمه تکمیلی بستگی به شرکت ارائه دهنده دارد و بهتر است شما قبل از انجام این عمل به مرکز بیمه خود مراجعه نمایید و از همه جزئیات پرداخت هزینه های عمل توسط بیمه مطلع شوید تا بتوانید بدرستی در مورد انجام این نوع عمل درمانی و زیبایی تصمیم گیری نمایید همچنین اگر میزان بودجه کافی برای انجام این عمل توسط جراحی ماهر را ندارید بهتر است صبر کنید تا به میزان بودجه مناسبی برسید و از انجام عمل بینی ارزان قیمت خودداری نمایید زیرا این نوع عمل ها عوارضی زیادی را خواهند داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا