مقالاتمقالات جراحی بینیمقالات جراحی زیبایی

مراحل جراحی بینی از تصمیم تا روز جراحی

مراحل جراحی بینی از تصمیم تا روز جراحی

علم پزشکی در ابتدا چیزی مانند عطاری ها و شیوه های سنتی و تا حد زیادی تجربی اقدام به درمان بیماری های افراد در طول تاریخ کرد و طبیعتاً این درمان ها تلفات زیادی نیز داشتند اما به تدریج تکنولوژی پیشرفت کرد و دانش بشر درباره سیستم آناتومی بدن و جزئیات آن افزایش یافت.

به تدریج داروهای شیمیایی گسترش یافتند و همچنین علم تخصصی جراحی به تدریج شکل گرفت اما در ابتدا جراحی ها فقط برای افرادی که در وضعیت بحرانی بودند و امکان مرگ برای آنها وجود داشت انجام می شد زیرا هنوز اطمینان زیادی به این روش نبود و  احتمال خطرات مختلف در آن وجود داشت.

با گذشت زمان و پیشرفت تحقیقات روی این روش و همچنین کسب تجربیات مختلف تلفات میثم راه بود این علم به تدریج پیشرفت کرد تا جایی که ضریب اطمینان انجام آن به حد قابل قبولی رسید.

کم کم در رشته های مختلف پزشکی و در شاخه های گوناگون شاخه ای به نام جراحی به وجود آمد تا تخصص های جراحی مربوط به هر بخش از بدن تفکیک شود و فرد جراح بتواند تمام حواس خود را روی تخصص مربوط به خود معطوف کند زیرا رفته اطلاعات بیشتری درباره جزئیات آناتومی هر بخش از بدن کشف می‌شد.

مراحل جراحی بینی
مراحل جراحی بینی

اگر بخواهیم درباره پیشینه جراحی‌های زیبایی صحبت کنیم جالب است بدانید که از همان ابتدا کسانی بودند که با وجود خطر مرگ حاضر بودن خود را برای کسب زیبایی و جذابیت را با احتمال ۴۰ درصد زنده ماندن به چه جراحی بسپارند.

و شاید جالب باشد بدانید که اولین شخصی که تن به این اعمال جراحی داد یک زن بود که با برداشتن دنده های انتهایی خود توانست به کمری باریک در دست پیدا کند که در آن زمان کمر باریک به عنوان یک معیار زیبایی مهم تلقی می شد.

مراحل جراحی بینی
مراحل جراحی بینی

در تمام طول سیر پیشرفت این تکنولوژی افرادی بودند که برای زیبایی آن را امتحان کردند و گاه آن به دلیل رشد نیافتگی علم جراحی در آن تخصص آسیب‌های جسمانی و ظاهری دیدند اما امروزه به دلیل امنیت بالای عمل های جراحی الن شاخه ای در تمامی بخش های جراحی و تخصص ها به نام جراحی زیبایی به وجود آمده است.

یعنی شما اگر به هر وقت از جراحی مراجعه کنید خواهید دید که یک سری اعمال زیبایی نیز در آن وجود دارد که متناسب با نیاز به درخواست بیمار برای انجام شود و به جرات می توان گفت امروزه برای انجام هر تغییری در آناتومی بدن حداقل یک روش وجود دارد.

این پیشرفت تکنولوژی می تواند بسیار به سود ما باشد اما باید توجه داشته باشیم که هر جایی که گردش مالی خوبی وجود دارد ممکن است سودجویان نیز برای کسب سود بیشتر و تبلیغات عجیب و غریب ظاهر شوند.

شما زمانی می توانید از پیشرفت تکنولوژی استفاده مناسبی انجام دهید که نسبت به تمامی روش های نوین موجود در تخصص مورد نیاز خود تحقیق کنیم اطلاعات خود را درباره آن ها افزایش دهید تا بتوانید روش مناسب خود را انتخاب کنیم متناسب با محاسن و معایبی که هر روش دارد.

مراحل جراحی بینی
مراحل جراحی بینی

این امر باعث می‌شود که شما آگاهانه انتخاب کنید و از نتیجه رضایت بیشتری داشته باشید تا اینکه گوران به خاطر تبلیغات زیبا و اغوا کننده روشی را انجام دهید که برای شما مناسب نیست و تبعاتی همراه داشته باشد که باعث آزار شما و آسیب ظاهری در شما شود و سعی کنید اطلاعات خود را درباره روش‌های مختلف افزایش دهید.

عمل جراحی زیبایی بینی

در این مقاله سعی داریم شما را با سیر آماده سازی تا روز اتاق عمل آشنا کنیم و به شما بگوییم که چگونه این زمان را بگذرانید تا بتوانید بهترین نتیجه را از عمل جراحی زیبایی بینی خود حاصل کنید و کمترین میزان عوارض را داشته باشید که شامل درس های فنی و پزشکی و همچنین و شناختی می باشد که بعد از مطالعه آن برای شما مفید خواهد بود.

در حقیقت در تعریفی کوتاه اینگونه می‌توان گفت که جراحی بینی نوعی از عمل های زیبایی یا عمل جراحی درمانی برای تغییر شکل بینی می باشد و تاثیر زیادی بر زندگی شما دارد به همین خاطر باید تحقیقات زیادی در این مورد داشته باشید تا یک جراحی موفق و رضایت بخش داشته باشید.

تصمیم گیری برای جراحی بینی

این نکته بسیار مهم است که شما از تصمیم خود تصویر واضحی داشته باشید و دقیقا بدانید که  به چه دلیل می خواهید عمل جراحی بینی انجام دهید و به طور معمول هدف از جراحی بینی علاوه بر دست یافتن به زیبایی می تواند مشکلات جسمی شما را نیز بهبود بخشد.

بعنوان مثال برخی از مشکلات بینی که می توان به آنها اشاره کرد شامل: باز کردن راه های باریک بینی و اختلالات و نقایص مادر زادی و ساختاری و انحراف تیغه بینی به منظور بهبود مشکلات تنفسی و رفع نقص . قبل از تصمیم گیری برای جراحی بینی باید انتظارات خود از جراحی بینی را بدانید و اولین قدم برای جراحی بینی مشاوره با یک جراح برای درک مراحل و فرآیندهای جراحی بینی است که در این مرحله شما باید دقیقا به دکتر خود بگویید چه انتظاری از جراحی بینی تان دارید و می خواهید بینی تان چه شکلی شود.

چه افرادی به عمل بینی نیاز دارند؟

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چه کسی به عمل جراحی زیبایی بینی نیاز دارد و اگر بخواهیم سریعاً یک پاسخ مشخص به شما ارائه کنیم می‌توانیم بگوییم افرادی که از بینی فعلی خود ناراضی هستند.

برخی از افرادی که احساس می کنند بینی شان با افزایش سن در حال تغییر است و از این تغییر ناراضی هستند و افرادی که قسمتی از بینی شان بدشکل است و می خواهند آن را اصلاح کنند و کسانی که سن مناسبی برای جراحی بینی دارند.

با این که جراحی بینی بین جوانان و نوجوانان محبوب تر است اما نوجوانان بهتر است حداقل تا ۱۷ یا ۱۸ سالگی صبر کنند برای اینکه رشد و تغییر بینی آن ها کامل شود.

افرادی که اطلاعات لازم را درباره ی جراحی بینی دارند و می دانند مراحل جراحی بینی و دستور العمل های قبل از عمل چیست و خود را برای آن آماده می کنند و به عنوان مثال کسانی که سرکار می روند باید حداقل بتوانند به مدت یک هفته در مرخصی باشند و کسانی که دچار برخی آلرژی ها هستند باید حتما دکتر معالج خود را آگاه کنند تا در طول جراحی دچار مشکل نشوند.

مراحل جراحی بینی
مراحل جراحی بینی

برای چه کسی جراحی بینی توصیه نمیشود؟

قطعاً برای هر درمان پزشکی یکسری من نیز وجود دارد اما مهمترین عاملی که باعث می شود که به یک شهر جراحی زیبایی بینی توصیه نشود مربوط به تصور شخص می باشد و به عبارت دیگر کسانی که انتظارات واقع بینانه ندارند.

 • کسانی که پوست یا غضروف بینی آنها خیلی ضعیف بوده و از نظر ساختاری کامل نیست.
 • کسانی که از روی اجبار می خواهند جراحی بینی انجام دهند.
 • کسانی که سنشان برای جراحی بینی مناسب نیست (جراحی بینی بهتر است بین محدوده ی سنی ۱۸ تا ۴۰ سال انجام شود)
 • کسانی که به دنبال یک بینی بی نقص هستند.
 • کسانی که دچار اختلال بدشکلی بدن ( یک اختلال روانی است که فرد مرتبا از اعضای بدن خود ایراد می گیرد) یا هر گونه اختلال روانی دیگری هستند.
 • کسانی که می خواهند بینی خود را شبیه یک هنرپیشه یا فرد دیگر در بیاورند.
 • کسانی که در یک مرحله ی بحرانی زندگی هستند ( به عنوان مثال مرگ کسی که دوستش دارند یا پایان یک رابطه)

اگر متقاضی جراحی مشکل پولیپ دارد تا وقتی که بهبود کامل پیدا نکند نباید جراحی بینی انجام دهد باید مشکلات تنفسی قبل از جراحی به طور کامل بررسی تا بعد از جراحی دچار عارضه نگردد یا اینکه جراحی بینی را هم زمان با جراحی رفع گرفتگی یا پولیپ انجام دهد.

افرادی که مصرف سیگار شان بالاست باید حداقل یهک هفته قبل از جراحی مصرف سیگار خود را قطع کنند و گرنه نمی توانند جراحی بینی داشته باشند و این ها همه نکات بسیار مهمی هستند که باید حتماً مورد توجه و پیگیری پزشک و خود بیمار قرار بگیرند زیرا بسیار با اهمیت و تاثیر گذار هستند.

 

نکته بسیار مهم انتخاب جراح

میتوان این‌گونه گفت که از مهمترین مراحل جراحی بینی برای رسیدن به یک نتیجه ی رضایت بخش و موفق این است که یک جراح مطمئن انتخاب کنید و جراحی بینی در بین پر چالش ترین جراحی های زیبایی طبقه بندی شده است، باید جراحی پیدا کنید که در طول عمل های قبلی اش بسیار موفق عمل کرده و یک رزومه کاری موفق دارد، شاید به نظر بیاید جراحان زیادی این شرایط را دارند ولی فراموش نکنید تعداد جراحانی که این ویژگی ها را ندارند نیز زیاد است. بنابراین تحقیقات دقیق و موثر در این زمینه یک امر ضروری است و یکی از مهم ترین مراحل جراحی بینی محسوب می شود.

متخصص-زیبایی
متخصص-زیبایی

مرحله اول بررسی

 • مجوز پزشکی معتبر
 • تحصیلات، دانش و صلاحیت پزشکی
 • تجربه ی انجام جراحی بینی
 • کیفیت مشاوره و میزان راحتی شما با او

بعد از این که یک جراح واجد شرایط در منطقه ی خود پیدا کردید، باید برای ویزیت و مشاوره ی حضوری در مطب او نوبت بگیرید.

اولین جلسه مشاوره

همیشه به خاطر داشته باشید که قبل از هر اقدام درمانی صداقت بیمار در ارائه اطلاعات پزشکی به پزشک بسیار مهم و حائز اهمیت است زیرا هر یک از این اطلاعات می‌تواند بر بخشی از مراحل درمان تاثیر گذار باشد و معمولا پس از انتخاب جراح خود برای عمل بینی و گرفتن وقت برای جلسه مشاوره برای عمل بینی نزد ایشان مراجعه می کنید.

در جلسه مشاوره برای عمل بینی جراح اطلاعات لازم و موردنیاز را در اختیار شما قرار می دهند و شرایط عمل را برای شما توضیح می دهند . همچنین بررسی های لازم انجام می شود کاندید مناسب برای عمل بینی شناخته شود.

در جلسه ی مشاوره شما باید در مورد سابقه ی پزشکی خود به طور کامل صحبت کنید. که این موارد شامل اطلاعات زیر می شود:

 • جراحی های قبلی
 • بیماری های که در گذشته و در حال حاضر دارید
 • آلرژی و داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید

برنامه درمانی و جلسات مشاوره

جراح شما بر اساس اهداف، خصوصیات فیزیکی و تجربه و تخصص خود، پیشنهادات و اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهد که شامل موارد زیر می شود:

 • روش جراحی بینی شما را مشخص می کند که این شامل نوع جراحی و یا ترکیب روش های مختلف می شود.
 • نتایج قابل پیش بینی را برای شما مطرح می کند.
 • بررسی های مالی و هزینه هایی که باید در نظر گرفته شود.
 • ریسک ها و مشکلات مرتبط بررسی می شود.
 • انتخاب هایی که می توانید برای بیهوشی و محل جراحی داشته باشید.
 • آمادگی هایی که باید قبل از جراحی داشته باشید.
 • انتظاراتی که باید بعد از جراحی داشته باشید.
 • نشان دادن عکس های قبل و بعد از عمل افراد مشابه شما و پاسخ دادن به سوالات شما

سوالات مهم که باید از جراح بپرسید:

یکی از موثرترین مراحل جراحی بینی مرحله پرسش و پاسخ در مطب دکتر است. در این مرحله تقریبا اکثر بیماران به قطعیت می رسند و تصمیم نهایی خود را می گیرند.

پرسش و پاسخ به دلایل زیر می تواند برای شما سودمند باشد:

 • آگاهانه ترین و هوشمندانه ترین تصمیم را در مورد جراحی تان بگیرید.
 • مطمئن شوید که جراح خوبی را برای جراحی بینی خود انتخاب کرده اید
 • تا جایی که ممکن است سعی کنید اولین جلسه ی مشاوره ی شما موثر واقع شود
 • درک خوبی از انتخاب ها، نتیجه بالقوه ی جراحی و ریسک های جراحی داشته باشید.

این خیلی مهم است که خودتان در فرآیند جراحی، یک نقش فعال داشته باشید، پس بهتر است این سوالات را به عنوان یک نقطه ی شروع برای اولین مشاوره ی خود در نظر داشته باشید.

 • آیا من کاندید خوبی برای جراحی بینی هستم؟
 • آیا انتظارات من از جراحی بینی منطقی و واقع بینانه است؟
 • آیا شما عکس های قبل و بعد از عمل بیمارانتان را دارید تا من بتوانم موارد مشابه خودم را در آنها پیدا کنم؟
 • آیا من جای بخیه (اسکار) خواهم داشت؟ و اینکه جای بخیه دقیقا کجا می افتد؟
 • چه نوع بیهوشی را برای جراحی بینی من پیشنهاد می کنید؟
 • هزینه های مرتبط با جراحی من چیست ؟
 • برای رسیدن به بهترین نتیجه چه انتظاری از من دارید؟
 • دوره ی نقاهت من چگونه خواهد بود و چه زمانی می توانم دوباره فعالیت های روزمره ی خود را از سر بگیرم؟
 • ریسک ها و مشکلات مرتبط با جراحی بینی من چگونه خواهد بود؟
 • مشکلات احتمالی را چگونه می توان کنترل کرد؟
 • اگر نتیجه ی جراحی من با اهدافی که درباره ی آن صحبت کردیم تطابق نداشت چه راه حلی برای من وجود دارد؟

برای رزرو آنلاین نزد برترین جراحان زیبایی کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا