مقالات جراحی زیبایی

آبدومینوپلاستی یا تامی تاک

تامی تاک

اگر شما در قسمت شکم تان چربی و پوست اضافه دارید که به کمک رژیم و ورزش به نتیجه دلخواه تان نمی توانید برسید بهتر است به کمک آبدومینوپلاستی یا تامی تاک چربی و پوست های اضافه موجود در قسمت شکم را رفع کنید.

بررسی آبدومینوپلاستی یا تامی تاک

تامی تاک نوعی عمل جراحی است که به شکم با برداشتن چربی و پوست اضافه و سفت کردن ماهیچه های دیواره شکمی شکل می دهد. توجه داشته باشید که این روش مانند لیپوساکشن نیست ولی ممکن است پزشک لیپوساکشن را همراه با تامی تاک انجام بدهد. در مطالب قبلی روش هایی برای لاغری شکم و پهلو و برداشتن شکم بدون جراحی و نحوه تخلیه چربی شکم را مطالعه کردید در ادامه به بررسی آبدومینوپلاستی خواهیم پرداخت.

بررسی آبدومینوپلاستی

نحوه انجام جراحی آبدومینوپلاستی

اولین مرحله این است که جراحی مناسب را انتخاب کنید سپس جراح باید جلسه مشاوره ای را تعیین کند تا وضعیت شما را به دقت بررسی نماید. این جراحی به دو روش زیر انجام می شود که انتخاب روش مناسب به نظر جراح بستگی دارد.

نحوه انجام جراحی آبدومینوپلاستی

1.جراحی کامل شکم

در این روش جراح شکم را از قسمت استخوان لگن چپ تا استخوان لگن راست برش می زند سپس در صورت نیاز در قسمت پوست و بافت و عضلات شکم تغییراتی را انجام می دهد. جراحی آبدومینوپلاستی شامل حرکت دادن ناف می باشد و ممکن است بیمار به مدت چند روز به لوله های تخلیه در زیر پوست خود نیاز داشته باشد.

تماس با کارشناسان سلامتی بدون مرز

2. جراحی آبدومینوپلاستی جزئی یا مینی

این نوع جراحی بر روی افرادی که رسوبات چربی در زیر ناف آن ها قرار دارد انجام می شود و در طول این روش جراح به احتمال زیاد ناف شما را حرکت نمی دهد و این روش ممکن است دو ساعت و بسته به وضعیت شما به طول بیانجامد.

مدت زمان این جراحی بین 1 تا 5 سال طول می کشد و با توجه به وضعیت بیمار ممکن است لازم باشد وی یک شب در بیمارستان بستری شود. برای انجام این عمل زیبایی از بیهوشی عمومی استفاده می شود.

آبدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی برای مردان و زنانی که در سلامتی کامل به سر می برند مناسب می باشد و بانوانی که چند حاملگی داشته اند می توانند از این روش برای سفت کردن عضلات شکم و کاهش پوست در قسمت شکم استفاده نمایند.

اگر شما از چاقی مفرط رنج می برید و ذخیره چربی به مقدار زیادی دارید و پوست اطراف شکم تان شل شده است می توانید از این عمل زیبایی استفاده نمایید.

نحوه انجام آبدومینوپلاستی

بررسی نکاتی که باید قبل از جراحی آبدومینوپلاستی رعایت کنید.

 1. اگر شما سیگار می کشید پزشک از شما می خواهد که به مدت 14 روز قبل از انجام تامی تاک سیگار را ترک نمایید و علاوه بر این کم کردن سیگار کافی نمی باشد و شما باید به صورت کامل سیگار را ترک نمایید زیرا سیگار کشیدن باعث می شود که احتمال وجود عوارض بیشتر شود و علاوه بر این روند بهبودی نیز کاهش پیدا کند.
 2. قبل از انجام جراحی رژیم غذایی را امتحان نکنید و وعده هایتان را به صورت متعادل و کامل بخورید و رژیم غذایی سالمی داشته باشید تا روند بهبودی شما زودتر انجام شود.
 3. در مورد داروهایی که مصرف می نمایید نظیر داروهای تجویزی و داروهای گیاهی و مکمل و … پزشک را در جریان قرار بدهید و پزشک شما امکان دارد دستورالعمل هایی را برای متوقف کردن بعضی از داروها به شما بدهد.
 4. قبل از انجام آبدومینوپلاستی باید خانه خود را آماده نمایید و شما نیاز به یک بسته یخ ، لباس راحت و گشاد ، وازلین ، دوش حمام دستی  و صندلی حمام خواهید داشت.
 5. اگر تنها زندگی می کنید نیاز دارید که فردی حداقل یک شب پیش شما بماند که برای انجام همه این کارها باید برنامه ریزی نمایید.

نکاتی که قبل از تامی تاک باید بدانید

عوارض آبدومینوپلاستی

 1. بیمار در روزهای بعد از جراحی درد و تورم دارد.
 2. بیمار ممکن است احساس بی حسی و کبودی و خستگی داشته باشد.
 3. عفونت
 4. خونریزی در زیر پوست
 5. لخته شدن خون
 6. اگر فردی دچار گردش خون ضعیف و دیابت و بیماری قلبی باشد ممکن است بیشتر دچار این عوارض گردد.
 7. آبدومینوپلاستی باعث ایجاد اسکار می شود ولی ممکن است اسکار کمی کمرنگ شود ولی هرگز به صورت کامل ناپدید نمی شود.
 8. جراح ممکن است کرم یا پمادهایی را برای کمرنگ کردن اسکار تجویز نماید.

عوارض آبدومینوپلاستی

مراقبت های بعد از جراحی آبدومینوپلاستی

 1. اگر شما آبدومینوپلاستی را به صورت جزئی یا کامل انجام بدهید باید منطقه ای که روی آن جراحی انجام شده است بخیه و باند پیچی شود.
 2. باندی که مورد استفاده قرار داده اید باید سفت و الاستیک باشد.
 3. جراح باید شما را در مورد بهترین پوزیشن برای نشستن یا دراز کشیدن راهنمایی کند.
 4. بیمار باید انجام فعالیت های شدید را به مدت 6 روز محدود نماید.
 5. ممکن است بعد از انجام عمل جراحی بیمار مجبور باشد یک ماه مرخصی بگیرد.
 6. رژیم غذایی و ورزش نیز می تواند به شما در حفظ نتیجه کمک بیشتری کند.

جراحی آبدومینوپلاستی

در این مطلب نحوه جراحی تامی تاک یا آبدومینوپلاستی را پیش رو داشتید که امیدواریم با مطالعه مطالب ذکر شده توانسته باشید اطلاعات لازم را در زمینه این عمل زیبایی بدست آورده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا