مقالات جراحی زیبایی

تیپ پلاستی با جراحی بینی چه فرقی دارد ؟

تیپ پلاستی با جراحی بینی چه فرقی دارد ؟

میل به زیبایی از زمان های گذشته تا به امروز یکی از دغدغه های بشر بوده است و همین مسئله باعث شده است که اغلب خانم ها و آقایان به سمت عمل های زیبایی روی آورند و امروزه با توجه به گسترش پزشکی عمل های زیبایی زیاد و پیچیده ای در اندام های مختلف بدن انجام می شوند که تیپ پلاستی یکی از آن ها است.

بررسی تفاوت بین تیپ پلاستی با جراحی بینی

تیپ پلاستی از انواع زیر مجموعه جراحی رینوپلاستی می باشد که بیشترین تمرکز این عمل زیبایی روی نوک بینی است و در این عمل زیبایی به رفع افتادگی و پهنی نوک بینی پرداخته می شود همچنین از افزایش بی رویه ارتفاع نوک بینی جلوگیری می شود و می توان به کمک این عمل زیبایی بینی تا حدودی سوراخ های بینی را کوچک کرد یا آن ها قرینه نمود و علاوه بر این به کمک تیپ پلاستی سر بینی را می توان به سمت بالا برد.

در ادامه به بررسی تفاوت های بین تیپ پلاستی و جراحی بینی خواهیم پرداخت که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را ببرید.

بررسی تفاوت بین تیپ پلاستی و جراحی زیبایی بینی

چه افرادی کاندید مناسب برای تیپ پلاستی می باشند ؟

 1. افرادی که روی پل بینی یا قسمت میانی بینی خود دارای قوز متوسط یا کم هستند.
 2. افرادی که انحراف بینی کمی دارند یا در بینی آن ها مقداری ناقرینگی وجود دارد.
 3. افرادی که تمایل دارند بینی سربالاتری داشته باشند.
 4. افرادی که تمایل دارند پره های کنار بینی آن ها مقداری جمع شود و ظاهر بینی کمی کوچک تر شود.
 5. افرادی که بعد از جراحی بینی از فرم بینی خود راضی نیستند.

کاندیدای مناسب برای تیپ پلاستی

مزایای تیپ پلاستی چیست ؟

 • در این روش از برش های کمتری استفاده می شود و در نتیجه روند بهبودی بخیه ها سریع تر انجام می گردد و جای بخیه ها کمتر است.
 • این روش جراحی دارای خونریزی کمی است و نیازی نیست که اقدامات پیچیده ای انجام شود.
 • افرادی که تمایل دارند در نوک بینی خود مقداری تغییرات ایجاد نمایند می توانند از این روش استفاده نمایند.
 • بعد از انجام این عمل زیبایی نوک بینی فرم ظریف تری را به خود می گیرد همچنین این نوع جراحی برای افرادی که دارای نوک بینی پهنی هستند یا فاصله لب بالایی آن ها تا بینی کم می باشد بسیار مناسب است.

بررسی مزایای تیپ پلاستی

بررسی تفاوت ها

 • برای انجام تیپ پلاستی از بی حسی موضعی استفاده می شود و بیمار در طول عمل به جز سوزن های اولیه که به منظور بی حسی استفاده شده اند هیچ دردی را احساس نمی کند ولی عمل جراحی بینی تحت بیهوشی کامل انجام می شود.
 • در تیپ پلاستی قوز بینی را می توان تا 5 میلی متر اصلاح کرد ولی در عمل جراحی کامل بینی می توان قوز بینی را به مقداری بیشتری برداشت.
 • در این نوع عمل اصلاح انحراف خارجی یا داخلی بینی مقدور نمی باشد زیرا استخوان بینی باید به صورت کامل شکسته شود ولی اگر انحراف بینی کم باشد می توان به کمک تیپ پلاستی در برخی مواقع آن را اصلاح نمود. توجه داشته باشید که اصلاح انحراف بینی به صورت کامل به کمک جراحی کامل بینی امکان پذیر می باشد.

تفاوت بین تیپ پلاستی با جراحی بینی

 • در صورتی که برای انجام عمل بینی نیاز به پیوند غضروفی متعدد باشد عمل تیپ پلاستی گزینه مناسبی نیست زیرا امکان برداشت غضروف مورد نیاز از تیغه بینی در این روش وجود ندارد.
 • هزنیه تیپ پلاستی بسیار کمتر از جراحی کامل بینی است زیرا نیاز به بیهوشی کامل نیست.

بررسی تفاوت بین تیپ پلاستی و عمل بینی

در این مطلب با تفاوت های بین عمل بینی و تیپ پلاستی آشنا شدید که امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورده باشید و بتوانید در مورد روش انجام جراحی زیبایی بینی خود به راحتی تصمیم گیری نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا